Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire játszik el egyedül 2...

Mennyire játszik el egyedül 2 év körüli gyereketek?

Figyelt kérdés
Kicsit rosszul érzem magam hogy alig játszom vele. Kb egy évig nagyon anyás volt, kicsit szoktattam máshoz és ilyesmik hogy kapjak levegőt. Mostmar egész szépen elvan egyedül. Talán napi 1 óra amit együtt játszunk. Nem arról van szó hogy egyedül hagyom, ott vagyok de nem zavarom ha elvan.
2020. dec. 6. 22:21
 1/8 anonim válasza:
1%
Rakd le a gép elé és kapcsold be neki a netflixet.
2020. dec. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Derjaderja ***** válasza:
88%

Elvileg az egyik legjobb neki a szabad játék. Ha jelen vagy, néha hozzászólsz, elég. Még picik a szabályjátékokhoz.

Amúgy egy átlag nap szerintem nincs is sokkal több idő jelenlevős játékra.

Ébredés, öltözködés, 5 étkezés elkészítés-elfogyasztás-elpakolás, öltözködés-séta-öltözködés, közös főzés/bevásárlás/mosás/teregetés, altatás-alvás-ébredés, elpakolások, plusz az olyan házimunka, ami alatt el kell lennie, fürdés-mese-alvás.

Ez a "leülünk játszani" az kb 1 óra nálunk is ha egyedül vagyok 24 órában vele. Bár nekünk a kintlét a szabadban szokott hosszú lenni.


Amúgy mi pont most váltottunk erre a fajta játékra, mert a dackorszak kapcsán néztünk egy tanfolyamot, ahol elmondták, hogy minden fajta vezetett játék a gyerek alkalmazkodási kapacitását fogyasztja. Az is vezetett, hogy ötletet adsz neki, mit csináljon vagy megmutatod mért dőlt össze a torony vagy túlötleteled a szerepjátékot.


És hogy ez a legjobb, hogy leülsz oda, figyeled, mit csinál és semleges, biztató dolgokat mondasz néha. Furcsának tűnt, de úgy érzem kipróbálás után, hogy jól működik.

2020. dec. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém pont fordítva van. Kb. 1.5 éves koráig szépen eljátszott és most lett nagyon anyás. Egész nap játszani kell vele. De szerencsére délután már az apján lóg, úgyhogy tudok főzni vagy mást csinálni.


Azt megkérdezhetem, hogy mivel van el ennyire?

2020. dec. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Alapvetően eljátszik egyedül de szeret minket bevonni ha lehet pl a szerepjátékokba a pénztárgéphez, kávés készlethez stb, de van, hogy csak egyedül matat valamivel a szobájában akár egy órát és nem keres, ilyenkor kamerán figyelem és néha megkérdezem, hogy szeretne-e valamit, közben megy neki a Netflix a saját TV-jén a háttérben tehát nem hullacsendben van egyedül.
2020. dec. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Imád rajzolni, festeni,építőkockázni, kirakósozni, könyveket nézegetni, állataival játszani. Ezekkel nagyon sokáig elvan.
2020. dec. 7. 00:27
 6/8 anonim ***** válasza:
A lányom mindig is nagyon jól elvolt egyedül, mindig feltalálja magát. Én ennek örülök, hagyni kell őket unatkozni, hogy fejlődjön a kreativitásuk. Ilyenkor nem kell megzavarni őket. De néha nekem is lelkiismeretfurdalásom van, hogy keveset foglalkozok vele. Ezért szoktam leülni játszani vele, meg főleg könyvet nézegetni, mesét olvasni neki.
2020. dec. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk kB. 1,5 éves koráig jól elvolt egyedül. Onnantól kezdve nincs. Mindenhez kellek, mert különben hisztizik. Egyedül akkor foglalja el magát, mikor fozok. Akkor tudja, hogy nincs mit tenni. Amúgy mivel bölcsis, így meg is értem hogy igényel, úgyhogy nem zavar, hogy játszanom kell vele, vagy együtt nézzük a könyveket.
2020. dec. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Változó, mikor milyen napja van. Ha épp anyasabb, akkor jön utánam és bevonom a dologba amit épp csinálok otthon. Segít teregetni, hajtogatni stb, persze a maga módján. De van hogy fogja magát, elvonul játszani és csak néha ránézek hogy minden oké e, de ha jól elvan magában, sosem zavarom meg. Ha épp elkapja a gepszij és ilyen szépen elvan egyedül, simán megfozok egy ebédet úgy hogy lefoglalja addig magát. Kb 50-50 a jól elvan és az anyás idő aránya.
2020. dec. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!