Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 8-10 év közötti gyermeketekn...

A 8-10 év közötti gyermeketeknek van valamennyi gyűjtött pénze, vagy van rá egyáltalán szükség, hogy legyen pénze, ha igen mirr költi?

Figyelt kérdés
Az én kisfiamnak van 30e.ft-ja. Ezt a jó jegyekért kapta és mi gyűjtöttük össze Neki. De mindig égeti a zsebét, mindent meg akat venni meg azt hangoztatja, hogy más gyereknek ennél sokkal több van.
2021. ápr. 4. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem nem lesz releváns a válaszom, mert én vagyok a gyerek, de nekem nagyon pici korom óta gyűjtik a pénzt, és sosem költöttem szinte semmire, sem 8-10 évesen, sem most. Mondjuk mindig szenvednek is velem, mert szülinapra, névnapra sosem kérek semmit.

8-10 évesen legfeljebb kértem néha édességet amikor anyával mentem vásárolni. Az osztályban sosem volt téma, hogy ki mennyi pénzt kap.

Ismerek viszont egy lányt, aki a másik véglet, 14 éves, és 6 db télikabátja van, mindegyik több 10 ezer forintos értékű, a telefonját néhány havonta cseréli, amikor már "elavultnak" számít.

2021. ápr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Én mindig elkölthettem. De Ti mire gyűjtitek?
2021. ápr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Van, bár mi nem a jó jegyekért adjuk. Az szerintem elég hülye szokás. Az hogy jól tanul egy alapvető dolog, nem pedig pluszban díjazandó. Gyűjtögetni szokta és abból szokott drágább dolgokat megvenni magának, legutóbb egy biciklit vett. Nem szokta azonnal elkölteni a biciklire egy év alatt gyűjtötte össze a pénzt.
2021. ápr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Én unokahugomnak van egy nyuszi perselye. Ebbe gyűjti a pénzét. Csak aprót kap,hogy tudja értékelni a pénz ertékét.
2021. ápr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Kisfiam is ennyi idos, neki regebb ota van zsebpenze. Az elejen mikor kezdtuk mindent megvett. En engedtem de mondtam hogy hiaba ker penzt, vagy vmi mast nem kap, sporolja ossze.

Beszelgettem vele a penz hasznalatrol, hogy mi is gyujtjuk, vannak celjaink. Ugy 4 honap alatt teljesen megertette, jol mukodik a rendszer.

Most a celja egy sajat tv es nintendo melle. Amugy is akartunk mar venni de igy van motivacio, sokba kerul de, szepen gyujtoget. Egy eve nem koltott kacatokra.

Heti zsebpenze van, jegyek utan kap penzt, es alkalmakra.

Gyanitom most husvetkor kigyujti a penzt, es megvesszuk.

2021. ápr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
32 éves vagyok. Ennyi idősen mindig volt kb 10.000 Ft-om. Volt zsebpenzem abból megvettem a Tappancs vagy IM vagy épp azt a magazint ami az életkoromnál fogva érdekelt. A többit felretettem és abból vettem ajándékot ha a családban valakinek volt szülinap/névnap.
2021. ápr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Kolléganőmnek most ennyi idős a gyereke, a visszajáró apróból szokott néha kapni, van egy perselye, abba gyűjtögetheti. Egyébként ha szüksége van valamire, akkor szól a szüleinek, és ők eldöntik, hogy lehet e. Szerencsére ő nem úgy lett nevelve, hogy "ha a másik gyereknek is van, akkor nekem is legyen".

Mi ennyi idősen szintén nem kaptunk nagyobb összegeket, mi is csak az aprót gyűjtöttük, Húsvétra egy-egy ezres a nagyiktól, stb.

Unokatesómék eggyel későbbi generáció, ők már többet kaptak így ünnepekre, de mindig a szüleik tették félre nekik, amíg elég nagyok nem lettek, hogy önállóan kezeljék.

Azzal én sem értek egyet, hogy a jó jegyekért pénzt kellene adni... ezzel csak arra neveljük a gyereket, hogy csak akkor tanuljon és csak akkor tegye a dolgát, ha kellően megfizetik. Nem jó hozzáállás.

Amúgy sem tartom ezt jó iránynak, hogy eleve alanyi jogon minden jár a gyereknek, számítógép, konzol, tv, okostelefon, tablet, korlátlan mobilnet, bluetooth hangszóró, és még sorolhatnám, sokszor olyan családokban is, ahol ez alig fér bele a költségvetésbe... és csak arra alapozva, hogy "hát de a másiknak is van".

Plusz minimum elvárás a heti 10.000 ft zsebpénz, napi kajapénz, külön ruhapénz, húsvéti-karácsonyi-szülinapi pénz minden rokontól, mert hát ugye aki nem adja meg ezeket a gyerekének, az sz** szemét szülő és minek szülte meg. De persze beleszólni ne merjen, hogy mire költi a gyerek... és most már egyre korábban kezdik. A 12 éves már simán elküldi a bánatba a szüleit, ha nem kapja meg kétévente a legújabb telefont...

És ez a legnagyobb baj, igen, hogy egymást hergelik, és akinek nincs új mobilja/xbox-a, új játékai, Nike cipője, stb, azt kiröhögik és kicsúfolják, hogy milyen béna, hogy 10 évesen még nem költheti magára a szülei fél havi fizetését.

Lassan ott tartunk, hogy minden szülő csak azért dolgozik, hogy a gyereknek folyamatosan biztosítani tudja a luxust meg teljesíteni minden kívánságát...

2021. ápr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

A tanulás iránti motivációnak belülről kéne jönnie, nem külső dologtól (pl.pénz). Olyanért adnék, ami az egèsz család javàra vàlik pl.elmosogat, leviszi a szemetet, magátòl felseper stb..

Én hagynám, h.költse el, amire akarja. De nem adnék neki ezen felül, ha hirtelen másnap meglátna valamit. Majd szépen arra is gyűjtse össze a pénzt.

2021. ápr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

10 lesz a fiam. Van valamennyi gyűjtött pénze, de nem jegyekért kapta természetesen. Nyuszi, mikulás hozta néha, vagy csak úgy adtunk neki. Nincs sok neki. Olyan 20-30ezerkb.

Mpst fogjuk neki bevezetni a fix zsebbpénzt. Még nem tudom mennyit 10-20ezret. Extra cuccokra gyűjtöget.

2021. ápr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A 8 éves fiamnak heti 4 euró a zsebpénze, ezt gyűjtögeti. Szokott venni dolgokat, amibe az ésszerűség határain belül nem szólunk bele.

Ő még nagyobb dolgokra nem gyűjt, ilyesmit szülinapra vagy karácsonyra szokott kapni.

Nem költi el a pénzt ész nélkül, elég jól spórolgat.

2021. ápr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!