Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két műszakban dolgozik valaki...

Ettej kérdése:

Két műszakban dolgozik valaki 4 éves gyerek anyukájaként? Ápolónő vagyok, kórházi munkába térnék vissza, de vannak kérdéseim, kétségeim.

Figyelt kérdés
Férjem jelenleg 8-tól 5-ig dolgozik. Az én munkám havi 16 nap lenne 12 órában, 4-5 éjszakával. Apával gyerek elvan,szeretik egymást, bár férjem szeret meló után már pihenni... Most állítja, hogy én alábecsülöm a "képességeit" és igenis képes lenne jobban résztvenni a gyerek ellátásában. Éjszaka is egyedül hagyhatnám őket, azt mondja. Legalábbis most azt mondja. Van akiknél működik ez a dolog, vagy rá fog menni a kapcsolatunk? Tapasztalatok?

2019. jún. 10. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Miért menne rá a kapcsolatotok??? Millió családos ápolónő van, köszi, semmi baja a házasságunknak.

A tiéd arra fog rámenni, hogy nem vagy képes elengedni a gyereket. A férjed meg nem az apád.

2019. jún. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt emberrel együtt vállaltatok gyereket. Bízz már benne annyira, hogy havi 4-5 alkalommal életben képes tartani egy 4évest!


Ismerős egyedülálló anyukaként csinálja ezt a gyerek 2éves kora óta. A kissrác ezeken az éjszakákon a szomszédban lakó mamánál alszik. Mikor reggel ébred, anya már otthon van. Lényegében csak a vacsora-fürdés-esti mese az, ami másra marad. Sokkal kevesebb ilyenkor az "ellátni való" a gyereken, mint napközben.

2019. jún. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
En is 2muszakban dolgoztam parom meg 3ba. Siman megoldotuk a kislanyunkat. Nekem szerencsere rugalmasok a fonokeim parom is ugyan ott dolgpzik ahol en.
2019. jún. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Képes lennék én nyugodt szívvel elengedni a gyereket, ha lett volna a 4 év alatt akár csak egy alkalom, amikor férjem felkelt volna hozzá. Reggel is én látom el a gyereket hétvégén is (bili, reggeli, öltözés, hajcsinálás stb. ) Soha még a szándékot sem láttam rajta, hogy átvállalná.Ezért félek egy kicsit. Ráadásul ő az a fajta ember, akihez egy nehezebb munkanap után nemigen lehet szólni sem, reggeli rutinja is "szent és sérthetetlen" Persze, értem én, hogy eddig ő volt, aki hozta haza a pénzt és fáradt volt, de ezentúl én is az leszek. Most azt mondja változni fog. A kérdés inkább arra irányult, hogy tényleg változhat egy felállás a családban? Vajon tényleg képes lesz lemondani a reggeli fél órás fogmosásról,esti órás zuhanyozgatásról stb. Mert azért így sokat lesz egyedül a gyerekkel. Szoktak változni, vagy számítsak balhékra?
2019. jún. 11. 23:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Bilizik a négy éves???
2019. jún. 12. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bilizik, csak néha használja a szűkítőt. Fél tőle, mármint a WC-től. :/ 3 és fél éves, remélem rájön lassan, hogy ez "dedós" dolog. :)
2019. jún. 12. 07:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Minek csinálta volna meg ezeket, ha te mindig ugrottál és megcsináltad? Igazán sosem volt rászorulva. Most majd lesz. Megoldja. Hidd el!
2019. jún. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!