Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ha egy kisgyereknek...

Normális ha egy kisgyereknek a pusztítás okozza a legnagyobb örömet?

Figyelt kérdés
A saját játékait folyton földhöz veri, bármi ami a kezébe kerül azt úgy teszi tönkre ahogy tudja. Rettentő jóízűen röhög ha bontjuk a falat pl, verjük le a vakolatot, ha a fa ág letörik és hasonlók ennél jobban semmi nem tudja szórakoztatni, de tényleg semmi. Az állatokat is ütni tépni szereti a legjobban. Engem ez őszintén megrémít. 17 hónapos.

2021. ápr. 9. 16:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
47%
De, van gyereke. Tornyot rombolt, de állatokat sosem bántott. Nem élvezte a rombolást, inkább tartott tőle. Nem húzott le macskát a vécén, nem tépte a kutyát. Nem mintagyerek, neki is vannak hibái, sőt. De ha vmi durvát csinált, akkor egyszer ráordítottam, hogy nem! És megértette. A kérdező is érzi, hogy ez nem normális.
2021. ápr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%
Ekkora gyereknel szerintem még elmegy. Tény, hogy nem minden 17 hónapos csinálja ezt. A szülőknek résen kell lenni és mikor mondjuk szándékos kártétel van (pl.jatekok földhöz vágása, állat direkt bantasa), akkor azonnal reagálni erre. Meg kell értetni a gyerekkel hogy ez nem a vicces és jópofa kategória.
2021. ápr. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%

#10 vagyok

gondolom a ket ember aki 0-ra pontozott le, a met ember volt,aki azt irta ez nem normalis en meg azt mertem mondani, hogy akkor biztos nincs gyerekuk... viccesek vagytok

oke, hogy nem jó ha bantja az allatokat, de azért olyat eros mondani egy masfel evesre, hogy ilyenbol lesz a pszichopata

2021. ápr. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
67%

11.

Mindig voltak állataink. A fiam mindig imádta őket, akkor is, amikoer wc-be rakta sajnos. Elmagyaráztam neki, hogy ezt a cica nem szereti, mert ő úgy gondolta, hogy így fürdeti meg. Azóta sem bántotta a cicát és imádja. Egy 17 hónapos gyerek pedig főleg nem tudatosan bántja. Imádom az állatokat, van kutyám, macskám. Anyukám mesélte, hogy pici koromban én is elkaptam a farkánál fogva stb. Meg kell tanítani nekik, hpgy bánjanak az állatokkal, ahogy azt is, hpgy anyával, apával se durvulunk. Ok, a te gyereked nem, de sok kisgyerek feszegeti a határokat.

2021. ápr. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
57%

Én nem pontoztam, viszont az nagyon nem mindegy, hogy a szülők csak nézik ha a gyerek dobálja a játékot, vagy max rászólnak, hogy jajj Pisti nem szabad viszont ezután nincs következmény, nem veszik el a játékot következetesen minden alkalommal.Vagy pld meg van mutatva neki, hogy hogyan kell kedvesnek lenni az állathoz.Ha a szülő lábbal félrerúgja a gyerek se fogja összevissza simizni, mert nem ezt látja.Amellett ha bántja akkor el kell vinni mellőle, ugyanúgy következetesen.

Emellett a gyerekek eltérően fejlődnek, 4 éves korukra érnek össze úgy isten igazán, addig az egyikben ez a másikban az fejlődik jobban, akár kommunikációról,érzelmekről bármi másról van szó.A szülő feladata a következetes nevelés, a tiltás, a közbelépés.A kérdező meg nem írja hogy ő mit tesz azért hogy a gyereke máshogy viselkedjen.Nekem van olyan ismerősöm aki abszolút nem tiltott semmit a gyereknek csak így jajj ne már ,jajj nem szabad de soha sem volt igazi következménye náluk semminek és ez látszik is a gyerekükön.

Merni kell konfrontálódni a gyerekünkkel.És aki annyira nem normális a gyerekezik, az csak abból indul ki, hogy ő ezt vagy azt tiltaná,következményekkel tenne azért hogy ne ismétlődjön a dolog.DE a kérdező semmi ilyet nem írt.Hogy ő mit tesz, hogy változzon a helyzet.Nem hiszem hogy a gyerekben kellene keresni a hibát, egyrészt mert még akkor is belefér ez, ha amúgy próbálják nevelni, ha meg amúgy csak hagyják, hogy csinálja, akkor meg úgyis azért tesz feszt ilyet.

2021. ápr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 1Léna ***** válasza:
100%
A gyerekek folyamatosan a határokat feszegetik, különböző intenzitással. Amíg nem tudnak beszélni, addig a megnyilvánulásaink alapján értenek meg bennünket. Ezért például, ha rombol és ezen nem csak ő hanem a körülötte levő felnőttek is nevetnek egyszerűen félreértheti, és úgy gondolhatja ez az ami elfogadott. Tehát minden korban a neki érthető módon kell a határokat világossá tenni. A gyerekek még arra is képesek, kitapasztalják, hogy melyik nagyszülőnél mások a határok mint otthon.
2021. ápr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!