Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális, ha a...

Szerintetek normális, ha a gyerekeim mamának szólítsák a nagypapa feleségét?

Figyelt kérdés
A nagyszülők elváltak és a nagypapa újra házasodott a lányom születése előtt. Az új asszonnyal se én se a párom nem jövünk ki jól. Legutóbb megpofozta a másfél éves fiam, egy pillanatra mentem ki csak a szobából. De a lányomat is ütötte már meg szerintem. Ma már nem hagynám velük felügyelet nélkül. Elvárták, sőt sértődés volt mikor a lányom nem mamának szólította az asszonyt. Azt tudom, hogy nevelőapát nem jó ha a gyerek apának szólít, erről sokat hallottam. De mi a helyzet egy nem igazi ,,mamával''? Vagy csak azért nem esik jól, hogy így szólítja, mert nem jó a viszony közöttünk?
2021. ápr. 10. 10:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
46%
Normálisabb, mint a “sák” szóvég... 🙄
2021. ápr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
74%

Mégis miért nem jó, ha mamának hívja? Miért nem lehetne több mama vagy papa?

Azt mondja amit tőletek hall.

2021. ápr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a kapcsolattól függ. Anyósom is erőlködik, hogy az aktuális hapsija papa legyen, de soha nem lesz az.
2021. ápr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
98%
Az én szüleim is elváltak, apukám a mostani feleségével 20 éve van együtt, nagyon jóban vagyunk. Ő is teljes értékű mama nálunk, pont, mint anyukám, úgyhogy így is szólítja a fiam (a kislányom csak 7 hónapos, de szerintem ő is így fogja). Nem zavar, miért zavarna? Téged is nyilván azért zavar, mert rosszban vagytok.
2021. ápr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
96%

En kisgyerekkent a nagymamam elettarsat papanak szolitottam,mikor mar tisztaban voltam vele,hogy mi a helyzet, tudtam,hogy o nem az igazi mamam

Szerintem egy gyereknek meg nem igazan lehet igy elmagyarazni

Nekik az a normalis,hogy a papa felesege a mama

Persze mas a helyzet,ha meg a masik mamat is ismeri

Ez esetben szerintem jobb az xy neni megnevezes

2021. ápr. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elváltak a nagyszüleim, mindkettőnek új párja lett, akiket szintén papának és mamának szólított minden unoka.
2021. ápr. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
2-es tőlem biztos nem hallja.
2021. ápr. 10. 10:17
 8/32 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem normális. A viszonyotok szar, de az elnevezés normális.
2021. ápr. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
3-as nálunk is volt harmadik papa, aztán eltűnt mert szakítottak. Ezt magyarázd meg a gyereknek.🤔
2021. ápr. 10. 10:24
 10/32 anonim ***** válasza:
71%
Az miért lenne baj, ha a nevelőapát a gyerek apának szólítja? Nyilván nem az anya friss kapcsolatát nevezi így, hanem az olyan nevelőapát, aki tényleg nevelőAPA.
2021. ápr. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!