Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha órabérre dadáskodok, akkor...

Ha órabérre dadáskodok, akkor a 15 perc-et is számolhatom, vagy "jó fejnek kell lennem" és elnézni?

Figyelt kérdés

Havonta fizetnek, ezért írom az órákat, hogy mikor mettől-meddig voltam.


Aki esetleg már dadáskodott, ti elnéztétek a 15-30 percet?



2021. ápr. 13. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem dadáskodom, de órabérben dolgozom egyéb területen. Attól függ, mi a megegyezés. Nálam az van, hogy 15 perc után számlázom a következő órát. Szóval van egy kis csúsztatás.

Előre meg kell egyezni, hogy a család is tudja, mi a helyzet. Ha előre megmondod, hogy amint átlépik a következő órát, akkor fizetni kell, nem lesz meglepetés vagy vita. Ha nem szólsz semmit, vehetik úgy, hogy jófej vagy. Rajtad múlik.

Én előre (akár írásban is) tisztáznám a részleteket, aztán még mindig lehetsz jófej, ha akarsz.

2021. ápr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, írod mindig, hogy tól-ig. Ebből a tört órákat is össze tudod adni, nem? És akkor a hónap végén kijön, hogy 12 óra és 40 perc, és akkor 12 óra és negyven percre kéred el a pénzt. (A negyven perc az ugye kétharmada az egy órának.) Így nincs min vitatkozni. Az sincs, hogy a család rászokik, hogy kicsit még ráhúzzon, meg az se, hogy öt percért kifizettetsz egy órát.
2021. ápr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Én nem dadáskodom, de volt bébiszitter. A késés nem tőlem függött, ha késtem fizettem félóráért, 10-15 percért nem. Ő is volt, hogy késett, mégse vontam le semmit. Viszont jó kapcsolatot igyekeztem ápolni, mindig bekajálhatott nálam, vettem neki külön nasit, innivalót, illetve amim volt és épp nem kellett, odaadtam neki. Ez lehetett zarás felső, vagy kendő, vagy egy nagy üveg házi lekvár.
2021. ápr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
Munkavégzéskor minden megkezdett óra számít.
2021. ápr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!