Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 50 év felett és még szeretne...

50 év felett és még szeretne gyereket , bevállalnátok?

Figyelt kérdés

Nekem nincs gyerekem,neki van egy lànya. Én eddig úgy voltam vele nem szeretnék gyereket... most meg hirtelen letámadott ezzel az egésszel, hogy szeretné és TŐLEM...

Fogalmam sincs mit tegyek, várni ebben az időben nem lenne jó..de azért ez egy eléggé fontos döntés.


2021. ápr. 15. 11:34
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
71%

Nem. Óriási generációs szakadék. Apám és anyám most vannak valamennyivel ötven felett, unokájuk van. Nagyon szeretnek babázni, de nem 0-24-ben.


Férjem negyven lesz nemsokára, én harminc, egy-két éven belül vállalunk még egy babát, és bezárt a gyerekgyár. Hiába a nő életkora a kockázatos, a férfi se a B oldalt csapassa már. Még szeretnénk kicsit élni, unokázni, nem pedig a diplomaosztóról a tepsibe menni.

2021. ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
32%

38, és szerinted az ő gyerekük 5 évesen fog kipattanni az anyjából, hogy annyira ne legyen nagy a generációs szakadék?:D


Nyilván 17 évest örökbe fogadhatnak, de mivel a gyerekük csecsemőként fog születni, csecsemőkről beszéltem, azt hittem ez evidens, azt pedig teljesen helyesen írtam. Egyszerűen már a jog is úgy látja, hogy a 45 körüli emberek túl idősek egy csecsemő felneveléséhez(a férfiak is!) nem csak testileg, hanem szellemileg, meg mindenhogy. Nyilván nem lehet megszabni(csak diktatúrában), hogy ki vállalhasson vagy ne vállalhasson gyereket, ezért nem kampányolnak az idősköri szülőség ellen, pláne a mostani elfogadóbb társadalomban, de egyébként pszichológust nem fogsz találni, aki tapsikolni fog örömében..


Az ilyen gondolatokkal rendelkező embereknek(meg az apa-lánya korkülönbséges kapcsolatokban élőknek) valami komoly pszichés problémájuk van.


Nem tudja elodázni az öregedés gondolatát egy kisbabával, ez annyira önző..

2021. ápr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
94%

Nem lébecoltam volna 8 évig olyan kapcsolatban ahol nem egyeznek a jövőre néző terveink. Ha a párom nem akar gyereket, oké elfogadom, de én nem ragadok le akkor.

Most 31 évesen nem vagy elkésve, de nekem kizárt lenne, hogy nálam jóval idősebb férfival legyek aki az apám is lehetne. Legyen akármilyen fiatalos meg sportos meg egyebek.

Ha gyereket akarnék nem vele vállalnék, vagy nem neki szülnék.

2021. ápr. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
73%

42

Akkor a 29 még egyszer. Alaposan, értő módon olvasd el kérlek. TE írtad. :)


"Szerintem visszataszító és ostoba, aki 50 felett frissszülő akar lenni, ez az új kapuzárási pánik.. 45 évesen örökbe sem fogadhatnál, sőt, sok helyen 40-42 a határ, nem véletlenül. Nem fiatalít meg a gyerek, csak kiemeli a hatalmas 2-3 generációs szakadékot, sem fizikailag(hiába tud emelni és futni), se idegileg nincs kész rá az ember. A párod nem tőled akar gyereket, hanem csak te tudsz neki szülni, hogy megint fiatalnak érezhesse magát."


"45 évesen örökbe se fogadhatnál" - De, örökbe fogadhat. 45 éves korig. Csecsemőt. 45 éves kor felett nagyobb gyereket. TOVÁBBÁ csecsemőt is örökbe fogadhatnak, mivel a fiatalabb partner életkora számít.


Elképesztőnek tartom, hogy állítólagos felnőtt emberek nem tudnak szöveget értelmezni. Ha hibáztál nyuszika, akkor vállald a felelősséget, fogadd el, hogy kijavítottak és ne legyél értetlen. Köszi.

2021. ápr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
89%

Jogilag a legfiatalabb örökbefogadó és a gyerek között nem lehet 45 évnél több.A kérdező ez alapján az 50 éves párjával simán csecsemőt is örökbe fogadhatna.

Nem állítom, hogy ez a kapcsolat a példa értékű vagy követendő,általános vagy mit tom én, viszont azt kár mondani, hogy mert a mai világ ,,elfogadó" az ilyen kapcsolatokkal kapcsolatban ,mert pont nem.Az hogy az arcába valakinek mosolyognak, meg ilyesmi a háta mögött meg azt mondják mert biztos csak a péz miatt van vele, meg mert k..va...Na ez az általános gondolkodás.:) Ez meg mindennek nevezhető csak elfogadónak nem. Régen ez volt a természetes.Sokszor 30 évvel idősebbnek is adták a lányt, ha úgy volt.Akkor senki sem k..ta le a csajt, mert elfogadott volt ez a fajta felállás.

Boldog gyereket az tud nevelni, aki elfogadó,szeretetteli légkörben képes nevelni a gyerekét.És pszichológusok szerint is ez a fontos, az elfogadás és a szeretet, ill hogy a szülő ott legyen a gyerek életében, foglalkozzon vele, törődjön vele és a többi.Ezt amúgy egy 50 éves is meg tudja csinálni, hogy beszélget a gyerekkel, focizni meg megy anya, aztán annyi.Ettől még semmiféle defektusa,lelki problémája nem lesz a gyereknek.HA jól van nevelve és fel van készítve akkor az is csak nagyon rövid ideig lesz gond, hogy mert az ő apja idősebb mint a többieké.(de amúgy én pld a fiatal anyámat is gáznak tartottam tiniként, mert annyira nagylány voltam és ő akkor volt 32 éves:D:D szóval errő ennyit).Amúgy lelki problémás gyereket bőven tud nevelni két fiatal szülő is, ha nonstop megy otthon egymás gyilkolása.

Emellett a legtöbb ilyen korú férfi, pont azért mondja a fiatalabb,gyerektelen párjának, hogy vállalna gyereket, mert tudja, hogy a másiknak mondjuk ez egy vágya és nem szeretné elvenni a lehetőséget attól, hogy teljesüljön.Nem azért mert annyira önző, hanem mert nem akar mást megfosztani attól aminek ő már egyszer örült és tudja hogy milyen.

Igen, az egyetlen és legkomolyabb rizikó, amit a nő ilyen korú férfival kockáztat, az hogy aztán x év után egyedül marad a gyerekkel, mert elveszíti a párját, a gyereke meg az apját.Ez a legeslegnagyobb rizikó és ezt kell tudni igazán mérlegelni,érzelmileg,anyagilag minden más szempontból.(Én inkább érzelmi szempontból nézném, mert rossz elveszíteni az egyik szülőnket).Anyagilag egy 30-40-50 éves nő is ugyanazt csinálná, amit az egyedülálló szülők, megoldja, mert meg kell.Annélkül is hogy örökölnének, mert a 30-40 ezer ft gyerektartás inkább vicc, egy folyamatosan növő gyerek mellett, akire ezer meg egy kiadás van.

2021. ápr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
67%
Nem hiszem, hogy az életkor akkora hátrány, feltéve, ha az 50plusz 51_52évet jelent és nem 79-et. Inkább az a fontos, hogy mennyire erős a kapcsolatotok, mindketten egyformán akarjátok e, illetve ő is aktívan kivenné a részt a nevelésből, gondozásból. Nekem 77 éves apukám, még dolgozik, mondjuk most online, szellemileg teljesen friss, szerel a ház körül, stb. Nem kell rögtön azt vizionálni, hogy tolókocsiban vagy tepsiben megy a gyerek szalagavatójára.
2021. ápr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
68%

46!

Persze, nem kell, de azért lássuk be, a legtöbb 77 éves manapság nem olyan mint az apukád.

2021. ápr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
64%
ki az asszony s ki az ember?
2021. ápr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
100%

"Én inkább érzelmi szempontból nézném, mert rossz elveszíteni az egyik szülőnket"

Mondjuk ha megkérdeznél 100 embert, aki korán vesztette el az apját, hogy jobb lett volna-e szerintük, ha inkább meg se születnek, arra szerintem kevesen válaszolnának igennel. Nyilván a legjobb dolog egy boldog élet, fiatal, gazdag, sokáig élő szülőkkel, de ebben a kérdésben nem lehet válogatni: minden ember csakis pontosan attól a két szülőtől, abból a petesejtből és spermiumból jöhetett létre, amiből... :)

2021. ápr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 A kérdező kommentje:
48 A férfi az 50es.
2021. ápr. 16. 18:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!