Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 40 vagy 50 év felett veszélyes...

40 vagy 50 év felett veszélyes már, a gyerekvállalás és a családalapítás?

Figyelt kérdés

2013. nov. 13. 15:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon sok kockázata van a baba egészségére nézve.

Meg ha 50 felett vállal vki babát, mire a gyerek érettségizne, lehet már meghalnak a szülei.

2013. nov. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Igen, biológiailag nagyobb a kockázat problémákra, ha a nő 40 feletti. De nem lehetetlen, csak több vizsgálatra és ellenőrzésre van szükség. Az apa életkora egy fokkal kevésbé meghatározó.
2013. nov. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Arra, hogy ki-mikor hal meg, nincs garancia. Egy régi barátom apukája 50 éves volt, mikor született a gyerek, 30 éves korában halt meg, 80 évesen. A 21 éves barátunkat 2 éve temettük el. Nem lehet tudni sohasem. Az ellenőrzés fokozottabb, oda kell figyelni, de nem kell szerintem lemondani arról, amit az ember szeretne. Az életkor csak egy szám a sok más adat között, ami egy emberre jellemző.
2013. nov. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20%
Nem csak biológiailag veszélyes. De már 35 évesen szülő nő esetében szülő-gyerek kapcsolat nem működik a generációs gondolkodásbeli különbségek miatt.
2013. nov. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha az anya 50 felett van, az már húzós... Élni is kell addig, hogy felneveljék a gyereket.

40 felett azért vállalnak még babát. Annyi, hogy az életkor előrehaladtával megnő bizonyos rendellenességek, mint pl. a Down-kór kockázata, gyakoribb a spontán vetélés, gyakoribb a koraszülés, fejlődési rendellenességek aránya, de minderre vannak szűrővizsgálatok.

Veszés a terhesség akkor, ha az anya egészségi állapota nem megfelelő, pl. magas vérnyomás, cukorbetegség, vesebetegség stb. de ez fiatalabbaknál is előfordulhat.

És nem mindegy, első szülés vagy nem.

A kórházban egyik szobatársam 40 éves kismama volt, császározták, mert első baba és idős gravidának számított.

Míg egy másik 45 évesen simán szülte harmadik gyermekét, makkegészséges volt mind a kettő.

Tehát sok tényező játszik közre. 35 év felett már javasolják a genetikai vizsgálatot is.

Összességében a mai jól fejlett orvostudomány mellett idősebb korban is nyugodtan vállahat gyermeket az anya, csak tisztában kell lenni a kockázati tényezőkkel.

Jómagam sem kezdtem túl korán, 30 és 31 évesen szültem a fiaimat, majd 40 évesen a lányomat. Vele elmentem minden olyan vizsgálatra, amit javasoltak, és azt lehet mondani, sem a terhesség, sem a szülés nem volt problémás, nem volt nehezebb, mint fiatalabb koromban, de hozzá kell tennem, nincsenek egészségügyi problémáim, a szervezetem fizikai állapota 40 évesen is olyan volt, mint 30.

2013. nov. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%
4-es: ez több, mint nevetséges :))) De legalább jól esett, remélem!
2013. nov. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

Bocsi

veszés=veszélyes

2013. nov. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
Húúú, a 4-es válaszon én is kibuktam! Nálunk sincsenek generációs problémák, sőt, pedig a fiaim már kamaszok!
2013. nov. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%
45 évesen szülte első gyerekét egy nő, aki ugyanoda járt terhesgondozásra mint én. Semmi baja se a gyereknek sem a nőnek! Ugyanúhy nevelik a kisfiút mint a fiatalabbak. ennyi idősen már csak a betegségek miatt kell jobban odafigyelni a kismamára ill. a babára.
2013. nov. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

KEdves #4, és ahol a nagyszülők nevelik az unokát? Mert láttam rá példát, hogy milyen jól klappoltak, mint család.


De van ismerősöm, aki 16 évesen szült, és most olyan a viszony a már felnőtt lányával, mintha nem egy bolygón élnének.


Ne általánosítsunk. Nyilván, aki 40 évesen vállal gyereket nem fog annyit rohangálni, kergetőzni, focizni, és beülni a hintába, mint egy 20 évesen szülő, de a kapcsolat lehet abszolút bensőséges és kiegyensúlyozott.

2013. nov. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!