Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dolgozó kisgyermekes (2-3...

Dolgozó kisgyermekes (2-3 éves gyerek) anyukák! Mennyi időtök van egy átlag hétköznap a kicsire?

Figyelt kérdés
Nemsokára megyek dolgozni, kislányom 4ig bölcsibe van. Mennyi időtök van vele foglalkozni a háztartás mellett?
2010. aug. 21. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Amikor az enyémek kicsik voltak,akkor mellettem játszott,"segített" a háztartásban,mikor hazajöttünk. Eközben beszélgettünk,énekelgettünk stb. Este a fürdés-lefekvés előtt volt közös játszás hármasban az apukával. (Amikor már hárman voltak,akkor természetesen együtt) Amikor lefektettem,akkor meséltem még egyet neki,puszi és otthagytam egyedül aludni.
2010. aug. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia,

Én még ugyan Gyeden vagyok, de elgondolkodtam a kérdéseden. Szerintem időt úgy tudsz megtakarítani magatoknak, hogy hétközben nem főzöl, a gyerkőc eszik a bölcsiben, Ti próbáljátok munkahelyen megoldani, vagy odavitetni rendelős ebédet, vagy ebédidőben menzára járni. Így estére elég pl. melegszendvics, rántotta, virsli. Ha mégis főzni akarsz, akkor már hétvégén előre készíthetsz. Pl. krumlplit megpucolod, feldarabolod, mehet a fagyóba. Amit főzöl abból többet csinálsz, egy vacsorányit lefagyasztasz. Pl. húsleves, pörkölt, babgulyás, töltött káposzta, töltött paprika, fasírt hús összeállítva, gombócként előkészítve. A hűtőbe mehet két napra előre bepanírozott husi, sajt, de akár le is fagyaszthatod panírozva. Néha bolti félkész kaját is ehettek.

Most kb. ennyi jutott eszembe a főzést illetően.

A takarítás, meg ha nem vagytok otthon napközben elég szerintem 3-4 naponta, vagyis pl. szerdán, meg az egyik hétvégi napon. A mosás elindítása nem sok idő, terigetni a gyerkőccel is lehet, vagy ha már lefektetted.

Vasalás hétvégén, ha ebéd után alszik, vagy este, vagy ha apa otthon van és játszik vele.

Így kb. max. napi egy óra a házimunka, és ha kb. 8 körül fürdik a kicsi, fél 5-5 körül értek haza, akkor azért van intenzív két órád rá, plusz a fürdés után fektetés, meseolvasás.

2010. aug. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!