Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól lehet mesét olvasni...

Mikortól lehet mesét olvasni egy kisgyereknek?

Figyelt kérdés
A lányom februárban lett két éves, de még mindig nem lehet neki mesét olvasni. Kiveszi a kezemből és nézegeti a képeket, ő lapoz, nekem nem engedi. Mikortól lehet végre mesét olvasni neki?

2021. ápr. 16. 22:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
Diafilm? Azt nem tudja lapozni, kivenni a kezedből.
2021. ápr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 D-Mano ***** válasza:
100%
Milyen meséket olvasol (olvasnál) neki?
2021. ápr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%
A fiamnak 1 évesen kezdtem este fekszik rajtam, olyankor tápit ivott, volt hogy a kiságyba volt tojt rá, de most 2 figyeli tudja ki kicsoda. Bogyó és Babóca most a kedvenc előtte a maszat volt abbol 1-2 volt hogy ugyan azt olvastam több hétig ő kérte
2021. ápr. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%
Mi onnantól, hogy hazahoztuk az elsőt a kórházból, olvasunk. Nappal böngészünk, akkor ők lapoznak, de az esti mese/dia, az szent és sérthetetlen. 😊
2021. ápr. 17. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%

Ez gyerekfüggő, ne aggódj, kialakul nálatok is.


A nagyobb lányomnak 8 hónapos korában kezdtük beépíteni az esti rituáléba, de ekkor még fejből meséltem, énekeltem. 1 évesen kapta az első Boribonokat, Bogyó és Babócákat és onnantól olvastam. Napközben lapozgatott, este csak nézegette és hallgatta a mesét.

A kicsi pedig születése óta kapja, mert sikerült összehangolni az estéket, így ő is arra aludt el.

2021. ápr. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%

Azt hogy a te gyerekednek mikor sikerül, senki meg nem mondja.

Nálunk a nagyobb 16 hónapos volt, amikor leszokott a könyvrágásról, onnantól vele együtt lehetett lapozni, végig ült bármilyen mesét. Nappal lapozókat néztünk, este rövid meséket, mint a Vidám mesék.

A kisebb már 1 évesen hozta a könyveket, de még 1,5 évesen se ült meg a fenekén. Márciusban lett 2, karácsony óta ül végig egy-egy Boribont.

2021. ápr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Bogyó és Babóca, Boribon, Vidám mesék, ilyeneket próbálok olvasni neki. Akkor még próbálkozok és várok, hátha sikerül, legkésőbb óvodás korára.
2021. ápr. 17. 09:01
 8/26 anonim ***** válasza:
71%
Nyomtass ki mesét egy papírra és azt olvasd, vagy improvizálj neki egy mesét, ne kegyen ott könyv. Gondolom a képeket akarja nézegetni, azért veszi ki a kezedből. Amíg meg nem szokja a mesemondás rituáléját, valahogy képeskönyv nélkül kellene megoldani.
2021. ápr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
34%

De miért kell erőltetni? Ezek szerint nincs rá igénye, hogy mesét olvass neki, sokkal inkább arra van, hogy a könyvvel játsszon...

Amúgy sem értem, mostanában miért lett ez a meseolvasás egy ennyire istenített dolog, hogy már az 1 hetes gyereknek mesét olvasnak? Mielőtt bárki is leoltana, én is olvasok a fiamnak, de ő 5 éves, és olyan 2,5 éves korában kezdtem, mert akkor szerette volna, meg akkor már meg is értette...mi értelme mesét olvasni egy babának? Persze, az tök jó, hogy lapozza a könyvet, meg nézegeti a képeket, de a felolvasott történetből semmit nem fog fel...ennyi erővel mesélhetnénk neki a gazdasági válságról is.

Csak halkan teszem hozzá, hogy nekem soha a büdös életben nem olvastak mesét a szüleim, mégsincs semmi bajom. És nem azért, mert nem szerettek, egyszerűen nálunk nem lett szokás. Én nem kértem, ők nem erőlködtek... Az oviban napi szinten volt rengeteg mese, volt hogy bakelitlemezről hallgattuk, bábszínház, akármi, tök szerettem, de a szüleimtől sosem kértem. Gyanítom elég volt az óvodai "adag", vagy nem tudom. Megjegyzem, vannak olyan esték, hogy már az 5 évesem is szól, hogy most inkább nem szeretne mesét.

A kérdésre válaszolva, bármikortól lehet, de szvsz 2-2,5-3 éves kor előtt a világon semmi értelme.

2021. ápr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Utolsó: igen, én is úgy veszem észre, hogy mostanság nagy divat lett már az újszülöttnek is mesét olvasni. Nálunk anyós erőlteti ezt a mese olvasást is. Persze, én is szeretnék, de úgy tűnik, még kicsi hozzá a lányom. Nekem és a testvéreimnek is óvodás korban olvastak a szüleink, mégis tanult emberek lettünk, már kisiskolás korunk óta szeretünk olvasni, soha nem volt baj a szókincsünkkel, helyesírással. Igazából én sem értem, miért olyan fontos mihamarabb mesét olvasni egy gyereknek. Talán a beszéd fejlődés miatt?
2021. ápr. 17. 10:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!