Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól lehet mesét olvasni...

Mikortól lehet mesét olvasni egy kisgyereknek?

Figyelt kérdés
A lányom februárban lett két éves, de még mindig nem lehet neki mesét olvasni. Kiveszi a kezemből és nézegeti a képeket, ő lapoz, nekem nem engedi. Mikortól lehet végre mesét olvasni neki?

2021. ápr. 16. 22:24
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Még hozzá tenném, hogy a lányom amúgy sem az a "szobanövény" típus, hogy nyugodtan elül mellettem. Lehet, ez is probléma.
2021. ápr. 17. 10:16
 12/26 anonim ***** válasza:
48%
Ha a szobanövény az értelmes, okos gyermek, aki 1,5 évesen is érti a mesét, akkor köszi! ;)
2021. ápr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
86%
2 évesen a legtöbb "nem szobanövény" gyerek is képes meghallgatni a egy-egy rövid mesét. Általában azok nem bírják, akiket tévéztetnek.
2021. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
42%

A szobanövényt szerintem úgy érti, hogy leteszed valahová, és ottmarad. Nem az értelmére vonatkozik, hanem arra, hogy mennyire sajtkukac.

Ha a meseolvasás segít a beszédfejlődésben, akkor hála az égnek, hogy nem olvastam már babakorában a fiamnak, mert baromi korán kezdett beszélni, és a mai napig annyit jár a szája, mint 3 lánynak együttvéve. Plusz két hónap múlva tölti az 5-öt, és már olvasni is tud...és én ugyanilyen voltam kicsinek, dacára a 0 meseolvasásnak. Nem hiszem, hogy ezen múlik.

(#9)

2021. ápr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
42%

Tényleg annyira nevetséges ez az egymásra licitálás, hogy van, aki 6 hónaposan kezdte, van, aki 1 hetesen, de a legmenőbb az, aki már a pocakban is mesét olvasott a babának.

Mi 2 évesen kezdtük. Előtte is próbáltam, de kivette a könyvet a kezemből, és megette, én meg minek erőltessem? Hogy menőzhessek vele a játszótéri anyukák előtt? 2 évesen már végigült a fiam rövidebb meséket, és 10 éves koráig minden esténk elmaradhatatlan része volt a meseolvasás (a végén már Harry Pottert meg ilyeneket olvastunk, én is élveztem), azóta magának olvas.

A kicsi más eset, neki tényleg "születése óta" olvastam, de nem azért, mert ez volt a mániám, hanem mert ott volt, amikor meséltem a nagynak. Ő valóban már 1 évesen hozta a könyveket, de nála ez a világ legnagyobb természetességével alakult így, és egyébként is nyugisabb típus.

Szóval azt gondolom, az esti mese egy nagyon szép és meghitt szokás, érdemes belekezdeni, de csak és kizárólag azért, mert minden résztvevőnek (a gyereknek is!) örömet okoz. Valószínűleg minden gyerek eljut erre a pontra, de habitus kérdése, hogy mikor. Felvágásból, meg hogy "bővüljön a szókincse" meg hasonló hülyeségek miatt felesleges, abból csak a gyötrelem lesz.

2021. ápr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
39%
Tipikus gyakoris "gyerekvállalás" topikos jelenség, mindenkit lepontoznak, aki nem olvas mesét a pár hónapos gyereknek. 😃 Mint ahogy máshol azokat, akik nem szoptatják a "babát" 5 éves koráig, nincs cicin 24 órából 20-at, nem alszanak vele együtt, nem kötik egész napra magukra, vagy épp van pofájuk leírni, hogy normális férjük van, ezért van idejük saját magukra is, hovatovább még sz.rni is el tudnak menni a gyerek nélkül. Csak a szokásos. 🙂
2021. ápr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
95%
Nem az a lényeg, hogy mese vagy nem mese, hanem hogy sok emberi hangot halljon, és lehetőleg a szülőkét, ne a tv-ből. Én simán olvasom neki hangosan valamelyik könyvemet vagy tankönyvemet
2021. ápr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne olvass, mesélj neki fejből, játsszatok el egy mesét a plüssökkel stb. Nem az olvasás a lényeg, hanem a mesélés.
2021. ápr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

A fejből mesélés is tökéletes. Arra valószínűleg jobban is figyelne, mert folytonos szemkontaktust tudsz tartani, gesztikulálsz, látja a mimikád.


Meg az sem baj, ha elveszi a könyvet, nézegessétek együtt és beszélgessetek a képekről, nem kell erőltetni, hogy te most igenis felolvasod az első betűtől az utolsóig. Csak élvezzétek.

2021. ápr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! A szobanövényt arra értettem, amelyik gyerek nem igazán tud megmaradni egy helyben. Ettől függetlenül lehet okos, mint ahogy a nyugodtabb gyerekek is. Amúgy szerintem minden gyerek más temperamentumú, én irigylem azokat, akiknek a gyereke meg tud ülni egy helyben, de biztos meg van annak is az előnye, amelyik nem ilyen.
2021. ápr. 17. 16:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!