Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól lehet mesét olvasni...

Mikortól lehet mesét olvasni egy kisgyereknek?

Figyelt kérdés
A lányom februárban lett két éves, de még mindig nem lehet neki mesét olvasni. Kiveszi a kezemből és nézegeti a képeket, ő lapoz, nekem nem engedi. Mikortól lehet végre mesét olvasni neki?

2021. ápr. 16. 22:24
1 2 3
 21/26 D-Mano ***** válasza:
32%

A sok Boribon meg Bogyó és Babóca az szóba jött, a világon párjátritkító népmesekincsünk meg nem. Ez valahol nagyon szomorú.


Tessék, ez az előadás első felében a magyar népmesék FUNKCIÓJÁRÓL és hagyományairól beszél, a második felében pedig egy konkrét népmesét elemez érdekfeszítő stílusban:

[link]

2021. ápr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon jók a Magyar népmesék, de nem 1-2-3 éves gyerekeknek.
2021. ápr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Én is szeretem a magyar népmeséket, de szerintem sem ekkora gyereknek való.
2021. ápr. 17. 19:23
 24/26 D-Mano ***** válasza:
42%

A kisbabáknak és nagyon kicsi gyermekeknek a régiségben az anyja énekelt (félreértés ne essék: népdalokat. Na, melyik anyuka énekel manapság a gyermekének??)

A népmese valóban annak a gyereknek való, aki már az összefüggő szövegek értelmezése ELŐTT, DE annak már a küszöbén áll; és innenstől kezdve minden embernek halála napjáig.

Tehát a híd a megfelelő életkorig egészségesen nem a Boribon és a BogyóBabóca, hanem az ének.


Jelen korban, amikor annyit felejtettünk őseink bölcsességéből elhagyható az ének képességek vagy tudás híján, de ne az értelemsüllyesztő Boribon-BogyóBabócák legyenek a helyettesítői, hanem az anya csak szimplán beszéljen a babához helyette.

2021. ápr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
82%

24, nem kellene összemosnod Marék Veronika és Bartos Erika "munkásságát".

Egyikük egy József Attila díjas 83 éves író, a másik egy nyelvi igényesség nélküli fércműszerző.

Mondjuk sok mindent elmond a te tudásodról, hogy ezzel nem vagy tisztában...

2021. ápr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 D-Mano ***** válasza:
27%

Szóval díjakban mérjük a tudást és a bölcsességet?


Csak úgy mondom, hogy kb. 1939 óta semmi jelentősége nincs a magyar díjaknak.

2021. ápr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!