Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, tehetetlennek...

Mit csináljak, tehetetlennek érzem magam. Valamit nagyon elrontottam?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az én történetem, van 2 gyermekem. A nagyobb 5 éves és nem mondom hogy nincs vele probléma, de nem egy rossz gyereknek mondható.

A másik gyermekem 2 és fél éves,fiú. Na mostanra egyszerűen nem bírok vele. Mindenben ellenkezik, direkt csinálja amit nem lehet de tudatosan. Ami a leghosszabb hogy kezet is emel rám. Persze mint gyerek nem hatalmasat üt, de ez nem normális. Próbálom neki elmagyarazni hogy ez fáj nekem, nem szabad bántani senkit. Sajnos a nővére is gyakran kap tőle. Bármit csinálhatok semmi nem használ. Olyan kis durva, agresszív gyerek. Persze tud bújni, meg normálisan viselkedni, szóval így is úgy is imádom, de ez a másik állapot már kiborít. Akármit megfog könnyű nehéz dolog képes hozzánk vágni, hiába tudja hogy nem szabad meg hogy fáj,direkt ellenkezik velünk és egyre durvább a helyzet. De ez csak itthon tapasztalható. Leulunk játszani, és valami nem úgy sikerül neki, hiába segítek hogy pl tornyot épít és ne boruljon össze, ha neki osszeborul jön a tombolás visít, üvölt és dobálózik, őrjöng, és ramcsap mintha én tehetnek róla. Sose bántottam egyik gyereket se és nem is vagyok híve, de mostanság már a kezére csaptam és a fenekére is többször. Eleinte csak kinevetett ezzel kapcsolatban is. Szörnyen is érzem magam ilyenkor, mert én nem úgy akarom a gyereket nevelni fegyelmezni hogy racsapok. Ha minden rosszasag miatt csapnom kéne, egész nap csinalhatnam. Bármit adok neki rajzoljunk, játszunk, autózunk, segít nekem is ha megkerem, próbálom lefoglalni, de minden elfoglaltság tombolással végződik. Akinek hasonlóan viselkedett a gyermeke hogy fogtatok meg hogy leszokjon erről a fajta agresszív viselkedesrol? Lehet hogy ez egy dackorszak, de félek jön az óvoda, mi lesz ott is. A másik gyermekem lány, és hát vele ilyen gondjaim nem voltak egyáltalán. Ő nyugisabb volt mindig is de az hogy engem megüsson soha elő nem fordult.

Bűntudatom van amiatt hogy a gyerek kezére seggere csapok, mert nem vagyok én ehhez hozzaszokva, sose tettem ilyet korábban, lehet én tartom túlzásnak, és ennyi beleferne, de sajnos hiába is csinálom elerni semmit nem érek vele, mert csak addig nem tetszik neki, és csendbe marad de fel óra és folytatja..van olyan hogy a nagy lányhoz odamegy és utogeti elkezdi cibalni, ramaszik, lefogja. Egyszerűen nem tudom hogy lehet ezt az állapotot kezelni 😔



2021. ápr. 19. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Határozottság, szabályok következetesség.

Kinevet mert mimóza vagy.

2021. ápr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Ja, és a másik gyereke nem nevette ki, mi?


Az a nagy helyzet, hogy a gyerekek már babának sem egyformák, a lányod érzékenyebb, csendesebb, visszahúzódóbb, szorongóbb típus lehet, a kicsi meg az ellentéte, génlottó, melyiket kapod, neked jutott mindkettőből.


Én megpróbálnék segítséget kérni és bölcsibe/oviba íratni, nem te tehetsz róla, ő ilyen.


Továbbá nagyon nem tudsz semmit tenni, ez az alaptermészete, önérvényesítő, idegesebb, feszültséget kifelé mutató típus, majd ha olyan 6-7 éves korra kifejlődött az önszabályozás képessége, akkor jobb lesz, addig meg.. folyamatosan fog javulni. Csináld amit az első gyereknél is csináltál, senkinél sincs ott a szentgrál, nincs hozzá megoldás, amit mások tudnak csak te nem.


Ne hagyd, hogy másokat bántson, mutassátok ki, hogy rossz nektek, de gondolom ez eddig is volt. Esetleg szerezzetek háziállatot, lehetőleg macskát, ami karmol és szereti, ha nyugton hagyják. Nekünk a macska segített a legtöbbet, egyértelműen jelzi a határait és a 2,5 éves is meg fogja érteni, hogy a macska bántja, ha nem figyel arra, hogy az mit akar!

2021. ápr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm de nem vagyok egy olyan típus akit a gyereke vezessen, iranyitson. Tudjuk a saját és a gyerek határait is, ami az első gyereknél tökéletesen be is vált és igen, ahogy a második írta ő visszahuzodobb típus, vele könnyebb szót érteni. Soha nem volt agresszív, nem adott rá lehetőséget hogy rá csapjak a kezére, így nem nevetett ki. Érezte mikor lepte túl a határt és tudja mikor vagyok mérges, mikor nem. A nezesembol tudja ha rosszat csinál és nem szabad.

A kicsi pont az ellentéte. Hiába vagyok határozott, szabályok is vannak de ha a gyerek úgymond sz.rik bele hiába..Az utessel orsitassal pedig nem érzem hogy bármit is elérnék jó irányban, mert nem hogy megijed ha racsapok hanem még durvább lesz.

Második, köszönöm, igen elgondolkoztam a bölcsin, hátha a közösségi élet és az úgymond "idegenek" jobb hatással lennének rá, ha végképp semmi ovi előtt szeretném felkesziteni a gyereket arra hogy ott nem úgy működik semmi ahogy azt gondolja és itthon csinálja. A háziállat nagyon jó ötlet, csak sajnos a cican kivul valami mas kiskedvencet kell kitalalnom mert sajnos férjem erősen allergiás a szőrére 😔

2021. ápr. 19. 10:23
 4/11 A kérdező kommentje:
Na meg az az igazság kisebb hazikedvenctől félnék mert azok nem úgy reagálnak mint egy cica és tartok tőle nem lenne jó helyzete egy kisebb állatnak a gyerkőc mellett.
2021. ápr. 19. 10:24
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, a kicsik nem tudják megvédeni magukat, mint egy macska, a kutya meg ha megvédi magát a gyerek megy rá..


Talán egy hüllő kellene, mondjuk teknős, az harap, de nem túl nagyot és viszonylag strapabíró állat.

2021. ápr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Most a legdurvább, benne van a dackorszakban. Volt a Spektrumon egy sorozat... segítsetek már, mi volt a címe! Ilyen nehezen kezelhető gyerekeket nevelt meg a nevelőnő. Ha tudnánk a címét, a youtube-n biztosan megtalálható. Onnan tudnál ötleteket meríteni.
2021. ápr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segitsegeket. Dackorszaknak gondolnám én is, a nagyobb is volt benne, de ő sokkal kezelhetőbb volt, persze nála is voltak nehéz esetek, meg vannak is, de ez a viselkedés nekem most nagyon új 😔😊

Megverni biztos nem fogom, csak sajnos a szavakkal, büntetésekkel annyit érek mintha falnak beszélnék. De úgy gondolom megprobaljuk a társaságba szoktatást, hátha jobb lesz ott neki, csak a jelenlegi helyzet miatt meg félek rögtön belevagni.

2021. ápr. 20. 06:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt!! Két éves, ő a 3. Gyerek. Mind három lány. Én is csak néztem hogy mi az Isten van most? Az első kettővel nem volt ilyen gond. De a kicsi katasztrófa. 8 éves a középső lányom imádja a kishugát persze a kicsi is nagyon ragaszkodik hozzá. Puszilja a nővérét keresi ha suliba van. De mikor elkapja a gépszíj, megtépi, lemarja, dobál. A nagytesó meg sír mert annyira rosszul esik neki. Nekem a szívem szakad meg. Én is megpróbáltam mindent, szépen elmagyarázni hogy ez nem jó, sír a tesó fáj neki stb.. akkor oda megy a tesóhoz át öleli meg szeretgeti. Aztán valami nem úgy alakul akkor megint. A legnagyobbat is csapkodja aki 14 éves, mondjuk ő figyelmen kívül hagyja. Amit észre vettem hogy segít, és egy próbát megérne. Mikor dobálta a játékait meg dührohamot kapott, úgy csináltam mintha ott sem lenne, figyelmen kívül hagytam, persze első alkalommal még dühösebb lett hogy nem segítek neki. Aztán már hiszti nélkül odahozta a játékot hogy segítsek neki szét szedni. A verekedésnél is bevált nálam, engem már nem üt mert látja hogy nem érdekel, azt észre vette ha kedvesen szól arra azonnal reagálok! Viszont a nyolcévesem nem tud így reagálni mert azonnal sírva fakad.. Ezzel még nekünk is problémánk van.
2021. ápr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szia!:)

Nem olvastam végig az összes választ, biztosan írták már előttem is, de legyél határozottabb a gyerekkel, ha kell emeld meg a hangod, húzd meg a határokat egy kicsit jobban.

Lehet dackorszak is, de ha ezt még most nem kezeled, lehet lesznek következményei idősebb korában.

Ha csak hisztizik, ne figyelj rá oda, abba fogja hagyni remélhetőleg.

Remélem tudtam segíteni!

2021. ápr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, javult valamit a helyzet, találtál megoldást?

Nekem csak 16 hónapos a fiam, de sok hasonlóságot vélek felfedezni...

2021. máj. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!