Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éves kislány fürdetés...

2.5 éves kislány fürdetés ügyben már tehetetlen vagyok? Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
2.5 éves kislányomat már több,kb.fél éve lehetetlenség este fürdetni.Semmi baj,baleset nem történt ami vízzel kapcsolatos,nyáron még nyakig a Balcsiban élvezte a vizet, de ősztől minden megváltozott.A hajmosás eddig sem volt nagy kedvenc, de az változatlan.Ha fürdésre kerül a sor üvölt,fájdalmasan nyafog,üt is engem,nem mer vagy akar leülni se a vízbe,így meg mindig félek, hogy közbe nehogy elcsússzon stb.Tényleg nem lehet bírni már vele,hajmeresztő amit csinál....Ezért soha nem kapott még ki, csak mondtam, hogy szomorú vagyok stb., meg magyaráztam minden félét, de már nem tudom lehet-e még rosszabb.Ennek ellenére minden nap fürdik, heti egyszer hajat mosunk.Fogmosás sem egy leányálom....Ha van valakinek tapasztalat, ötlete kérem írjon!Köszönöm!
2014. márc. 23. 20:32
1 2
 1/11 Jégtánc ***** válasza:
Zuhanyozd le gyorsan,hagy a fürdetést.
2014. márc. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőm is így járt, akkor kitalálták, hogy letusolják a kislányt, az nagyon tetszett neki, onnantól úgy akart fürdeni. Ő is egyik napról a másikra kezdett ordítani a fürdés miatt, ők is csak néztek nagyokat, hogy mi történhetett. Praktikusabb is, mert hamarabb készen van, ha már úgyis végig ordítja szegény :(.
2014. márc. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, próbálkoztam már ezzel is, nem lett jobb...játékok a vízben stb. is mindig van, vagy beviszünk egy babát és őt is közösen megfürdetjük.Tusolásnál inkább még veszélyesebb volt,mert ott még fogni vagy elkapni sem tudtam annyira egy kézzel.Köszi a válaszokat.
2014. márc. 23. 20:45
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem írni, hogy ez a víz "iszony", nem csak fürdetéskor van, de egy kézmosást pl.azért könnyebb lerendezni.
2014. márc. 23. 20:47
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

És ha beülnél mellé a kádba?

Gondolom a vízhőmérséklet okés, nem csípi a fürdető sem.

2014. márc. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk ezert lett kozos program a furdes vagy zuhanyzas. Eloszor mondtam neki hogy bejohet velem mikor zuhanyzok az nagyon vicces lesz..milyen jot fogunk jatszani..stb..bejott elso nap onnantol kezdve csak velem hajlando zuhanyozni is meg furdeni is. Mindig leultetem amig mosakodok..elmagyarazom hogy veszelyes allni most nem tud megfogni anya..stb. most egy hete mar zuhanyzas utan keri hogy engedjek neki kis vizet a kadba mert pancsolni akar meg. Nagyon szereti a szerepjatekokat meg ha "beszelgetnek" az autoi egymassal. Igy is sokszor ra veszem mintha az auto mondana neki pl.: jujjj mar ennyi az ido?? Neked mindjart furdeni kell menni! Beviszel engem is magaddal a kadba? Hozd a piros auto baratomat is hogy tudjunk vele is jatszani jooo?? Hey, tobbi jatek varjatok meg minket elmegyunk a kadba jatszani!! Es igy el is felejti hogy furdeni indul..csak arra gondol hogy megy a kadba jatszani az autoival..
2014. márc. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a hajmosás különösen nehéz, meséltem a szép lirálylányról meg a kócosról, akinek madarak fészkeltek a hajába, közben fésültem és mondtam, hogy az övé szép mert mossuk, ilyesmi.

A zuhanyozás tényleg egyszerűbb. Ne félj, hogy elesik, tud vigyázni magára. Én kaki után mindig lezuhanyztatom legalább derékig, fogzáskor kelkett, azóta megszoktuk, így este is jobban tűri.

2014. márc. 24. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy időben ez gond volt nálunk is, vettem csempekrétát amivel rajzolhatott a falra a kádban, az sokat segített. Együtt fürdés is működhet, végső esetben én valami kis jutalmat ajánlanék pl. egy gumimaci. Ami még jó lehet olyan mesét olvasni, ami ezzel a problémával foglalkozik, van egy bájos mese ebben a kötetben: mese a kisfiúról aki mindig mindent félbehagyott és más mesék.

[link]


Bár lehet hogy ahhoz még kicsi.

2014. márc. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ,ment a zöld kéz :-)
2014. márc. 24. 13:56
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy olyan történt amire te is felfigyelsz, bármi lehet, lehet legutóbb kicsit hidegebb volt a víz vagy bármi.

NÁlunk kb ugyanez volt nemrég, előző nap még vígan pancsolt, másnap meg be sem akart menni a kádba..... én sem tudom mitől lehetett, én nem vettem észre semmit amit okként tudnék mondani. Aztán vettem egy új fürdőjátékot és azzal már bejött fürödni, persze elsőre még nem akart leülni, de én már ennek is örültem, hogy nem üvölt és le tudom legalább zuhanyoztatni.

Ha nagyon sír, tiltakozik szerintem nem jó ha csak azért is bevágod a kádba, mert még jobban utálni fogja. Bár pár nap után azért én is lefüredtném valahogy. MI pár napig csak vizes törölközővel töröltük át mert annyira nem akart fürödni. aztán jött egy ötlet a fürdőjáték, ami kedvenc mesefigurás :) nekünk ez bejött.

Vagy van a csempére ragasztható fürdőjáték, vagy csempére írható filc, ezek elég izgalmasnak hangzanak, ha esetleg nincs ilyenetek még.

2014. márc. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!