Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek ha egy gyerek...

Mit tehetek ha egy gyerek feltöltötte youtube-ra a gyerekeimről készült videót?

Figyelt kérdés

Pár hete idekerült egy 10éves gyerek, online oktatás miatt rokonnál van 3 házzal arrébb. A gyerekeim (8 és 6évesek) összebarátkoztak vele, nem örültem neki mert mint kiderült már az első napokban, kicsit kamus meg sz.rkeverő a gyerek. Egyik nap a nagyobb megkérdezte, hogy szabad e youtubera videót tölteni, mondtam, hogy kizárt, ezt az új gyerek is hallotta, pár napra rá kiderült, hogy 3 videó is fel lett töltve. Nagyon mérges vagyok, a gyerek úgy töltötte fel, hogy a sajátjaim is csak 2 nappal később tudták meg. 5napja szólok a gyereknek, hogy azonnal szedje le, mindig van kifogás, elkeverte a telót, anyukája nem ér rá stb... Anyuka elérhetetlen egyelőre de igyekszem... A rokon akinél van a gyerek azt sem tudja mi az a youtube, hiába beszéltem vele.

Mit tehetnék, hogy lekerüljenek a videók? A videókat a gyerek csinálta a saját telefonjával, az enyémeknek nincs. A videókban benne van a nevük és hogy hol laknak..


2021. ápr. 22. 20:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha rá mész a videóra, van ott a jobb felső sarokba 3 kis pont, kattint arra es bejon ez a kép, amit fel töltöttem. Onnan van útmutató mit kell csinálj tovább

[link]

2021. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Az egyiket próbaképp jelentettem "szexuális tartalom"-ként 3napja de semmi nem történt vele... :(
2021. ápr. 22. 21:15
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Jaj bocs, elfelejtettem írni hogy miután rá kattintol a 3kis pontra, ott írja hogy "bejelentés". Arra is rá kell menj, és csak azután jön az amit lefényképeztem.
2021. ápr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Sajnálom. Remélem meg oldódik. Ha másképp nem megy, ijeszd meg őket hogy fel lesznek jelentve. Talán úgy hatol rájuk. (amúgy ez nem is lenne rossz ötlet, csak félek a rendőrséget nem igazán foglalkoztatja ez)
2021. ápr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, köszönöm a segítséget :) Hiába jelentettem, nem vették le.
2021. ápr. 22. 21:19
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

10 éves ugye? Tuti semmi valóságalapja nincs annak amit most írni fogk, de megfélemlítésre tökéltes.

Valójában személyi jogokat sért, és engedély nélkül töltött fel tartalmat. Mondhatod neki azt, hogy amennyiben nem törli, te a rendörséghez fordulsz személyi jogok sértése miatt és, ha eljárást indítanak ellene aputól meg anyutól elkerül egy intézetbe. Azt is elmondhatod neki milyen egy intézet. 16 évesek vernek, mindent elvesznek tőled, éhezel stb.


Rá kell ijeszteni különben semmi sem fog történni.

2021. ápr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Miért szexuális tartalomként jelentetted????
2021. ápr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az nem jó, megnézik és látják, hogy nem szexuális, és fenn hagyják. Amíg nem vagy milliárdos lemezcég, akinek a tulajdonában lévő, ötven évvel ezelőtti, három másodperces dalrészletet valaki felrakta aláfestésnek egy olyan videó alá, amit már hárman is megnéztek, addig egyszerűbb a gyereket rávenni, hogy szedje le.
2021. ápr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hát, gondoltam az a legdurvább de akkor jelentem másképp.

Köszönöm a válaszokat! :)

2021. ápr. 22. 21:58
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az a legdurvább, de ha ellenőrzik, arra fogják ellenőrizni. Mivel nem az, így jogtalan a jelentés, nem veszik le. (Nem ismerem a pontos mechanizmust, lehet amúgy is hosszabb az átfutási idő.)
2021. ápr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!