Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19 hónapos és még nem mond...

19 hónapos és még nem mond szavakat ?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

A lányom 19 hos és meg nem mond szavakat

Vagyis az anyát utánozni próbálja “Aja”... de semmi mast !

Amit mondok neki azt ahogy látom érti , csak ő meg nem mond semmit !


A védőnő Tsmt-t javasolt, de azért én kérdeznek itt Anyukákat akik tapasztaltabbak, mint én (első gyermek)

Kell e aggodnom?

Rohanjak vele fejlesztésre vagy adjak meg ennek időt ?


Köszönöm a válaszokat !



2021. máj. 7. 13:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam hogy mindent mondok neki és mutatok többször !

Mondokazom neki egesznap!

Szóval én próbálkozom ... de ennél többet nem tudom mit tehetnek !

2021. máj. 7. 13:12
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Fiam 22hósan mondta kinaz első szavát. Aztán most 25hós, vagy 200szót simán mond, 2-3 szavas mondatokban akár.


Hugom 3évesen mondta ki az első szavát, rá 2 hónapra mondatokban beszélt.


Nem.minden gyerek egyforma. Én nem aggódnék.

2021. máj. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ !


Én is szívem legmélyén várnék meg ezzel hiszen nem gépek ezek a gyerekek hogy mindegyik statisztika szerint szólal meg !


Védőnő azzal érvelt hogy 15 honaposan kezdődik meg nálunk az hogy már akar baba mama apa anya szavakat kimondja ...

És hogy már kene mondani szavakat ... na de ő statisztikából nyilatkozik !


A lányom amúgy is egy elég nyugodt “későn erő “ típus 15 honaposan indult el kapaszkodas nélkül ! Azelőtt csak kezén fogva vagy bútorok mellett , nagyritkán , mert amúgy a maszas tokre kielégítette ot !


Szóval én is úgy gondolom hogy azért ez meg annyira nem gaz hogy rögtön tsmt torna meg ilyenek 🤦🏻‍♀️


Egyébként baba nyelven beszél, gagyoraszik .. csak azt én nem értem még 🤣

2021. máj. 7. 13:32
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem adnék a védőnőre...

Nekem a fiam mindent elöbb csinált mint a kortársai. 3hósan oda-vissza forgott hasról hátra. 5hósan felült... a mi védőnőnk pl ezert akarta továbbküldeni tornára, mert "kötöttek az izmai, emiatt mozog ilyen hamar" 🤦‍♀️

Aztán beszéltem a gyerekorvossal, csak kiröhögte.


2es voltam.

2021. máj. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Jellemző hogy 20 hónapos kor körül jön az áttörés, ez lehet + - pár hónap. Szerintem légy türelmes még :)
2021. máj. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem sem kell még kapkodni. Fejlesztés,áhhh dehogy,még 2éves sincs. Látod,hogy okos,értelmes,folyamatosan fejlődik. Szerintem korai az elvárása a védőnődnek. Az én fiamnak most volt a 18 havi státusz vizsgálata,ahol a sok kérdés mellett kitértünk a beszédre is. Annyit mond a gyerekem hogy vau-vau,ha kutyát lát,hammm,ha ételt. Haózik a telefonba és kb ennyi. Nem mondta a védőnő,hogy baj lenne,minden oké volt.
2021. máj. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Rendben , köszönöm szépen a válaszokat ! Mindenképpen várok vele !


Én alapjában véve nem aggódom ezmiatt csak ugye felhozta a védőnő a beszedfejlodest én meg őszintén megmondtam hogy nem beszél még , aztán így mondta hogy hat kene vinni ot már akkor fejlesztésre (javasolt)

🤦🏻‍♀️

2021. máj. 7. 13:49
 8/13 anonim ***** válasza:

Ugyanígy volt a lányom

De 2 évesen sem haladt előrébb. Akkor a védőnő azt mondta 2,5 éves korig vàrjunk.


De 3 hónapra rá inkább elvittem felmérésre..

Tsmt-vel

2,5 èves korára beszélt.

Lassan 3

Verseket nem mond, de teljes ragozott mondatokban beszél.


Tsmt màr az 1. Hónapban ótiási ugrást jelentett.


Hallgass az anyai megérzésedre

2021. máj. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
19 hónapos, senki nem fogja fejleszteni a beszédét, maximum ha jól le akarnak húzni téged pénzzel, ilyen előfordul. 2 évesen kell tudni 20-50 szó között, de ebben állathang utánzás is benne van. Lányom ennyit se tudott, de semmi baja nincsen, később tanult meg beszélni, ennyi. Ha mondokázni akarsz mondokázzál, de nem fog ettől beszélni, sőt semmitől se, mert túl pici, van aki magától elkezd hamar, de a többség nem.
2021. máj. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%

Mennyire érti amit te mondasz? Érti a saját nevét? esetleg néhány testrészét (Hol a fejed? Hol a lábad? szinten). Néhány játékát, családtagok nevét? (ahogy neki szoktátok mondani: apu, anyu stb.)

Akkor is tudja, ha a háta mögül mondod?

Ha ezek rendben vannak, én nem aggódnék, legalább két éves koráig egyszerűen csinálnám, amit eddig.

Ha a megértéssel is le van maradva, egy hallásvizsgálatra azért elvinném.

2021. máj. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!