Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19 hónapos kisfiam van. Ez...

19 hónapos kisfiam van. Ez szerintetek Normális?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a kisfiam az nagyon ragaszkodo....

Érzem hogy újra Vissza esek a depresszióba, de nem akarok.

Ugye a fiam, az annyira belém akar Bújni, szo szerint hogy nélküle elmosogatni sem tudok, 1 kézzel.

Ha a babaágyába rakom hogy du alvás, ott kell vele maradnom míg el nem alszik, de közben meg szalad a Konyha, vagy a szoba.



Sokan mondták nekem hogy hagyjam sírni, de nincs szívem hagyni, mert sirok vele én is.

Pl. Multkor ismerőshöz mentünk át, neki is Van egy 2 éves fia,

Segìtettem neki Hajtogatni az anyukának, és a fiamtól fél méterre voltam, és órdított hogy nem fogom az ölembe, már vörösödött hogy nem fogom.

Én rontottam el valamit?

Nem tudom. De lehet 😟

Szeretem a fiam nagyon is, de nem hagy kicsit élni, pl. Egy kávét nyugodtan meginni, vagy wc re elmenjek.

Vagy nyugodtan meg tudjak ebédelni, olykor gyorsan kell ennem, de akkor nem esik jól a kaja.

Tehát, nem tudom mit csináltam rosszul.



Elvittem múltkor anyukámhoz a kicsit,

Elmondtam mindent anyumnak hogy mi van a gyerekkel.

Erre mondta anyum hogy kicsit muszály vagyok egyedül hagynom....

De nem tudom hogyan.

Anyukák, kérlek segítsetek. Akik ilyen helyzetbe voltak, vagy vannak.

Előre is köszönöm.

További szép napot.


2020. okt. 12. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem rontották el semmit. Vannak ilyen gyerekek. Az en fiam meg kocsi, 8 hónapos de már tőle sem lehet meginni egy kávét, enni stb. Vele is itt kell lennem, amíg alszik. Pl most. De olyannnyira, hogy ő meg kb 20 percenként csekkolja itt vagyok e. Ha igen, alszik tovább, ha nem, felkel.

Annyival könnyebb nekem, hogy ő elvan nélkülem ha nem lát. Apával, mamaval stb.

Amúgy robotporszivo. Játszunk az egyik szobában, takarít a másikban. Csak feldobálok mindent az útból és ennyi. Mosogatogepet este pakolom be, mikor alszik. Mosógép, szaritogep azért megy nap közben is. A ruhák elpakolsa extrém sport, mert gyorsabban kell hajtogatni, mint ahogy ő szethajtogat. Felmosni akkor szoktam, ha itthon van az apja.

Szerintem hagyd te is rá másra kicsit és menj el egyedül vásárolni. Hátha megszokja. Hamarosan úgyis bolcsibe megy, nem lesz veled örökké.

2020. okt. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia. Kedves nagyon köszönöm a válaszod.

Igen mondta nekem anyukám is hogy kicsit bízzam rá, és kapcsolodjak ki kicsit az apukájával.

Amugy az is hogy az apukájával nem nagyon van el, mert ahogy te is Irtad hogy Csekkol hogy ott e vagy. Na engem is a fiam. Ha ott vagyok minden okk. De ha nem vagyok ott ahol üvőlt.

2020. okt. 12. 12:41
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem hogy Bölcsibe nem megy. Mert nem irattam be. Nem tudtam mikor és hogyan kell
2020. okt. 12. 12:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2.szeparációs korszak

Semmit nem rontottál el.

Vannak amúgy is sokkal ragaszkodóbb/szorongó gyerekek akiknek több bátorítás, figyelem kell.

Az idő mindenre a megoldás, neked meg a kitartás.

2020. okt. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyenek. Nem egyformák a kicsik, nagyon nem.

Az enyém is ilyen ragaszkodó, születése óta ilyen és én is sokszor érzem azt hogy ahelyett hogy enyhülne csak egyre ragaszkodóbb. Ő most lesz 2 éves, és ha ketten vagyunk akkor lényegében semmit nem tudok mellette csinálni.

De biztos vagyok benne, hogy el fog múlni. Persze nekem is vannak rossz napjaim mikor teljesen kétségbeesek es ugy érzem megfulladok ebben az egészben. De aztán mindig helyére kerülnek a fejemben a dolgok.

Vannak ilyen gyerekek, de ez sem tart örökké.

2020. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lányom 2 éves elmúlt mire a saját apjára ott lehetett hagyni.Szó szerint.Teljesen barátságos mindenkivel jól elvolt már 2.5 évesen.2.5-3 éves kora között meg mindenkivel barátkozni akart, már olyan nagyon gáz szinten.Most hogy már elmúlt 3 éves szerencsére rendeződött érzi ki az idegen és ki nem.Nem bánom.

Próbáld bevonni a házimunkába.Nyugodtan bepakolhat a mosógépbe pld, az olyan mint valami közös játék.Nálunk 1.5 éves kora körül kezdett segíteni.2 évesen úgy teregette a zoknikat mint a parancsolat.Együtt szedtük ki a mosogatógépet meg ilyenek.Zoknipárosítás jó párosító játék lesz alig pár hónap múlva már nektek is.Nyilván a maga szintjén de csomó dolgot képesek már ennyi idősen ,,segíteni" az eljén macera, de ahogy nő egyre ügyesebb lesz.

Nekem is volt a 2 év alatt olyan, hogy kicsit magam alá zuhantam,de azért be sose temetett.Hamarosan sokat fog változni nálatok is a helyzet.:)

2020. okt. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segiteséget. Nagyon kedvesek vagytok. Ez sok erőt ad most nekem.

Meg most a fiamnak az a "Mániája"

Hogy az üres vagy tele Palackoknak a kupakját csavargatja fől-le.

Csak mindig hozza oda hogy(üüümmmm)

Hogy csavarjam le neki, ö meg vissza rakja rá.

2020. okt. 12. 18:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem baj az, fejlődik ez is azt mutatja.Valamelyik statuszon kérdezik is hogy tuja e csinálni.
2020. okt. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hm. Igazad van.

Már azt is meg rudja csinálni hogy a kukaba kiviszi a pelenkáját, meg a Mosogépbe a szennyes ruciját,.

2020. okt. 12. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!