Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le 13...

Hogyan szoktassam le 13 hónapos babámat a csipkedésről, karmolásról?

Figyelt kérdés

Ha valami nem tetszik neki amit csinálok, belémcsíp v. megkarmol. Néha nagyon tud fájni.

Hiába szólok rá erélyesen, hiába húzom el a kezét, amint elengedem újra kezdi.

Ráadásul iszonyat erő van benne.


2010. aug. 23. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Már bocsi de miből gondolod,hogy egy 13hónapos ezt meg fogja érteni.Ő még tök picike.Nekem 25hós fiam van de sokszor még ő sem ért belőle..egyszerűen ki fogja nőni.Már nálunk is más a helyzet,mert pl ha megsérül és fáj neki akkor mindig mondjuk,hogy így fáj ha minket is megcsíp vagy megrúg stb....de ehhez meg kell érni.sajnos ezt el kell viselni.Magyarázni kell neki,de nem várj csodát rögtön,de mindig mondjad neki,hogy miért nem szabad...25hós baba és 39h pocaklakó mamája..
2010. aug. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megérti nyugi..nekem harapott a fiam, doktornő azt mondta harapjak vissza, nem tettem, férjem igen..veszettül megsértődve sírt, de érezte mennyire fáj, és soha többé nem harapott..
2010. aug. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a dokinő azt mondta, hogy az ilyen kicsi gyermek csak akkor érti meg ,hogy ez rossz és fáj, ha ő is megkapja ugyanazt..akkor rájön..
2010. aug. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Érdekes doktornő...


Mi ezt csináltuk:


"Ez fáj, ilyet nem szabad csinálni. Az embereket simizni kell. Simi, simi (simogatni kezdtük) idővel ő is eltanulta. Most ha egy kisgyerekkel durvábban készül bánni már elég csak mondanom, hogy "tudod, simi....." és elkezdi simogatni.

2010. aug. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó az jó..én is próbáltam,hogy vissza csípek,de nem hatott sőt azt hitte akkor szabad az út,de a simizés jó.
2010. aug. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is a simizés jött be, az én lányom 16hós, ő csak úgy szórakozásból is megcsípett/karmolt bennünket időnként. Most is előfordul még néha, de mindig elmagyarázom neki, hogy ez fáj anyának, meg hogy tudom, hogy mérges valamiért, de akkor sem így kell, inkább cirógassunk. Megcirógatom, aztán az ő kezét is megfogom és "megcirógatom" vele az arcomat, akkor már vigyorog és megnyugszik. Ha esetleg nagyon odakap v. csap és ok nélkül, akkor időnként "megszorítom" a kis karját, úgy éppencsak alapon, de azért érzi, hogy az nem szeretgetés. Ez is beválik, de utána mindig cirógatunk is!
2010. aug. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!