Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekek többsége nem...

A gyerekek többsége nem viseli el magán az előkét?

Figyelt kérdés

A minap beszélgettem egy anyukával is a folttisztításról, de neten is nagyon sok olyan kérdést olvasok, hogy hogyan lehet kiszedni az ételfoltokat a ruhából. Sokszor képpel illusztrálva, hogy a gyerek tetőtől talpig maszatos.

Ilyenkor mindig az a kérdés vetődik fel benne, miért nem adnak rá előkét? Mi minden étkezéshez használjuk a hosszú ujjú ikeásat, így max elvétve kell ruhából ételfoltot kiszednem. Ezt említettem az adott anyukának is tegnap, mint kiderült, meg se fordult a fejében ez a lehetőség.

Tényleg eszébe se jut ez a lehetőség másoknak? Vagy nem viseli el magán a gyerek? Vagy mi az oka, hogy inkább foltot tisztítgatnak?



2021. máj. 12. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
8 hónapos a lányom, fő szórakozása letépni az előkét sajnos. Hosszú ujjú rá sem tudom adni, azt nem tűri. Ezen kívül szereti ő a szájába tenni a kanalat, gondolom nem kell leírnom, hogy ez mivel jár :)
2021. máj. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Az enyém sem viselte el sosem,leszedi magárol,ez van. Hiába próbáltam több félét,hiába erőltettem. Simán megfolytaná magát.
2021. máj. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk egész előke és nyálkendő arzenál van. Azok a legtisztább ruhái. Ha ráadom, azzal foglalkozik evés helyett. Három hétig bírtam a küzdelmet, utána feladtam.


Inkább vannak itthoni, nyúzós foltos ruhái, meg foltmentes elmenősek. Előbbiekben eszik, maszatol.

2021. máj. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Hát amikor amúgy is alig akar enni a gyerek, ha ráadod az előkét akkor meg még ordít is, inkább hagyod a fenébe. Az én fiam ezt csinálja. Letépi vagy ordít. Mostmár legalább eszik rendesen de még most sem tűri meg magán. Ez van. Van itthoni meg elmenős ruha. Az itthonit úgy maszatolja ahogy akarja
2021. máj. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
A kicsit letépi, a hosszú ujjast a szájába tömi. Szereti a szedret, málnát áfonyát belekenni a nadrágjába, erre csak azok a sátras előkék lennének megoldások, de nem akartam bele invesztálni úgy hogy kétes a siker nálunk. Szóval mi is az itthoni/elmenős ruhákkal oldjuk meg a dolgot
2021. máj. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem nem tudja leszedni ( rákötöm a kartvis takaró elôkét)

De még így is sok ruha foltos lesz..

És szerintem van egy isőszak, amikor egyik sem szereti

2021. máj. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

2 éves a fiam, sosem viselte el. Addig tépte magárol, míg le nem vettem. Képes lett volna megfulladni miatta.


Sosem görcsöltem ezen. Nekünk is vannak itthoni foltos ruhák, meg patyolattiszta elmenősek...

2021. máj. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő többségében elviselte. Voltak próbálkozások, de túljutottunk.

Viszont képesek voltak a jól feladott hosszú ujjas alá is bejuttatni a falatot. ;)

Plusz a bölcsiben (és oviban: a nagyobb 5 éves több foltot csinál mint a 2 éves) nem adnak előkét, így maradt a folttisztítás.

2021. máj. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hű, köszi a válaszokat. Ezek szerint az enyém lóg ki a sorból :D 2 éves, és ebből sosem volt gond
2021. máj. 12. 14:26
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én 2 évesem is elvisel magán, sosem tépte le magáról. A 9 hónapos kisfiam viszont pont ennyire az ellentéte. Rá már nem adunk előkét, hanem levesszük a body-t, pólót róla és úgy eszik felső nélkül. De nekünk így sokkal egyszerűbb, mert nem a ruha lesz tiszta foltos, amit aztan hajíthatok is ki, ha nem jön ki a folt. A gyereket meg evés után megtörölgetem.

Mostanában mondjuk már úgy eszik(ha egyedül próbál enni), hogy bokáig kajás és fürdetni kell utána.

2021. máj. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!