Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vigasztaltátok, nyugtat...

Hogyan vigasztaltátok, nyugtattátok meg a gyereketeket, ha sírdogál, szomorkodik, mert hiányzik neki az apukája? (apuka elköltözött tőlünk) 8 éves kislányról van szó.

Figyelt kérdés

2021. máj. 20. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szerintem is lényegében az hogy ítélkezés mentesen ott vagy vele

2021. máj. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Ne szidd az apját, még burkoltan sem! CSAK a gyereknek ártasz vele. Azt kellene erősíteni benne, hogy az apjának attól még fontos, attól hogy elment.
2021. máj. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Jobban meg kellett volna becsülni :(
2021. máj. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

#2 Hát nem tudom... nekem ez akkora bullshitnek tűnik, hogy attól még fontos a gyerek az apának. Én magam is elhagyott gyerek vagyok a húgommal együtt. Apánk sokáig élt-halt a családjáért, aztán egyszercsak belefáradt. Nem csak anyámat nem szerette többé, hanem az egész családosdiból elege lett. Mi, a gyerekek sem érdekeltük. És nagyon sok ilyet láttam a környezetemben. Apuka konkrétan felszívódott. A szerencsésebb exfeleségek megkapták a gyerektartást azt szevasz. A kevésbé szerencsések meg pereskedhettek azért is.

Nyilván ezt így nem lehet egy 8 éves gyerek képébe vágni. Nekünk azt mondta anya, hogy ez van, el kell fogadni apa döntését, és meg kell tanulnunk hárman élni. Persze, rossz, de majd túl lesz rajta a kislány.

2021. máj. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
1: köszönöm a cikket! Elolvastam, egyet is értek vele, próbálom így csinálni... csak nagyon fáj, amikor én sem tudok mit tenni (ahogy a cikk írója is mondja), ha sír a lányom, hogy hiányzik az apukája. Meghallgatom, átölelem, vigasztalni próbálom, de látszólag hatástalan.
2021. máj. 21. 09:30
 6/11 A kérdező kommentje:
2: Sokszor mondom neki, hogy "apa ugyanúgy szeret", de ez újabb és újabb kérdéseket vet fel nála (Akkor miért nem jön gyakrabban? stb), és ezekre a kérdésekre már nem tudok megnyugtató, ugyanakkor őszinte válaszokat adni.
2021. máj. 21. 09:36
 7/11 A kérdező kommentje:

4: sajnos nálunk is ez a helyzet, mint nálatok volt, és ez túl nagy kontraszt a gyerek számára.


Nálatok apukádnak lett utánatok még gyereke másik kapcsolatból?

2021. máj. 21. 09:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Látszólag nem használ, de nem ártasz vele tovább, mint akiket ezek után a másik szülő ellen nevelnek.

Kitartás nektek

2021. máj. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 Fogalmam sincs.
2021. máj. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Velem tök ugyanúgy volt, ahogy a 4essel. 9 éves koromban váltak el a szüleim. Anyukám is azt mondta, hogy apa azért még ugyanúgy szeret minket. De én is éreztem, hogy valami azért más. Ha visszamehetnék az időben, hogy tanácsoljak valamit anyukámnak, én se tudom mit mondanék neki. Az igazsághoz kicsik voltunk, a hazugságot felismertük. Amit levontam tanulságként, hogy olyan férfinek kell szülni, akit válás után is el tudok képzelni apaként. Férjed még lehet másik, aki jófej a gyerekkel is, de apja nem lesz más. És ezt úgy mondom, hogy az én nevelőapám is tök rendes, nagyon szeretjük egymást, már lassan 20 éve az életem része (több, mint amennyit a vér szerinti részt vállalt belőle), de örökké ott marad, hogy a vér szerinti részéről meg is lehet dögleni, mert lesz.rja. Ezt feldolgozni és helyén kezelni lehet, de elfelejteni nem.


Nem tudom van e másik gyereke, már nem beszélünk.

2021. máj. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!