Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Állandó sűrű orrváladékozásra...

Állandó sűrű orrváladékozásra valami jó orrcseppet ajánlanátok az orrszívózás mellé?

Figyelt kérdés
Már egy hete folyamatosan sárgás-zöldes sűrű takony jön a 2 és fél éves fiam orrából. Napjában többször is porszívózom neki. Nem rég kezdte a bölcsit, most megint nem jár emiatt. Nincs láza, jó kedve van, de állandóan taknyozik. Nasivin gyerekeknek valót próbáltuk, de az sem segít. Gyerekorvost felhívtam, azt mondta, hogy hetekig is eltarthat,nyugodjak meg, porszívózzam neki, de már szegénynek piros az orra is.

2021. máj. 27. 16:12
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy a betegség rovatba kellett volna írnom, bocsánat, remélem itt is kapok válaszokat.
2021. máj. 27. 16:13
 2/18 anonim ***** válasza:
27%

Ez lehet a sok orrszivas miatt is! Minel tobbet szivod annal tobb jon.

Tengervizes orrspray + orrszivas. De ne sokszor szivd.

A masik ideje megtanitani orrot fujni

2021. máj. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tud orrot fújni, csak sokszor nem akar, ellenkezik, meg hisztizik. Amikor kifújja akkor habár elég sok jön, de nem elég, annyi termelődik, hogy többször kéne neki egymás után, az meg sokszor még felnőtteknek sem megy mindig.
2021. máj. 27. 16:22
 4/18 anonim ***** válasza:
Sinupret cseppet is adj neki. Váladékoldó.
2021. máj. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem leszek népszerű, de a felnőtt verziót add neki. Ne nasivint, annak kevés a váladékoldó hatóanyaga.


Otrivint!


Csak a cseppet!


Illetve sokszor legyen meleg, forró a fürdő, hogy pára legyen bent, és a feje is melegedjen át, sokan csak hagyják a gyereket pancsolni, de kell az átmelegedés.


Ha ez nem segít, infralámpa..

2021. máj. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Orrmosás
2021. máj. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Tengervizes spré, orrszívás, orrcsepp napjában többször. Infralámpa, 10 perc is számít. Orrára gyógyszertári kenőcs, Unguentum nasale.
2021. máj. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. máj. 27. 18:32
 9/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem tudom, hogy most a Sinupret orrcseppet vagy a tengervizeset vegyem. Vagy felváltva használjam?
2021. máj. 27. 18:33
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A tengervizeset (Sterimar) orrszívás előtt kell befújni közvetlenül.

Utána kiszívod az orrát.


Utána cseppetesz orrcseppel.


Pl az én lányom is most beteg. Mi Otrivint használunk neki, naponta 2x lehet cseppenteni 1-1 cseppet mindkét orrlyukba. Ő 5 éves.

2021. máj. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!