Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 10 hónapos a babám, kisebb...

10 hónapos a babám, kisebb vagy nagyobb korkülönbséggel jobb vállalni a kistestvért?

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 23:29
 1/4 anonim válasza:
Az én gyerekdokim azt mondta, 2 év az ideális korkülönbség. Nem ma kezdte, látott már néhány száz családot!! :D
2010. aug. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 3 vagy 4 az ideális, mert 2 igazán kicsivel irdatlan nehéz az első 2-3 év, bár ikrekkel is túlélik, úgyhogy 1 év sem rossz. Egy 2 évessel az a gond, hogy nem érti még meg igazán, miért foglalkozik annyit az anyja a kisbabával, 3 évesen már okosabbak azért. Barátnőm azért tolta ki a kistesóvállalást még, mert betette a kisfia babakori videóit neki, most 2 éves múlt, és a gyerek őrjöngött, hogy tegye le az anyja azt a kisbabát a kezéből. Hiába mondta neki, hogy az ő volt piciben, még nem fogja fel. Az én lányom nem ilyen, ő is 2, de elég önálló tipus, nem olyan folyton anyánlógó tipus, ráadásul imád babázni, nála el tudnám képzelni, hogy nem lenne gond, de most még nem szeretném, mert 2 évesen nagyon sokat kell vele foglalkozni, most kezd nyiladozni, meg most van a nagy hisztikorszak is. Tuti nem bírná ki, hogy anya most szoptat, nem tud veled játszani vagy akármit, amit éppen akar. És nem 2 perc a szoptatás, türelmük meg 0.
2010. aug. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Két szülés között ideális, ha legalább 20-24 hónap eltelik. Ez a jó a te szervezetednek.


A két gyereknek meg az az ideális, ha minél kisebb a korkülönbség, a legjobb, ha 3 évnél kevesebb.


Aztűn kinek mi jön be, kinek hogy sikerül. Jó babásodást!

2010. aug. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kis korkülönbség jobb szerintem. A nagy és a középső gyerekem közt 4 és fél év van,a középső és a kicsi közt 19 hónap. Sokkal jobban kijönnek egymással a kicsik,mint a naggyal.Eleinte nehéz,de ahogy nőnek,egyre jobb a kis korkülönbség.
2010. aug. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!