Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hidegpárásító készüléket...

Hidegpárásító készüléket szeretnék venni. Szerintetek az a jobb, amelyik ionizátorral van ellátva, vagy az, amelyik aromaterápiával is használható?

Figyelt kérdés

Kislányom szeptember óta jár bölcsibe. Nekünk nem a beszoktatás okozott gondot, hanem a folytonos köhögés, orrfolyás. Immáron 4. hete nem tudom kihozni a náthából, pedig már az összes immunerősítőt kipróbáltuk, tengeri sós orrcseppet, orrszívás megy ezerrel, antibiotikumos orrcsepp, egy adag antibiotikumon is túl vagyunk, gyógyteák és c-vitamin. Most a hidegpárásítót ajánlották, találtam kettőt, ami érdekelene, de nem tudok választani küzülük:

Sencor SHF 900 Ultrahangos hideg légpárásító vagy Momert 1813 ultrahangos párásító, esetleg még ez is szóba jöhet:Solac HU 1060 Ultrahangos hidegpárásító. Ha van tapasztalatotok, véleményetek szívesen veszem!!!


2011. nov. 14. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Az ultra hangos annyiban különbözik egy sima párásítótól, hogy csendesebb. Az ionizátoros kiszűri a vízből a "káros" anyagokat. Ez röhej.(Mi a káros az ivóvízben?) Én simát használtam desztillált (ioncserélt) vízzel.(a vízkő miatt)Minden benzinkútnál megkapod pár száz forintért). Azonban nem mindegyik párásítóba tehetsz illóolajat!! Ezt egy mécsestartós dologgal megoldhatod.A kettőt együtt is/vagy alkalmazhatod. Mármint ég a mécses, és működik a párásító)) Azonban nem elhanyagolható, hogy pszichoszomatikus is lehet a nátha, akkor is, ha látszólag jól érzi magát a bölcsiben.Az antibiotikummal pedig nagyon kell vigyázni, mert rongálja az immunrendszert.
2011. nov. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az ionizátor csak megnöveli a levegő negatív iontartalmát, melytől frissebbnek, üdébbnek érzed a levegőt, nem szűr ki semmit sem. Az előző válaszolóval ellentétben, pedig egyáltalán nem ajánlom a desztillált vizet, mert a párásítóból kijövő párát beszippantod, lenyeled, és ezek a vizek egyáltalán nem alkalmasak emberi fogyasztásra! A másik, hogy nekem is volt olcsó fajta, de a mindennapos idegeskedés miatt (volt, hogy túlpárásítottam és penészesedtünk, mindenhol fehér por volt a lakásban meg víztócsa a párásító körül)inkább vettem egy boneco párásítót. Itt szakemberek dolgoznak, mindenre válaszoltak, és segítettek, és ezzel végre nagyon meg vagyok elégedve. Persze ezek is jobbak, mint a semmi, csak sok velük a fentiek miatt a macera...
2011. dec. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!