Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy erjem el hogy aludjon...

Hogy erjem el hogy aludjon délután? Amikor nem alszik kibírhatatlan, hisztis. De ha elkuldom délutáni pihenőre, tajtekzik, játszik, dumal,nem hallgat, de szüksége lenne rá.

Figyelt kérdés
Sajnos borzasztó szofogadatlan. Nagyon felemeszt a nevelése, mert minden sikertelen.
2021. jún. 7. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Nálunk 2,5 éves kor előtt elhagyta a délutáni alvást. Elengedtem a dolgot...nem bírtam idegileg, annyira küzdött az alvás ellen, és ordítva hisztizett, hogy befejeztem. Nálunk már egyre jobban beallt, hogy nem hisztizik estére. Így 19 kor fürdés, és 20kor már alszik. Reggel 7 körül kell. Nekem is jobb így, hogy hamarabb alszik.

2021. jún. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kicsi szigorral. Márpedig lefekszik. Az ő érdeke, de ő ezt belátni nem tudja.

Legyen "kedves szigor", valami vonzza oda. Egy kedves altatódal, hátsimi, akármi.

2021. jún. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A lányom kétéves, őt is sokszor nehezen tudom rávenni a délutáni alvásra, pedig ha nem alszik, ő is borzasztóan hisztis tud lenni. Olyankor én is kénytelen vagyok lepihenni, azt hiszi, én is alszom, így könnyebben rá tudom venni. Igaz, mi egy szobában alszunk vele. Így is csak úgy alszik el, hogy beszél, fészkelődik, de legalább egy idő után bealszik.
2021. jún. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mikor kel, mikor fekszik? Nem minden gyereknek van olyan nagy alvásigénye. Illetve, sokan abból indulnak ki, hogy régen nem hagyták a gyereket aludni, felkeltették hatkor meg hétkor, hát úgy persze, hogy délbe már kókadozott. Az én gyerekem meg kilencig alszik, persze, hogy nem álmosodik el "időben" és ha altatjuk akkor utána meg éjjel fél egyig fent van...


Az én lányom se alszik, anyámék sose értették mit nem fogok fel azon, hogy "egy ennyi idősnek szüksége van rá". Nem volt még 3 éves mikor elhagyta az alvást. Igen, elfáradt, de már túl későn legtöbbször. De ha korábban, akkor is annyira kitolódott az esti lefekvése, hogy bődület, cserébe ugyanakkor kelt, tehát nagyon keveset aludt éjjel és másnap emiatt az egész nap kuka volt, nem csak késő délután egy rövid ideig... van akinek elég az, hogy a gyerek reggel korábban kel, időben el tud aludni délután és akkor este is emberi időben le tud feküdni. A mi gyerekünknél nem jött ez össze.


Párszor szembesültek a szüleim vele élőben, hogy ha alszik a gyerek, ha csak fél órát is alszik, akkor 3-4 órákkal tovább fent van mint szokott... És reggel ugyanúgy kell. Sokat hallom, hogy kell az idegrendszerének. Igen, de az idegrendszerének az is kell, hogy mennél többet töltsön mély alvásban és egy délutáni alvás + egy amiatt nagyon lerövidült délutáni alvás miatt ez pont, hogy kevesebb lesz. Szóval mérlegelni kell hogy van. Nekünk összesen kevesebbet aludt két alvásból, mint egyből és többet volt hisztis, mint amúgy.


Persze, az átmeneti időszak az kemény, míg ez beáll... de nem tehet róla, ez minden gyereknél ilyen. Sok olyan is van, amelyik óvodában alszik, otthon meg persze nem. Ott több az inger, zaj stb. jobban fárasztja.

2021. jún. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!