Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi történik, ha nem küldöm...

Mi történik, ha nem küldöm óvodába a gyermekemet?

Figyelt kérdés
Nem szeretném mókuskerékbe tenni már kicsi kora óta, a férjemmel online dolgozunk, valószínüleg neki sem kell majd 9-17-ig dolgoznia majd.
2021. jún. 9. 13:14
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
0%
Rokongyerek 14 és még nem volt kötelező neki az ovi, talán csak a nagycsoport, nem is járt az első két évben, nem volt hely, szerintem rosszul emlékszel, a legtöbb gyerek jár óvodába, mert a szülei dolgoznak, én is jártam, de nem volt kötelező.
2021. jún. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
#31 igazad van, 2015 óta kötelező (forrás: [link]
2021. jún. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
65%
Az én időmben nem volt kötelező, és én nem is éreztem hátrányát, hogy nem jártam. 1 hónapot járattak, de rühelltem, úgyhogy inkább a mamám vigyázott rám. 6 évesen mentem iskolába. Nem voltam elmaradva a fejlődésben, jó képességekkel megáldott gyerek voltam. Közösségbe való beilleszkedés olyan szempontból nem az én asztalom, hogy akivel az ég világon semmi közös érdeklődésem nincs, azzal sajnos a semmiről nem tudok beszélgetni. (Egyébként meg könnyen beilleszkedek nagy általánosságban, ha olyan kedvem van, kimondottan kezdeményező is vagyok.) Ez már ovis koromban is megvolt. Ha nincs mondanivalóm, akkor nem pofázok. Sokan ezt úgy értékelik mint valami defektet... Mivel most nem lehet megtenni, hogy ne járjon a gyerek oviba, nyilván beíratom majd a sajátomat, de feltételezhetően csak napi 4 órára. Legalábbis amíg otthon leszek a kistesóval is. Meg azon túl, hogy kötelező, én sem bánom majd valószínűleg, ha jut egy kis időm magamra is :D
2021. jún. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
43%
Nem gondoltam volna,hogy van olyan aki azt gondolja,hogy az óvoda csak azért van mert a szülőknek dolgoznia kell menni :)
2021. jún. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
52%
34 nem, persze, hogy nem azért van, hogy vigyázzanak az ovis korú gyerekre, megtanul majd ott szépen gyököt vonni, meg az iridalmat, történelmet és 6 évesen már okosan mehet az iskolába.
2021. jún. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
70%

30+ éve az egykézés volt még a fura, anyukámék 6an voltak testvérek, nagymamámék 11en.

Jellemző volt a többgenerációs család is.

Ilyen környezetben persze, hogy nem volt kötelező az ovi, hisz bőven érte inger a gyerekeket. Akkoriban a szomszédok is jobban ismerték egymást, a gyerekeiket átvitték egymáshoz.


Én a kicsimet lehet h beviszem majd fél napra bőlcsibe is, legalább heti 2-3 félnapra, hogy gyerekek között legyen, mert nekünk már más a környezetünk, mint a régieknek.

Ha szerencsém van a legjobb barátnőmnek is összejön egy baba és kicsi korkülönbséggel össze tudjuk rakni a gyerkőcöket, de rajta kívül nincs is 5 év alatti gyerekes ismerősöm, barátnőm.

Arra nincs garancia, hogy összebarátkozok idegen anyukákkal és folyton összejárunk.


Szóval én ezért támogatom a mókusokat 😁

2021. jún. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

Egy újabb, összehasonlító pedagógia szakos hallgató csodálatos sorait tapasztalhattuk meg, némi bökkenővel, idézem:

"Magyarorszagon élő magyar/japan/nigeriai/akármi gyereknél ez 3tol 16ig tart. Hollandiában élő holland/japan/magyar/soanyoly/akármi gyereknél ez 5tol 18ig tart."


Csak az a bökkenő, hogy például Japánban 15 éves korig tart. Utána meg fizetheti a kedves szülő az úgynevezett felső középiskolát, hogy némelyiknek a gatyája rámegy, főleg ha magán (hétköznapi japán nevén a KOUKOU-t). Bátorkodom feltételezni, hogy Japánban élsz az Akármi gyerekeddel, tisztelt hozzászóló. Nyilvánvalóan. Mert én nem ott élek, hanem Magyarországon.


Csak valahogy nem szeretek se Japánban, se Magyarországon kontárkodni. Én barom.

2021. jún. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
Utóirat: nem létezik japán-Akármi kettős állampolgárság. Csak megjegyzem halkan.
2021. jún. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
47%
Példa: japán gyerek épp 16 éves, még mindig Japánban él. Nincs már tankötelezettsége, viszont dolgozik Japánban (mint nálunk a Meló-diák szövetkezetben valaki). Aztán átköltözik Hollandiába a szüleivel. A többit a fantáziájára bízom annak, aki számára ez érdekes lehet. Kíváncsi volnék, a Holland Kormány hogyan izmozna...
2021. jún. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
0%
#39 nem értem. gondolom Hollandiába költözve vissza kéne mennie iskolába? miért baj ez?
2021. jún. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!