Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereket hogyan lehet...

Kisgyereket hogyan lehet lenevelni édességről?

Figyelt kérdés

2021. jún. 10. 20:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Úgy, hogy nem engeded, hogy hozzájusson?
2021. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Ne kerüljön a szeme elé
2021. jún. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
nem adsz neki
2021. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Kiskoromban nagyon szerettem a csokikat, ma is szeretem, de miután azt vettem a pénzemből amit diákmunkából szereztem, és kb csak csokira költöttem, akkor megcsömörlöttem egy kicsit meg hát nem esett túl jól, hogy elfogyott a pénzem :D finom gyümölcsökkel próbálnám elterelni a figyelmét, pl málna, kivi, eper :) csak ne cukrozd az epret, mert mi úgy csináltuk és úgy még rosszabb mint a csoki :D

Esetleg mézt adhatsz neki mondjuk dióra csepegtetve, elég hamar eltelít, és utána napokig nincs kedve az embernek csokit enni :D

2021. jún. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem saját gyerkőc a bátyámé vendégségben mindig falja őket, félek az már sok a kicsinek.
2021. jún. 10. 20:48
 6/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem veszel.
2021. jún. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Akkor meg nekik nem kéne.
2021. jún. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%
amíg nem túlsúlyos a gyerek addig azt ehet amit kíván.
2021. jún. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

5-re:

És tanácsot kértek tőled, hogy hogyan szoktassák le?

Ha nem, akkor azokon az alkalmakon, amikor nálad vannak vendégségben, ne akard a gyereket lenevelni az édességről. Nem az ünnepnapokon múlik ez, hanem az egyszerű hétköznapokon. Ha hétköznap nem nagyon adnak neki édességet, akkor ünnepi alkalmakkor bátran ehet, amennyi belefér, nem lesz az sok neki. Ha pedig hétköznap is elég sok édességet esznek, akkor nem sokat segítene az sem, ha nálad soha semmit nem ennének.

2021. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Mértékkel kell adni neki, ne is legyen otthon sok édesség, aztán majd megszokja, hogy ne ilyeneket egyen folyton, csak tényleg desszertnek. Más, egészségesebb alternatívákkal is érdemes helyettesíteni a bolti nasit.

Amúgy ha nem a te gyereked, túl sok mindent nem tudsz csinálni. Te ne adj neki, kb. ennyi. Bátyádnak egyszer megemlítheted a dolgot, de ennyi, hiába akarsz jót vele, ha erőlteted a dolgot, az rosszul fog elsülni.

2021. jún. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!