Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nemszeretem rokon, és kisgyere...

Nemszeretem rokon, és kisgyerekei vannak. Mi lenne a helyes? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy rokonom, akivel nem választottuk be egymást az életünkbe. Mostohatestvérem, nő (én is nő vagyok), 3 évig nevelődtünk együtt. Igazából én megpróbáltam mindent, de kezdettől volt benne egy ellenszenv irántam, ez van, tudomásul vettem. Kiröppentünk otthonról, aztán múltak az évek. Egy városban lakunk, férjhez mentem, ő is a párjával él. (Én idősebb vagyok 8 évvel). A lényeg, hogy semmi kapcsolatot nem tartottunk, szüleinken keresztül tudunk egymásról infókat. Van két kicsi gyereke, egy év korkülönbséggel. Amikor meglett a nagyobbik, már nyitni akart felém, hívott, hogy mikor megyek, stb. Akkor anyámmal és mostohaapámmal elmentem én is babanézőbe egyszer, de részemről ennyi. Azóta sincs kapcsolat, bár 3-4 havonta ír, küld képeket. Válaszolok rá, hogy "nagyon aranyosak", aztán ennyi. Erőltetné, hogy menjek karácsonykor, gyerekek szülinapjára. Nem szívesen tenném, egy fokkal nem lettünk mi rokonszenvesebbek egymásnak.

A kérdésem az, hogy CSAK a gyerekek miatt van ennek értelme? És a másik kérdésem, ha mennék mondjuk egy gyerek szülinapra, a köztudatban az van, hogy a kisgyerek megérez mindent. Akkor ők simán levennék, hogy anyjukkal nem bírjuk egymást? Akkor én már eleve nem jöhetek ki az egészből a kicsik előtt sem.

Ha meg nem tudnák az évek teltével, hogy én ki vagyok, fura lenne, de talán még a kisebbik rossz?

Mi a véleményetek?



2019. okt. 14. 10:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Ami nem megy azt nem kell eroltetni !
2019. okt. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
19%
Miért ilyen rossz a viszony?
2019. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

2-es, nem tudom. Kezdettől nem bírt, ő 13 volt, én 21 (még otthon laktam, bejáró voltam az egyetemen). Azóta is érzek egy lefojtott gyűlöletet. Amúgy pl. 5 év alatt (amikor már együtt éltek, de még nem volt gyerekük), egyszer sem írt, egyszer sem hívott meg, karácsonyra sem írt soha. Én eleinte igen, de nem erőltettem. Nem akarom magam fényezni, de én segítettem neki, amikor kellett (pl. állása is úgy lett, hogy ismerősömön keresztül. Súlyos beteg lett, az orvosnő is az én nagynéném, aki protekciót szerzett neki, na mindegy.) Lehet, hogy megkattant a hirtelen házasságtól anyám és az ő apja között. Csak az évek alatt (eltelt azért már sok év, ő 33, én 41), én már nem érzem úgy, hogy nyitni tudnék vagy akarnék.

Az zavar, hogy mióta a gyerekei megvannak, ebben a "mintha mi sem történt volna" stílusban erőlteti, hogy menjek. Mintha kb. előtte mentem volna hozzájuk, és mintha egyszer is hívott volna.

2019. okt. 14. 10:36
 4/22 A kérdező kommentje:
Főleg az is érdekelne, hogy a most pici gyerekei észlelik-e, hogy valami nagyon nem oké köztünk.
2019. okt. 14. 10:38
 5/22 anonim ***** válasza:
59%

Elgondolkodtam azon, hogy a gyerekek miatt azért én nem nulláznám le a kapcsolatot, meghagynám minimális szinten, ami mondjuk évente 2 alkalom lenne, amikor találkoznék velük, de nem több.

A gyerekek végülis neked rokonaid, még ha ő nem is az.

Én a sógornőmet nem kedvelem és ez kölcsönös, mégis szeretjük egymás gyerekeit. Amikor kicsik voltak, igen ritkán találkoztunk, de most már tizenévesek és időnként szervezek nekik jó programokat, amiket imádnak.

2019. okt. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
5-ös, és a gyerekekben nincs ilyen, hogy anyjuk és Te nem rokonszenveztek? Vagy a gyereket ez nem is izgatja?
2019. okt. 14. 10:43
 7/22 Metionin ***** válasza:
86%
Szerintem csak egy újabb rokont, "keresztmamit" akar, akire időnként rá lehet sózni a gyerekeket meg aki majd ad a kölköknek ezt-azt. Én biztos nem erőltetném a kapcsolatot ha eddig le se szart.
2019. okt. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%
Tudod miért erőlteti? Kell néha egy plusz ember akire a gyerekeket lehet rásózni.
2019. okt. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

Hagyd a fenébe!

Ez csak a haszonért közeledik. Gyerekfelügyelet, karácsonyi, szülinapi ajándék.

2019. okt. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Nekem is volt egy ilyen sejtésem. Túl sok idő eltelt már tényleg, olyan "semmilyen kapcsolatban".
2019. okt. 14. 11:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!