Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket szoktatok együtt játszan...

Miket szoktatok együtt játszani 8-10 éves fiaitokkal?

Figyelt kérdés

Enyéim már megunták a legózást, társasok sem igazán érdeklik őket. Vagy az udvaron szeretnek lenni vagy játszón focizni, sport-játszón mászni-húzódzkodni stb, vagy a mobilon lévő játékokat nyomatnák egész nap - ha hagynám... Heti 1x-1x adom oda nekik a mobilt (régi leselejtezett telók), és mindig azt tapasztalom, hogy utána szinte függővé válnak, utána mást sem kérdeznek csak hogy most mobilozhatnak-e, mikor mobilozhatnak.

Ha hagyom hogy kijátsszák magukat, és pár napig minden nap megkapják 1-2 órára, akkor utána veszekedősek lesznek és nem is alszanak eleget, kipattannak korán az ágyból - úgyhogy maradunk a heti 1 alkalomnál, de minden nap jön az ácsingózás, hátha mégis.


De nem is ez lenne a kérdésem, hanem hogy hogyan tudnánk újra közös pontokat, közös, tartalmas szórakozást találni?

Ti miket játszotok együtt ennyi idős gyermekeitekkel? Egyáltalán: napi szinten mennyi időt játszotok együtt vagy töltötök el együtt tartalmasan?



2021. jún. 23. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Semmit.
2021. jún. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Elég velős az első véleménye, de jogos.


Nem hiszem, hogy szórakoztatni kell egy ennyi idős gyereket.


Írtad, hogy kint szeret focizni, szaladgálni, miért ne lehetne ezt csinálni?

2021. jún. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Naná hogy lehet szaladgálniuk, focizniuk.:)


Nem szórakoztatni szeretném őket, hanem közös időt tölteni. Vagy ezt már ennyi idősen tényleg el kellene engedni? Én csinálom a magam dolgait, ők a sajátjukat, majd vacsinál találkozunk és max nézünk együtt egy filmet/mesét?


Azért várok még válaszokat, írjatok.:)

2021. jún. 24. 09:03
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ilyenkor már csak ennyi jut sajnos.


Este mesenézés nem olyan rossz program 🙂

2021. jún. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Unokatesóimnál a társasokat próbálták bevezetni ennyi idősen. Arra még vevők voltak, persze új komolyabb társasok.
2021. jún. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Igen, mindenki csinálja a maga dolgát. Hagyd őket, majd ha oda mennek hozzád, akkor foglalkozz velük. Addig ne erőltesd, nem éri meg. 8-10 évesen már elég érettek ahhoz, hogy lekössék magukat.


Gyerekek ők? Én még most is legózok!


(Vagy csak én vagyok gyerekes? Egyébként ne szívd mellre, hülyülök csak.)

2021. jún. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Nyolc éves fiú, tíz éves lány, velük rengeteg közös időtöltés van, esténként Catan, Mars, kártyajátékok, Concept, Imagine stb stb és olvasunk együtt. Nem hiszem, hogy csak az esti vacsorára kellene redukálni a közös találkozási pontot. Napközben persze ők is elvannak kint, mi is tesszük a dolgunk, de kell a közös idő!
2021. jún. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Elmehettek túrázni is, vagy csavarogni valamerre, mondjuk egy vadasparkba, vagy csak kiülni a szabadba, madarakat lesni, őzet keresni, stb.


Még #6-dik vagyok.

2021. jún. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!