Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák honnan tudom hogy...

Anyukák honnan tudom hogy kinőtte a baba az ágyat? Mikor érdemes lecserélni a rácsos ágyat kiságyra?

Figyelt kérdés

20 hónapos a kisfiam. és eddig nagyon jó alvó volt. hálózsákba alszik már régóta. most nyáron a nagy melegekbe csak egy pólóba, most hogy már nincs kánikula egy vékony nyári hálózsákba mert a takarót nem viseli el.

igy annyira nem mozog éjszaka. de éjjel mostanában álmába ahogy forgolódik rugdalja a rácsot meg néha lehet be is akad a lába. és erre felébred és felsír. már nagyon fárasztó pedig nem rég óta csinálja.

szerintetek érdemes már lecserélni az ágyat?

nem fog ki nehezebben elaludni este? mik a tapasztalatok?

bocsi ha hosszú voltam :)

linket is küldhettek hogy milyet érdemes nézni

köszönöm


2010. aug. 26. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom attól kezdve, hogy meg tudott fordulni az ágyban, folyton beleakadt a lába a rácsba és sírt,így óránként keltünk. Meguntam és készítettem neki egy kis kuckót a mi ágyunk mellett.(vastag paplan stb) Most a fiam 5 hósan ugyanezt csinálja, neki olyan fotelágyat fogok venni, ami teljesen a földön van, kinyitható szivacsos és körbepárnázom. Még előtte a rácsvédőt kipróbálom, hátha, de attól félek abba is belegabalyodok. Én is várom az ötleteket:)

2010. aug. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.

remélem azért írnak még.

most azon gondolkodom milyen ágyat is vegyek. nehéz eldönteni :)

2010. aug. 26. 20:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Lányom 15 hós kora óta alszik sima rendes 90*200-as ágyban,az oldalára szereltünk házilag egy leesésgátlót a kiságy rácsaiból. Tökéletes. Én ebben kevésbé féltem, mint a "leesésgátlós" gyerekheverőkben....

Hogy hogy fog aludni benne, nem tudhatod, lehet ellenzi, lehet örülni fog. Jó ötlet, ha sokat beszélsz neki róla, és hagyod, hogy ő válasszon, milyet szeretne (vagy legalább huzatot hozzá)

2010. aug. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom mióta tudott forgolódni, aztán mászni, éjszaka körbemászta a kiságyát, hol a lába, hol a karja akadt be, a fejét is állandóan beverte, mert mindig lefeszegette a fejvédőt.

8 hónapos volt, amikor félóránként, óránként járkáltam hozzá visszaaltatni, mert állandan beütötte valamilyét és persze felébredt, sírt.

1 hét után lázasan kezdtem keresni másik ágyat neki. Egy aukciós oldalon találtam rá az "igazira". Ifjúsági ágyikó, kb. 30cm magas. Sarokba lett téve, így már csak 2 oldalról kellett megoldani a "leesésgátlást". 3. oldalon a védelmet a rácsos kiságy látta el (idő kellett, mire megszabadultunk tőle), a negyedik oldalon pedig félig a pelenkázószekrény. A maradék hely a közlekedő, éjszakára egy nagy ülőpuffot támasztok oda, de csakis a saját magam megnyugtatására, mert esze ágában sincs leesni az ágyról.

Az már más, hogy lemászik róla és átjön hozzánk éjszaka:-)

Első pillanattól kezdve imádja!!!!!

2010. aug. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kislányom 18 hónapos volt, amikor ugyanígy folyamatosan felébredt éjjel. Lecseréltük a rácsoságyát körbetámlás gyerekágyra (ilyesmi mint a linken), de úgy tettük, hogy a lemászókája a fal felé van, tehát teljesen körbe van kerítve. Azután ismét átaludta az éjszakát (persze vándorolt még egyik végéből a másikba, de már nem akadt be sehova és nem ébredt fel). Szerintem bátran belevághattok az ágycserébe. Én pont azért szeretem ezt a típust, mert teljesen körbe van támlázva, tehát, ha körbe is mozog éjjel, nem esik ki a lejáró nyíláson (ráér később rászoktatni. Most 2 éves a lányom, egyszer kipróbáltam, hogy visszafordítom, hogy le tudjon mászni, de nem tudott aludni nyugodtan, így ismét visszafordítottuk a fal felé).


[link]

2010. aug. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

kedves utolsó. én is ilyet néztem vagy pedig fát amihez matrac is kell. nem tudom melyik legyen :)

azt hiszem akkor lassan lecseréljük :)

2010. aug. 27. 08:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azért maradtam ennél (én is vaciláltam a fenyőágy és a kárpitozott között), mert jó árban jutottam hozzá. És mivel a kislányom még akkor sokat vándorolt, ezt jobbnak láttam a mi esetünkben :-)
2010. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!