Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire jelent problémát, ha...

Mennyire jelent problémát, ha 2 éves gyermekemmel nem szoktunk járni ringatóra, baba-mama klubba, egyéb foglalkozásokra?

Figyelt kérdés
Sűrűn járunk el itthonról, nagyszülők, rokonok, minden nap játszótéren vagyunk, kétszer egy nap. Nem igazán barátkozik a gyerekekkel, leginkább a játékok érdeklik, főleg amik másé:). Ha hozzánk jön gyermekes család, nagyon szeret velük játszani, és ugyanúgy ha mi másokhoz, akkor is feltalálja magát. Nem mindig keresi a gyermektársaságot, inkább az új játékok felfedezeése jelent számára boldogságot, ezt veszem észre. Nagyon izgőmoozgó, lehet mondani, hogy egyetlen egy percre sem áll meg. Mesélés, rajzolás, mesenézés, gyurmázás számára nem kielégítő. Ahová szaladni, menni kell, ide tolni, oda tolni, felmászni, lemászni, leginkább ezeket kedveli. Nem járunk a kérdésemben felsorolt helyekre, és nem tudom, hgoy ez mennyire jelent problémát számára. Bölcsibe nem jár, majd csak oviba fog.
2011. szept. 26. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Semennyire. Nem mindenki engedheti meg magának az effajta szórakozást gyerekkel együtt. Ismerek olyan kisfiút, akit minden ilyen helyre hordtak a szülők, mégis pokol volt az ovikezdés, na és persze olyat is, akit még játszótérre se nagyon, meg gyerekek közé és az első perctől imádja az ovit. Ez nem befolyásoló tényező.
2011. szept. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
téged vittek kiskorodban klubbokba? mert engem nem , sőt senkit akit én ismerek a korosztályomban és felnőttünk boldogan egészségesen.
2011. szept. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nyugodj meg,hogy ez teljesen normális viselkedés.Amikor eljön az ideje a gyermektársaság érdekelni fogja.
2011. szept. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A mi családunk apuból anyuból és nagymamából áll, és persze a kislányunkból. Ritkán jártunk játszóra, gyerektársaságban nem nagyon volt, bölcsit kihagytuk. Most ovis kiscsoportos, imádja a gyerektársaságot. Kicsit félénken mozog közöttük, de hazajönni az oviból nem akar!

Szerintem ne izgulj, nem sérül a lelke!

2011. szept. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én lányom másfél éves, Mi sem járunk ringatóra, se baba-mama klubba, de sokat van gyerekek között, játszón, vagy hozzánk jönnek vagy Mi megyünk át máshoz bandázni, néha többen is. Nem vettem észre, hogy ez hátrány lenne Neki, nagyon jól szocializált baba, kedves, ölelgetős-puszilgatós típus! :)

Tulajdonképpen ugyanazt csináljuk, mint amit egy baba-mama klubban tennénk: Mi beszélgetünk, a gyerekek játszanak, eszünk-iszunk..stb, csak nem oda megyünk, hanem, egymáshoz járunk át!

2011. szept. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
kiskoromban baba-mama klubb?? kizárt:):). csak úgy látom, ez mostanában nagyon "menő". Igen, felnőttünk, ahogy remélem az én gyermekem is felfog:)!
2011. szept. 26. 13:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem jelent problémát. Viszont én hordtam és hordom lányomat ilyesfajta programokra, amik a tévhittel ellentétben nem mindig kerülnek pénzbe. Legalábbis nálunk. 4 hónapos kora óta járunk ide-oda. Nekem is nagy előny (idegenként egy nagyvárosban), kislányomnak pedig úgy kb. 1,5 éves korára vált előnyére (a többi, vele hasonló korú gyerekhez képest!). 1,5 évesen fogja a babáját és játsza vele a játékokat, mondókákat. Sok dalt és mondókat, ölbéli játékot ott tanultunk meg, rengeteget éneklek neki. Mindeni kérdezi, hogy mennyi idős, mert énekel, mondókázik. emellett járunk játszótérre, családhoz is. Örökmozgó ős is (melyik 1,5 - 2éves nem?!), de a ringatón minden gyerek táttot szájjal ül, mikor elkezdenek hegedülni, vagy furulyázni. MÉg ha negyed óráig is, de megtanulnak figyelni.:)
2011. szept. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Mi sem jártunk, a hátamon futkos ahideg, ha csak meghallom ezekta szavakat, hogy baba-mama klub, ringató, dúdoló:-((


Babúszásra jártunk 6 hónapso koértól mostanáig-jelenleg 2,5 éves, szeptembertól már rendes úszásra jár minicsoportba heti 2x.

Járunk játszótérre, nagyszülőhök, hétvégi programokat csinálunk, kirándulunk...


Ő is ilyen nindehova felmászik midnet felfedez típus, állandóan beszél, kérdez, kíváncsiskodik.

2011. szept. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést én is írhattam volna, mert a "lányomról írtál". Egy időben én is feltettem magamnak ezt a kérdést, de meg is válaszoltam. Én sem jártam soha, a tesóm gyerekei sem jártak és felnőttünk, ők is felnőttek klubok nélkül.
2011. szept. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem megyünk mi sem ilyen klubbokba, foglalkozásokra. Nem akarom agyonterhelni sem a napját mindig valami programmal. Hidd el, a legjobb neki, amikor otthon a kis családja ráfigyel, és mikor kint a játszón játszik a gyerekekkel. Nincs szükségük még szervezett programokra, ettől függetlenül persze élvezik, ha mennek valahova, és biztos jók is, de szükségesnek nem szükségesek.

Ősszel télen meg főleg azért sem mennék ilyenre, mert minden bacit összeszedne csak.

2011. szept. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!