Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tsmt torna segithet a szoba...

Tsmt torna segithet a szoba tisztaságban is?

Figyelt kérdés
Fiamnak a beszéd inditásban segitett sokat. Gondoltam rá hogy talán a szoba tisztaságnál is használna. Augusztusba lesz 3 éves szeptemberben kezdeni kellenne neki az ovit. De nem akar meg vállni a pelustól.
2021. jún. 26. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem segített, nem érte el az ovikezdésre, halasztottunk. Ő is augusztusi.

20 hónapos korától majdnem 3 éves koráig kapott egyéni tsmt-t, utána csoportost.

2021. jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elvileg ő meg kapta a papírt hogy fel vették, de gondolom ha nem lesz szoba tiszta szeptemberig nem mehet. Ilyenkor lehet addig halasztani míg nem lesz az?
2021. jún. 26. 13:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Hivatalosan már nem halaszthatsz, mert azóta változott. Nekünk elég volt szeptemberben beadni a kérelmet, de kb. 2 éve már csak május végéig lehet benyújtani és a jegyző helyett az OH-nak.

De az óvodával bizonyára meg lehet beszélni némi csúsztatott kezdést.

Egyébként hivatalosan nem akadály a szobatisztaság hiánya, de nem használ a gyereknek, ha úgy kezd hogy nem érett és folyton öltöztethetik. Mert pelenkát nem adnak rá.

2021. jún. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk igen, párhuzamosan a Beszéddel
2021. jún. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4. Vagyok


Amúgy itt fű att, nem hivatalosan a nel szobatisztábóp sem csinálnak gondot.

Nyilván nem lehet a fele bajos.. de 1-2 gyereket bevesznek simán.

Pelusoznak inkább, mint öltöztetnek.

2021. jún. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat azért reménykedek hogy szeptemberig legalább nappalra szoba tiszta lesz.
2021. jún. 26. 13:53
 7/9 A kérdező kommentje:
Amúgy mi itthon tornáztunk a beszéde szépen fejlődött és mondták hogy abba hagyhatjuk. De lehet újra kezdjük hát ha.
2021. jún. 26. 13:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül függ össze. Az én kisfiam pl. még nem beszél, de .ár szobatiszta teljesen.

Pedig ugye általában azt szokták mondani, hogy aki már beszél, érett a szobatisztaságra.

20 hónaposan lett szobatiszta amúgy, most lassan 2.5 éves és még mindig nem beszél, kb 25 szava van és azokat sem mondja mindig. Lusta megszólalni, szívesebben mutogat.

2021. jún. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi halasztottunk szobatisztaság miatt, havonta kellett meghosszabbítani, az ovodavezetövel beszéltem meg.
2021. jún. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!