Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit alszik a 2-3 éves...

Mennyit alszik a 2-3 éves gyereketek? Nappal nehéz az altatása?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam kerek 2,5 éves.

Egyébként eddig nem nagyon volt okom panaszra mert mindig viszonylag jól aludt. Jelenleg este olyan 20.30-21.30 körültől (általában 21-kor már alszik) reggel 6.30-7.00-ig alszik. És napközben olyan 13-14 körültől 15.30-16.30-ig alszik. Tehát nem keveset, de nagyon hisztizik mostanában mindkettőnél hogy nem akar aludni menni. Altatása sem könnyű mindig. Nappal fáradságtól függően 15-30 perc kell neki. Este van hogy 30-40 is.

Nem zavar különösebben mert ha elalszik, akkor alszik, csak attól félek hogy idővel rosszabb lesz. (Nagyobb hiszti, hosszabb altatás, sikertelen altatas esetleg)


Különben személy szerint úgy vagyok vele hogy 4 éves koráig ragaszkodom a nappali alváshoz, utána nem megyek majd a Dunának ha nem alszik el napközben. De azért addig még nagyon jó volna és úgy veszem észre hogy kell is neki, csak kézzel lábbal tiltakozik😄

Nálatok hogy van?


(Egyébként mi nem mesélünk alvás előtt, így alakult ki, csak kényelmesen elhelyezem, betakarom, elköszönünk és fogom a kezét, amig elalszik.)


2021. júl. 3. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Hasonló, csak az enyém (2,5 évet töltötte 2 hete) este 10-11 körül alszik el, és van, mikor reggel 6-kor fent van, de átlag 7:15-8 óra. Délután 2 körül altatom el, és kb 4-ig alszik vagy tovább, attól függ mennyire fáradt ki előtte, de akár az időjárás is befolyásolhatja az alvásigényét. Minden elalvás előtt mesélek neki valamit (néha könyvből, de leginkább kitalálok valamit), viszont a legtöbbször énekelek.

Mostanában neki is könyörögni kell, hogy aludjon el 😀 de az oviban szintén aludnia kellene majd.

2021. júl. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem aludt nappal 3 éves korától.

"4 éves koráig ragaszkodom a nappali alváshoz," Sok sikert!

A meseolvasás nagyon hasznos, én se szeretek felolvasni, de muszáj, fejlődik tőle a gyerek.

2021. júl. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2.5 éves lesz 2 hét múlva.

Este 22-kor alszik, reggel 7-kor kel fel. Este 15-45 perc alatt alszik el fáradtságtól függően.

Nappal 13-14 körül alszik, itt gyorsabban, olyan 10 perc alatt alszik el. Átlag másfél-két órát szokott.

De ha olyan a program,hogy nem tud aludni napközben, kibírja 20-ig. Aztán kidől ugyanúgy reggel 7-ig.

2021. júl. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2-3 órát alszik délben. Nem nehéz. Elalszik simán.
2021. júl. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Áprilisban volt 2 amíg én isfogtam a kezét nehezen aludt el, ha megmozdultam egyből kapta fel a fejét, mióta csak leteszem és kijövök kb 10 perc és alszik, van kivétel van hogy 1 - 1.5 órát fetreng csendben.

Este mese ölelgetés és lerakom és kijövök.

2021. júl. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem 3 éves lesz nemsoká a fiam, és a délutáni alvást elhagyta teljesen. Küzd ellene, így nem erőltetem, mert nincs értelme. Cserébe 20kor alszik és 7-7.30kor kel, úgy hogy egyszer se ébred éjszaka.
2021. júl. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) úgy nézem, nem sokban tér el az átlagtól.


Hogy reagáljak-helyesbítsek is :)


Megpróbálok (!) ragaszkodni a nappali alváshoz, legalább 4 éves koráig, aztán meglátjuk. Nyilván az csak egy dolog én mit szeretnék.


A másik, hogy fel kell olvasni neki. Rengeteget forgatunk könyveket, Van amit már saját kútfőböl elmond, mondókázik, énekel, mesél, folyékonyan beszél, úgyhogy szerintem szépen fejlödik-persze abszolút nem itélem el, azt aki felolvas-. Nálunk ez az altatás így alakult, és nem is szeretnék változtatni rajta, mert őt a történetek, mesék inkàbb felspanolják, Mint lenyugtatják és azzal nem járnék jól :D

2021. júl. 3. 17:37
 8/10 anonim ***** válasza:

3 órát 12-15-ig.


Nem mondom, hogy egyszerűek így a napjaink (kimozdulás, egyebek) de ennyire van igénye.

2021. júl. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még nincs három éves, de már fél éve nem alszik nappal. Amikor 2-3 óráig tartott elaltatni, akkor feladtam. Éjszaka így sem alszik mindig jól.
2021. júl. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2 éves. Este 20-6:30-ig alszik. Délben 12:30-14:00-ig (itt van néha fél óra csúszás). Éjszaka annyira ébred meg,hogy lecsekkolja ott vagyok e mellette. Ha nem, átjön, ha igen, alszik tovább (van hogy erre én fel sem ébredek).
2021. júl. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!