Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya vagyok, mert nem...

Rossz anya vagyok, mert nem tudok eleget foglalkozni vele?

Figyelt kérdés
A lányom 2,5 éves lesz. Van egy féléves öccse, és vele is sokat kell foglalkoznom, egyedül vagyok velük itthon, párom sokat dolgozik. Úgy érzem, nem tudok eleget foglalkozni a lányommal, sok energiát elvesz, hogy a kicsivel is törődnöm kell. Ráadásul jön a foga éppen, sokkal nyűgösebb, mint szokott. Egyik ismerősömnek is ugyanennyi idős a lánya, és mindig látom, hogy szinte csak vele foglalkozik, mondókázik, sokat sétál vele, mesét olvas neki stb. Sajnos nekem nem mindig van ezekre időm és energiám. Emiatt viszont rossz anyának érzem magam, és lelkiismeret furdalásom van. Valóban rossz anya lennék? Ha igen, hogyan tudnék ezen változtatni?

2021. júl. 9. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Miért lennél rossz anya?


Tudod mi a rossz anya? Aki veri,érzelmileg bántja a gyerekét és egyáltalán nem foglalkozik vele...


Le vagy terhelve ennyi az egész. Próbálj meg minőségi időt tölteni a lányoddal,hidd el minden kis szösszenetnek tudnak örülni. Vegyél egy kézségfejlesztő könyvet neki tele van matricával és együtt meg csináljátok,hidd el sokat számít majd neki.

A másik hogy ilyenkor annyi energiájuk van hogy azon gondolkodik az ember hol lehet őket kikapcsolni 😁

Én pl ha főzök,vagy takaritok mindig megkérem hogy segítsen és olyan boldog ha adok neki egy “rongyot” hogy port töröljön.

A lényeg hogy vond be öt is a kis dolgokba,hidd el értékelni fogja

2021. júl. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Én dolgozok 2.5 éves mellett, én sem tudok egész nap mondókázni vele.

Nagyon ritka az hogy valaki a 2.5 évessel egész nap otthon legyen.

Általában vagy dolgozik valaki már ekkor vagy van kistesó. De amúgy igen, sajnos a testvér születésével elhanyagolódik a nagyobb gyerek, én emiatt nem is akartam két gyereket.

2021. júl. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

Dehogy vagy emiatt rossz anya. Nem feltétlenül jó, ha 0-24-ben körbeugrálod a gyereket.


Nekem 3 húgom van, szóval igazán érezhetném azt, hogy édesanyám elhanyagolt a testvéreim miatt, de azt kell mondjam, hogy ő a legszuperebb anyuka a világon. Mindent meg tudok vele beszélni a mai napig(26 éves vagyok) és ha fele olyan jó szülő leszek mint ő (most várjuk a 2. babát a férjemmel), akkor nagy baj nem lehet.


Egyébként szerintem ő sosem mondokázott velünk 😂 ellenben önállóságra és az életre nevelt minket.🙂

2021. júl. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Derjaderja ***** válasza:
100%

Nem. Viszont ez nagyon nehéz időszak. Pont ilyen korúak nálunk. A kicsi kúszik-mászik, mindent szétpakol, amivel a nagy játszik, egyedül nem lehet hagyni, szepás is, a nagy egyre ügyesebb, már tud dominózni, kirakózna, memóriázna, rajzolna velem stb.


Nekem is folyton lelkifurdalásom van mindkettő miatt, plusz a házimunka is durván halmozódik. Trükközni kell. Pl a kicsi imád pancsikolni, kisátorozunk a kertbe, kicsi a vízbe, mi pokrócon mellé (a lányom nem annyira szereti a vizet), homokozunk, furulya, éneklés. Illetve ha este ki tudom ütni a kicsit korábban, akkor ott még van egy fél óra.

De beszélgetni, énekelni próbálok vele sokat.

Illetve most kell a szociális tőkét használni. Több segítséget kérek az apjuktól pl leül velük amíg reggelit csinálok, vagy "elosztjuk" őket, találkozunj másokkal, strandon, játszón, telken. Kint sokkal könnyebb, a kisfiam szabadban egy órát is elszöszöl a pokrócokon mellettünk, bent meg folyton nyűgös.

Nagyszülők is, az én szüleim idősek, de pont abban jó anyukám, hogy átmentünk, leült mozaikozni, rajzolni, olvasni a lànyommal, pont ez kellett most neki.


De nagyon szívás, eddig nem volt nehéz a kétgyerekesség, de az elmúlt 2 hét jól leterhelt

..

2021. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az jó, ahol a nagyszülők is be tudnak segíteni. Sajnos nálunk mind messze lakik.
2021. júl. 9. 16:32
 6/6 Derjaderja ***** válasza:
54%
Hát nálunk ennyit. Heti-kétheti 1x elmegyünk pár órára és örülnek egymásnak. Vigyázni rájuk v idejönni nem tudnak. De igen, ez is szerencse!
2021. júl. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!