Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves a húgom, szüleim...

6 éves a húgom, szüleim munkája miatt nagyrészt én foglalkozom vele. Kövi félévben egy pszichológushallgató teszteket fog felvenni vele, családrajz és társai. Ezekből kiderülhet, hogy a szüleim helyett szinte én nevelem?

Figyelt kérdés
Ha igen, ő elintézheti, hogy elvegyék a gyereket? Nem rossz szülők anyáék, csak kidolgozzák a belüket, hogy nekünk mindenünk meglegyen, mert ők mindketten mélyszegénységből jöttek és meg akarják adni nekünk ami nekik nem volt meg.

2021. máj. 5. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, még putriból se emelnek ki gyereket csak úgy. Neked viszont elismerésem, sok erőt!
2021. máj. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vehetik el emiatt. Ha egy kurzus keretei között csinálja ezt a hallgató, akkor amit megtud, az maximum az órákon vagy a beadandójában hangozhat el. De alá kell irtania veletek (mármint a szülőkkel) egy beleegyezési nyilatkozatot, amiben tisztázza a titoktartás határait. Amennyiben nincs bántalmazva a gyermek vagy nincs nagyon súlyosan elhanyagolva (tehát pl. éhezik), még végzett pszichológus sem tehetne semmit, nemhogy egy egyetemista. És valószínűleg nem is akarnak ebből ügyet csinálni, mert egy gyereknek (a fent említett, durva eseteken kívül) mindig a családjánál a legjobb.

Sajnos vagy nem sajnos, viszonylag gyakori ez a felállás. Sokszor tényleg nincs más opció. Neked viszont minden elismerésem!

2021. máj. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megnyugodtam! Igen, kurzus keretében lenne, fejlődéslélektan nevű tárgy. A nyilatkozatot mindenképp a szülőknek kell aláírni, vagy én is aláírhatom 20 évesen?
2021. máj. 5. 11:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

(Második vagyok.)

Amikor én csináltam ilyet, akkor a gondviselőnek kellett, aki a szülő. Valószínűleg rá is lesz írva.

2021. máj. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy ki fog derülni, hogy alapvetően te neveled, de emiatt senki nem fog nyaggatni titeket. A lényeg ui. az, hogy a gyerek testileg-szellemileg rendben nevelődik.

Az egy másik kérdés, hogy én nagyon helytelenítem, ahogyan a szüleid ezt csinálják. A mindent megadni az nem anyagiakat kéne, hogy jelentsen, hanem időt, odafigyelést, közös élményeket. Ami lehet akár egy homokvár építése is a játszótéren - az pedig tényleg ingyen van.

2021. máj. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vesznek el ennyiért gyereket, nincs mitől tartanod. Ha a gyámügy számára derülne ki ez, akkor se vennék el.
2021. máj. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szülöknek kell bele egyező nyilatkozatot aláírni ha nem egyeznek bele akkor nem vizsgálhatja gyereket.
2021. máj. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!