Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért izzad ennyira a lányom?

Miért izzad ennyira a lányom?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves kislányom, 19kg. Tavaly nyáron akármilyen meleg volt nem izzadt jobban mint a többi korabeli lány. Pár napja vettem észre hogy néha szabájoasan folyik róla a víz, főleg a feje és a hónalja érintett.De szerintem a talpa is izzadósabb lett, mert ahogy mostam a ruháit kezembe akadt a zoknia, és annak se a szaga, se az állaga nem volt rózsás.


A szomszéd lánya 9 éves, gyakran jön át játszani. Legutóbb azt láttam ahogy az udvaron játszottak az én gyerekem szaladgálás közben izzadt mint a verseny ló, de a barátnője nem különösebben pedig ő még ducibb is.


Várok még pár napot, de ha nem múlik a túlzott izzadása orvoshoz vigyem?


Amúgy más szülő tapasztalt már ilyet hasonló korú lánynál?



2021. júl. 10. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Létrzik a hiperhidrózis, de ezt orvosnak kell diagnosztizálni. Első lepes a gyerekorvosotok, ő tud beutalni kivizsgálásra. Sok mas oka lehet, pajzsmirigy, szív, stb stb.
2021. júl. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Az én lányom is fokozott izzadós. A nagy teljesen, a középső moat kezd hogy 3 múlt, a legkisebbik se lesz különb szerintem

Sajnos nekünk ez családi vonás. Apukám vonaláról hozzuk.

A fejünk bubjától izzadunk. Iszonyat kellemetlen ☹️

Én egyszerűen rühellem a nyarat ez miatt.

2021. júl. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Az én lányom mindig izzadósabb volt, tenyere, lába, homlok+tarkó, hónalj egyáltalán nem.


7 éves mintha idén meg tavaly kicsikét jobban izzadt volna, róla is folyik napközben is bent a házban tarkónál meg halántéknál, ő is 19 kiló, de azért annyira nem durva(csak hozzám képest, én nem vagyok izzadós) és nem büdös, de kikészít, hogy a tenyere mindig csupa ragadós izzadság, 10 percenként küldöm kezetmosni

2021. júl. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, most kicsit megnyugodtam.
2021. júl. 10. 22:22
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Félig igazat adok az elsőnek, az orvosok többsége szerint pajzs és szív is állhat a háttérben, hogy áltudományosan, de választékosan, beképzelten fogalmazzak, viszont le a kalappal az orvosok többsége előtt, hogy ijesztegetik az embereket, alaptalanul. Erről jut eszembe, biztos, hogy covidos a gyereked, azért ilyen. A tévében hallottam, meggyőző volt, tátott szájjal néztem őgy, hogy észre se vettem a tátott szám, de önkritikám egy csepp se. Azonban utána nézek valamelyik magazinban is.


Ja, beszéltem a gyerek tanárával is, meg egy gyermekpszichológussal, de nem volt meggyőző, szerintem okoskodnak, ezért kérdeztem meg őket, így legalább irigyen lenézhetem őket, levezetve a frusztrációmat, hogy a férjem nem kefélt meg ma sem rendesen engem. Szívesen segítek máskor is! Lepontozni a szakmai válaszokat.


Mi, akik írtunk eddig, mi tudjuk jól! Örülünk, kérdező, hogy sikerült hamisan megnyugtatnunk téged. :) Fő a látszat. Csak oda ne égjen.


Remélem, mi laikusok nem túl feltűnően vagyunk beképzeltek, okoskodók és lekezelőek. Mert úgy csináljuk, hogy ne legyen feltűnő, aki viszont a szakmában dolgozik és kedvesen válaszol még a hozzászólásokban elhangzó kérdésekre is, azokra mi kivetítjük a hibáinkat. Örülök még egyszer, hogy a megnyugtatás hamis illúzióját kelthettük benned, hiszen így van propagálva és beállítva ez az oldal is! Szívesen. :)

2021. júl. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Ötös, neked mi a bajod?
2021. júl. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Ugyan mar 40 fopk van .... ki nem izzad? :D
2021. júl. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

5: ja, persze, az orvosok áltudományosak...


Bezzeg Antal Vali, meg Gődény, meg a többi sarlatán csodaszerárus. ...


ANyámborogass! :-DDDD

2021. júl. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

#8 sztem éppen arra próbál célozni, hogy az anyák akik válaszoltak előtte, saját tapasztalatra alapozva áltudományosan megnyugtatták, hogy "normális" a jelenség. A helyes ehelyett, az lett vna szerinte, hogy orvoshoz küldik a kérdezőt. (Az első ugye oda küldte)

Egy elég túlzó és sértő képet festett az oldalon válaszoló anyákrol a kommentjevel.

Lehetne találgatni, hogy egy magasan képzett karrierista gyerekvallalastol lekesett meddő nő csinálja, vagy egy unatkozó befásult kisbabás anyuka, de felesleges. (a b.szatlant szándékosan nem vettem számba, mert azt már kikérte magának) Viszont már találkoztam az arrogáns stílusával más kérdés alatt is. Nemsokára folytatja és majd megkapod, hogy nem tudsz értő olvasni. 😘

2021. júl. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!