Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engeded lecsúszni a strandon...

Engeded lecsúszni a strandon a 4 éves gyerekedet?

Figyelt kérdés

4 éves lesz a kislányom 1 hónap múlva. Szombaton strandra mentünk, én rossz gyerekkori emlék miatt nem szeretek csúszdázni. A férjem azt mondta kisérjem fel, ő lent elkapja a kislányunkat.

Végül nem engedtem, sírt a kislányom de inkább ő sírjon mint én.

Érdekelne hogy ki mikor engedte csúszni?

Viszonylag közepes, tekergős csúszda, ahol nem volt felügyelő sem én pedig azt láttam hogy távolságot nem hagyva csúsztak le egymás után a legtöbben.


2021. júl. 11. 23:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Nem engedném. Kicsi hozzá
2021. júl. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Apuka ölében csússzon le.
2021. júl. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
kisgyerekkel vagy csússzon le apuka, vagy menjetek olyan strandra, ahol van kisgyerekeknek való csúszda... rendes csúszdán jó eséllyel meg is akad, egy négyévesnek még semmi súlya, úgy nem csúszik lefele.
2021. júl. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
81%
csússzon a kisgyerek, s mögé álljon be egyik szülōje. (Nem muszáj lecsúszni, elég ha nem enged(sz) oda senkit, amíg a kicsi le nem ért)
2021. júl. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Csússzon le a férjeddel, és te lent elkapod őket.
2021. júl. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
83%
Nem csak a szülőktől függ, vannak kritériumok sok strandon, csúszda parkban. Példáúl minimum magasság és kor.
2021. júl. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
Fel sem engedik. Nem neki való még.
2021. júl. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Igaz, vannak a csúszdaparkokban szabályok, amiket be kell tartani.

Egy strand, és csúszdapark honlapján ezt találtam:

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a beltéri csúszdát min. 1,2 m magasságú személyeknek, és csak 12 éves kor felett lehet igénybe venni.

A kinti kamikazecsúszdát pedig 14 éves kortól szabad használni.

2021. júl. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%

Ezek a csúszdák egy 4 éves gyerekhez képest mély vízbe vezetnek. Még túl kicsi, szerintem nem is tudná, hogy mikor érkezik a vége felé, be kellene csukni a száját,hogy ne nyeljen vizet. Az is lehet,hogy mikor leérkezne bepánikolna.

Amúgy számomra megdöbbentőek egy szülőtől ezek a gondolatok... Meg se fordulna a fejembe,hogy ilyet megengedjek!

Pont az előbb olvastam,hogy egy 7 éves fiú megfulladt a szülők hibájából 😔

2021. júl. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

A mi strandunkon van 0-4 és 4-8 éveseknek való gyermekmedence. A 0-4-esben játszótéri csúszdákkal megegyező magasságú vizi csúszdák vannak, a 4-8 éves részen van 4 komolyabb, de azok is a korosztálynak tervezve. 80 centis az érkező víz.

Na ezeken, ha akarna, alapvetően normális mozgásfejlődésű lenne, leengedném.

De nálunk az 5 éves is csak velünk csúszik, igaz a mozgása kb. egy 3 éves szinten van, mivel izomtónus miatt megkésett.

2021. júl. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!