Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is van rajtam kívül,...

Más is van rajtam kívül, akinek ilyen időben nem akar lecsúszni az a bizonyos 3liter víz?

Figyelt kérdés

Mert persze, mikor olyan meleg volt, akkor ittam, ha kellett, ha nem. De ilyen időben nem kell, pedig tudom, hogy muszáj inni!

Ti hogy vagytok ezzel? Mennyire tartjátok be a 3 liter vizet/folyadékot?

Köszönöm.

24 hetes kismama


2010. jún. 25. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Miért kell 3liter folyadékot innod?

Én nem ittam annyit a terhességem alatt,óránként ittam 1pohárnyi folyadékot,a zöld teára voltam rákattanva nagyon.Ha nehezem megy az ivás tedd az üveget szem elé akkor nem felejted el az ivást!Boldog babavárást és szép szülést kívánok neked!:)

2010. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mikor én mondtam a védőnőmnek ugyanezt, hogy akárhogy erőlködök nem tudok 3 liter vizet meginni, akkor csak nézett rám nagy szemekkel, és mondta, hogy nem is kell. A napi 2 liter legyen meg és akkor rendben lesz minden. Azt mondta nem kell 3-at letuszkolni.

Szép napot, és Boldog Babavárást Kívánok!

29h km

2010. jún. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hú Lányok, ez most megnyugtatott!

Mindenhol azt hallani, hogy igyunk minimum 3 liter, mert kell ... s a védőnő is azt mondta, hogy igyak folyadékot rendesen. S én ebből azt vontam le, hogy akkor muszáj, de nem ment. Bár ő sem mondta ki, hogy a sok az 3!

Köszönöm a válaszokat!

További sok boldogságot Nektek!

2010. jún. 25. 17:05
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! azért mondja a védőnő, meg írják ugye mindenhol, hogy kell a sok folyadék, mert főleg nyáron fordul elő, hogy kiszáradnak a kismamik a nagy melegben és ilyenkor fokozódik a koraszülés veszélye. Na de tudom én is, hogy most abszolút nincs meleg sőt, pulcsiban mászkálok én is az utcán :) szóval persze, hogy ilyenkor nem esik jól a sok folyadék, én csak annyit iszok amennyit megkívánok, van, hogy egy nap másfél litert, van hogy csak 1 litert. De gondolom mellette te is eszel leveseket, meg gyümölcsöt, szóval ha kiszámolod, bőven meglehet a 3 liter még így is :-)

Boldog Babavárást! 25h km

2010. jún. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

èn mindnehol azt olvastam minimum 1,5 liter. amire egy kismamának szüksége van 1,5-2 liter. ez felett sem szabad inni, mert túl sokat jársz pisilni és sok vitamin ásványi anyagot kipisilsz. Pl magnéziumot, c vitamint. Szóval nem kell eröltetni, ha meleg van akkor igyál sokat ha nem akkor figyelj hogy másfélliter meglegyen.

èn arra figyelek hogy délig egy liter lemenjen. (reggeli egy pohár tea, délelött meg 2.)

2010. jún. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

Nekem még 1 liter se megy le! De jó ha az megvan!Az is csak üditőből!

19 hetes kismami

2010. jún. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én max 1,5 -2 litert tudok meginni, rosszul is lennék, ha erőltetném a 3 litert! Szerintem az sok is lehet, nem mindenkinek kell annyi. Miért muszáj ennyit inni, nem értem?
2010. jún. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Oksa, akkor megnyugodtam, hogy más sem tudja meginni azt a sokat! :):):)

Köszönöm Lányok, s további szép babavárást, meg szép álmokat! :)

2010. jún. 25. 20:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem a szülésznő mondta a szülőszobán, hogy régen ezt tanácsolták, hogy igyanak szoptatás alatt 3 liter folyadékot, a legújabb vélemény viszont az, hogy annyit kell inni, amennyire szomjasak vagyunk. Én ehhez tartom magam kezdettől; tényleg sokkal többet vagyok szomjas, mint amikor nem szoptattam, de nem hinném, hogy 3 litert meginnék egy nap.
2010. jún. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Inni nem csak akkor kell, mikor szomjas az ember, az úgymond már késő, mert akkor már a sejtek szomjaznak.Épp most olvastam a vízivás fontosságáról egy cikket.Kell a szevezetnek, mert ha nem kapja meg, akkor jönnek a betegségek, asztma, allergia, magas vérnyomás és társaik.

Egész pontosan eszerint a cikk szerint, 10 kgrammonkét kell 3.33 dl vizet! meginni.Tiszta, szénsavmentes vizet.Na ezt ha magatokra átszorozzátok, már meg is van a mennyiség.Én hiszek benne.Nekem pedig szoptatás alatt bevált a napi 3-4 liter folyadék, ami nagy részét szénsavmentes ásványvíz tette ki, a többi a leves, tea stb...de nem üdítő.10 hónapos babámat még mindig szoptatom, bár közel sem iszom már annyit.

Igyatok vizet, fontos, és ne várjátok meg a szomjúság érzetet.

2010. jún. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!