Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiú folyamatosan...

3 éves kisfiú folyamatosan markolássza magát. Mit lehet tenni? Nyilván nem akarom nagyon leszidni hogy ne legyenek gondjai belőle később. De ő csak annyit érez hogy jól esik neki, hiába kérem hogy majd otthon csinálhatja, de a bolt közepén ne

Figyelt kérdés
2021. júl. 22. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Értem én, hogy nem szívesen szólsz rá, bünteted meg ezért, de az sem normális, ha a bolt közepén a farkát markolássza. Ha kicsi még, ha nem. Bár 3 évesen már fel kéne fognia, ha nem szabad valamit.
2021. júl. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem sem kéne engedni, hogy nyílvánosan csinálja. Most le leszek pontozva, de egyszer az egyik fiam 4 évesen művelt hasonlót, pedig nem egyszer mondtuk neki is, hogy csak otthon szabad és csak akkor, ha más nem látja. Erre mégis megtette. Lehúztam a gatyáját és mindenki előtt jól elfenekeltem. Ha az nem érdekli ki látja, amikor magához nyúl, hát ne zavarja ez se. Ne félj, soha többet nem csinált ilyet.
2021. júl. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Ugyanúgy, ahogy azt meg kell tanítani hogy csukott ajtónál vécézünk (bár 3 éves talán még nem), azt is meg kell tanítani hogy ilyen dolgokat szintén csak otthon lehet. Igenis ha nyilvános helyen csinálja, azonnal rá kell szólni és ha nem hagyja abba, akkor annak legyen valami következménye. Nyilván nem úgy értem hogy büntesd emg vagy iylesmi, de érezze hogy igenis itt a határ.
2021. júl. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Olyankor ki kell mozdítani abból a szituból, helyzetből.

Mondjuk eltereled, vagy kiviszed az üzletből, ha tudod.

Elmondod, hogy a boltban nem kakilunk pisilünk

Nem esszük meg az ételt fizetés nélkül.. és az otthon nyugalmában piszkáljuk magunkat.

De a példàk sorát lehet folytatni olyannal, amit még nem tanult meg mondjuk rendesen.

Nem túrjuk az orrunkkat,

Nem vakarjuk a fenekünket. A könyökhajlatba köhögünk, tüdszentünk.

2021. júl. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nem akkor, a boltban kell elkezdeni tanìtgatni. Előre szólni kell neki, hogy akkor nyúlhat magàhoz, mikor egyedül van. Nem megalàzva, hanem mint illemszabàlyt tanìtva. Ez olyan, mint a zsebkendőbe tüsszentès vagy a csukott szàjjal evès. Ha előre szòlsz, akkor a boltban eleg 1x szòlni, nem ott kell magyarazgatni. Es fontos kihangsúlyozni hogy kizàròlag tiszta kèzzel nyúljon a szmèhez, szàjàhoz, nemi szervèhez.
2021. júl. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
"Itt nem illik csinálni." És elhúzni a kezét. Minden olyan helyen, ahol nem illik és csinálja. Mire megtanulja, jó sokszor el kell mondani. Otthon beszélgethetsz is vele ilyesmiről, vagy kitalálhatsz olyan mesét, amiben illemszabályok vannak, legyen köztük ez is. Ha érdekesen meséled, biztos élvezni fogja, sokszor elmesélteti, egy idő után tudni fogja. Türelem kell hozzá. Ne büntesd és ne szégyenítsd meg, mert abból később szexuális problémái lehetnek.
2021. júl. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Az jó ötlet, hogy a bolt előtt tisztázzuk ezt. De ne ezen legyen a hangsúly. Hanem, hogy nem futunk el, nm bontunk ki semmit, nem piszkáljuk a kukacot, egy édességet veszünk csak.


Ha csinálja, akkor elvenni onnan a kezét és mondani, hogy tudod, a boltban nem illik. Gyere, keresd meg a kék dobozos italt/fogd ezt meg/nézd, ott vannak a fánkok, stb.

2021. júl. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

2. Úristen, mekkora egy gyökér vagy, szerencsétlen gyerekek. Gratulálok, hogy élethosszig tartó traumát okoztál neki és megaláztad, mert éretlen az idegrendszere. Sajnálom, hogy az ilyen állatok mint te szaporodni tudnak. Remélem amikor a saját mocskodba fetrengsz, egy gyereked sem nyitja rád az ajtót!


Következetesen minden alkalommal el kell venni onnan a kezét. Amikor mentek valahova előre is megbeszélhetitek, de ez nem tudatos cselekvés, így nem is fog eszébe jutni. Figyelmeztetni kell minden egyes alkalommal, de nem azért csinálja, hogy felidegesítsen, ezért ne is legyél ideges rá!

2023. máj. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!