Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 eves kisfiu a teso szuletese...

5 eves kisfiu a teso szuletese ota nem beszel. Masnal is volt ilyen? Lett megoldas ra segitseg nelkul? Voltatok szakembernel?

Figyelt kérdés
Borzalmasan erzem magam, korabban beindult a szules, igaz minden rendben volt de a fiunkat ket hetre az apja a nagymamanal hagyta. Neki dolgoznia kellett, hozzank sem tudott minden nap bejonni. Miutan otthon voltunk o beteg lett, akkor ezert nem tudtuk hazahozni. Ezek utan nem beszelt, semmit sem. Az apja rahagyja, leszidja semmi tamogatast nem mutat. Velem sem hajlando beszelni. Igy telnek a napok egy honapja. Nem tudom mit csinaljak.. A karanten miatt nem adtak idopontot a gyerekorvosnal sem.
2020. márc. 17. 15:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Gyakorlatilag kitaszított lett a saját családjában. Nagyon komoly lelki baja lehet szegénynek. Vidd pszichológushoz.
2020. márc. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt jól elszúrtátok, megértem, hogy rosszul érzed magad. Szakembert javasolnék én is, mielőtt rosszabb lesz a helyzet. Magán rendelések még többnyire működnek, kijárási tilalom pedig még nincs.
2020. márc. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Logopédus vagyok és innen messziről ez lelki trauma által kiváltott elektív mutizmusnak tűnik :(

Semmiképp se piszkáljátok. Nem gyerekorvosra, hanem logopédusra ÉS pszichológusra van szükségetek.

Nagyon sajnálom, de úgy tudom, hogy most a szakszolgálatok sem fogadnak gyerekeket. Persze telefonálni, érdeklődni mindenképp érdemes!

2020. márc. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
A 4 éves kisfiam influenzás volt, de eszembe sem jutott elküldeni. Mindenbe bevontam, nem volt féltékeny, de nehéz volt megértetni vele, hogy rögtön nem tudok ugrani pl. ha szoptatok. De ha a kicsi felkel és sír, hogy éhes (más miatt nem szokott), a nagy meg inni kért akkor a nagynak adok előbb. Volt, hogy feltűnt, hogy naponta többször azt mondtam, hogy várj. Igyekszem nem túlzásba vinni. Vagy, ha a nagy szól, hogy nézzem meg mit épített és a kicsinek meg pelenkacsere akkor gyorsan megnézem az építményt. Így is bűntudatom volt, hogy kevesebb idő jut rá, mint korábban nem, hogy ellökjem magamtól. Ne haragudj, biztos borzasztó most neked, de ezt tetted. Nem fényezni akarom magam, de én nem kértem a segítségből, hetente egyszer jöttek a nagyszülők, mindkét részről 2-3 órára, a férjem reggel6-este 6ig dolgozik, hétvégén pedig a vállalkozásában. Nem sokat van velünk. De azt akartam, hogy összekovácsolódjunk, hisz mindenhová együtt megyünk, a nagy fiam, a kicsi és én.
2020. márc. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ott rontottátok el, hogy az apja nem vett ki szabit, miután te szülni mentél, majd még rá is húztatok egy hetet, mert beteg lett.

Szerintem szakember nélkül nem tudjátok megoldani, mindenesetre szeressétek, töltsetek vele sok időt, ne kényszetítsétek beszédre, csak érezze, hogy még mindig fontos nektek.

2020. márc. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%

Húha. Ezt nagyon elszúrtátok.

Mindenképp szakember segítsége kell. Nem gyerekorvos, hanem pszichológus! Karantén csak ezen a héten kezdődött. Ez előtt bármikor kérhettél volna időpontot. Már egy hónapja is, amikor az egész kezdődött. Nem is értem, hogy tűrheted ezt ennyi ideje, hogy a gyerekednek problémája van?!

Keress valakit aki fogad titeket!

2020. márc. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológushoz vidd el- gyerekpszichológushoz lehetőleg.

Merre laktok? Hátha tudnak jó gyerekpszichológust javasolni nektek.


Szegény fiad- biztos nagy traumának élte meg ezt az egészet.

Biztos helyre fog jönni, de segítség fog kelleni neki.

2020. márc. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Fixen legyen napi idöpontja amikor csak vele tudsz foglalkozni ez sokat segit ha tudja azt hogy de majd a delutani együttjatszas/torna/mondokàk csak neki szolnak vagy az elalvas elötti beszelgetes a naprol vagy meseolvasas.

Igy tud arra szamitani hogy sebaj higy hanyagolnak mert anya ebed utan jatszik velem.

Ezt következetesen mindig be kell tartani.


Nem csupan pszichologus kell ide hanem szeretet es törödes. A beszedet eröltetni egyenesen tilos.


Testverek miatti helyzet kezeléséröl szamtalan cikk van amugy is fent.

A

Elsösorban csaladon belül kell ezt megoldani mert csak ràjuk tud szamitani a gyermek!

2020. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Nincs skype lehetőség gyerekpszichológussal?
2020. márc. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
Mi, mi az hogy nem tudtad haza hozni? A saját gyerekedet,betegségében lepasszoltad idegeneknek? Ki szorított fegyvert a homlokodhoz hogy ne rohanj érte? Megértem hogy szégyelld magad.
2020. márc. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!