Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet kezelni ezt?...

Hogy lehet kezelni ezt? Nagy korkülönbség két tesó között és emiatt van állandóan veszekedés, hiszti? 6-12 éves fiúk.

Figyelt kérdés

A nagyobbik álom gyerek volt, most is az. Megbízható, szorgalmas, még nincs benne nagyon a kamaszodás. De már többet lenne a barátokkal, bandáznak, fociznak, bringázás. Mellette megvan a videójáték is, de ez inkább este mikor már hazajön. Nem korlátozzuk, tudja mi a határ, ha játszik is csendesen éjjel.


A kisebbik inkább bárhol is van, lecsap mint egy tornádó. Be sem áll a szája, pakol rendezkedik. Minden érdekli ami nem baj, mindenre válaszolunk, sokat foglalkozunk vele. De ő nem érti meg, hogy nem elég idős ahhoz, hogy egyedül elengedjem a tesójával. Nem is akarom, mert nem illik korban közéjük. Képes volt elszökni utánnuk, úgy hoztak haza. Nasiban sem ismer határokat. Veszek nekik pl torta szeletet 1-1 db akkor a tesójáét kiveszi a hűtőből, megeszi. De mindennel így van, már elkell dugni azt ami nem az övé. Nem hallgat ránk, kinevet, gúnyolódik. Vagy épp óriási visítás csinál. Neki még nincs saját számítógépe. Addig amíg nem olvas rendesen. Minden este ordít veri a tesóját minket, rugdosódik. Nem tudja elfogadni, hogy nem lehet valamit. Mindent megbeszélünk, nem bántjuk vagy kiabálunk de nem hallgat erre.

Nem tudom, hogy beszéljünk vele vagy mit csináljunk. Úgy érzem most már ő irányít. Családi programokon inkább engedünk neki csak ne ordítson.


2021. aug. 4. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem a korkülönbség az oka. Nekem is van tesóm ennyi, meg még több év is. Semmi problémánk egymással. Egyik rokonnál 1 év van a gyerekek között és 13 év elteltével is reggeltől estig marják egymást.


Ami valóban számít, az a nevelés, illetve a gyerekek személyisége mennyire passzol.

2021. aug. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Egy büdösnagy pofon, amikor rászóltok x-szer és még kindig kezelhetetlen, aztán leszokik róla. Én nem vagyok az erőszak híve, de itt már nem egy babáról beszélünk, tudod ki hagyná, hogy a 6 éves dirigáljon. Csodálom, hogy a 12 éves tesótól nem kapott még.
2021. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
mindig*
2021. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek 2#
2021. aug. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

“ Családi programokon inkább engedünk neki csak ne ordítson.”

Pont, hogy nem kéne engedni neki, mert pontosan tudja, ha ordít, akkor az lesz, amit akar. Ennek nem lesz vége. Én megmondanám, hogy ha nem hagyja abba a visítást, akkor vége a programnak. Nem hagyta abba? Akkor program befejez. Elmondanám, hogy a viselkedése miatt, most mindenki mehet haza. Azért nehogy már a nyúl vigye!!!

2021. aug. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Ne csak beszéljetek vele, mert azt leszarja. Ideje elkezdeni büntetni.

Amúgy védjétek már meg magatokat és a bátyját! Mi az, hogy minden este ver titeket meg rugdosódik? Ne már, hogy hat évesen terrorizálja az egész családot! Nem vagyok híve annak, hogy verjük a gyereket, de az önvédelem kötelező! Gondolom, a nagyobbnak meg megtiltjátok, hogy visszaüssön.


És még csak nem is kiabáltok? Szerinted miért hagyná abba a kretén viselkedést, ha mindig csak léleksimogatást kap, aztán semmi más következménye nincs a tetteinek?

2021. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Ne haragudj, de az első ilyennél akkora pofont kapott volna a taknyos, hogy a fal adta volna a másikat. 🤷‍♀️ Nem vagyok a híve a gyerekverésnek,de bizony van az a jól irányzott, jó időben adott pofon ami kell.

A gyereknek nem kell folyton lukat beszélni a hasába. Viszon szabályok korlátok kellenek.

2021. aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

"Minden este ordít veri a tesóját minket, rugdosódik"


Csatlakozom az előttem szólókhoz: ha előbb nem is, de ezen a ponton csattant volna a pofon tőlem is. Nálam ez tabu, soha nem tűrtem el sem a saját 2 gyerekemtől, se más gyerektől a családban, hogy üssön-rúgjon-harapjon, én ezt abszolút 0 szinten tolerálom.

Egyébiránt a 6. válaszoló szépen leírta amit én is gondolok, csóri nagytesóra gondolom még rá is van szólva, hogy ne bántsa, ő a kisebb. A kicsi meg keményen kihasználja ezt... Most kéne még megfognotok, mert pár év múlva még ennél is sokkal nehezebb lesz.

2021. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkább veletek lehet a probléma már ne is haragudj.Hogy SZÖKHET ki a házból egy 6 éves,hogy van erre lehetősége?

Miért nincs akkora szigor otthon legalább,hogy tudja az ajtón nem mehet ki egyedül és engedély nélkül?


Az,hogy az első gyerek egy "álom gyerek" nem jelenti,hogy ti csináltatok valamit jól.Tudtátok őt kezelni,mert könnyű eset,részre hajlóbb sokkal,és a természete is könnyebb.

Hiába írsz sok foglalkozást ami nekem innen ordít ebből az inkább a nevelés elhanyagoltsága.


6 éves gyerek tudja mi az,hogy nem és azt,hogy következmény.

Ha nincs következmény vagy elengeditek csak hogy "ne ordítson" akkor magatokra vessenek.Gyenge jellemek vagytok egy olyan gyerek mellett aki ezt ki tudja használni.

Vagy össze szeditek magatokat vagy hatalmas bajok lesznek még vele.

2021. aug. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

Jól kipicsáznám, azt akkor lenne oka is ordîtani. Nem kéne sokszor eljátszani ne félj. A gondolat is felháborít, hogy egy kisgyerek az úr a családban, mindenki behódol neki, tőle retteg. Ha megeszi a nagyobb kajáját, én a helyedben vennék a nagynak másikat, amit a kicsi előtt kéne megenennie úgy, hogy az nem kap belőle egy falatot sem.

Persze, hogy nem hallgat rátok, vinnyog, rugdosódik, terrorizál, mert semmilyen következménye nincs a tetteinek. Nagyon sok olyan gyerek van, aki leszarja az ejnye-bejnyét, főleg a nyugodt hangnemüt.

2021. aug. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!