Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ragaszkodik jobban az 5...

Miért ragaszkodik jobban az 5 éves kilányom a testvéreimhez mint a saját anyjához?

Figyelt kérdés

Sokat vártunk rá, évek volt mire összejött a drágám. Nagyon szeretjük, törödünk vele, de nyilván a dackorszakban sokszor voltak "hatalmi harcaink", nem kirívó dolgok, de tény hogy nem hagyok mindent rá. Nevelem, vagyis próbálom amennyire engedi. Valószínű a személyisége nagyobb szabadságra vágyik, de alap dolgokból nem engedek.


A testvéreimmel rendegetg időt töltünk (keresztanyja: "anyja helyett anyja" ami nagyon jó hgy ennyire szereti, de úgy érzem túlságosan is. Tőlük nyilván semmi ellenállás nem éri, szoval én vagyok a rossz zsaru. Vannak unokatestvérei, de az teljesen rendben van hgy ők a legnagyobb pajtások.


Most túl egy egyhetes nyaraláson velük nagycsaládilag, kb levegőnek néz, hozzá se lehet szolni ha a keresztanyja, unokatesok a közelében, kb bárkire lecserélne a családbol. Kisteso miatt nem is tudtam volna jobban résztvenni a mokáiban, de ez akkor is ígyvolt amikor még egyedüli teso volt.


Ti hogy látjátok? mennyire egészséges ha ilyen szinten belefolyik a többi családtag az életünkbe? (heti szinten találkoznak, hétvégén másfél napokat töltenek együtt, és ez elvárás, hogyha nem engedem akkor én vagyok aki megvonja tőle az élményt.


Ezt Egyébként csak akkor érzékelem amikor együtt vagyunk velük. Amugy normál módon kapcsolódik hozzánk amikor csak mi vagyunk (apa anya teso ő)


2021. aug. 8. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
hát mert a gyereknek az a jó, aki nem hoz szabályokat, aki csak ad, de nem kér, nem utasít. Majd kinövi :)
2021. aug. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
Mi lenne ha a keresztanyjával beszélnéd ezt meg? Ő vezethet be valamennyi szigort, vagy esetleg ne hívja annyiszor hogy ne te legyél a rossz zsaru folyton aki nem engedi.
2021. aug. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
89%
Beszélned kellene a tesóddal, mert ha ő nem következetes akkor a "nevelésed" teljesen kárba vész. Persze minden gyerek jobban szereti a szabadságot de azért mindent nem lehet, és ezt a keresztanyjának is meg kell értenie.
2021. aug. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!