Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermekelhelyezés, kizárólagos...

Gyermekelhelyezés, kizárólagos felyügyeleti jog gyorsan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne minél hamarabb megkapni a kizárólagos felügyeleti jogot, mivel anélkül nem lehet a gyereket beiratni sehova az apa beleegyezése nélkül vele viszont egyáltalán nem tartják a kapcsolatot viszont az anyukának sajnos mikor a kisfiu pár hónapos volt volt egy kisebb rendőrségi ügye (nehéz helyzet miatt boltbol lopni próbált viszont meglátták de ott a helyszinen azonnal ki is fizette az ételt illetve később a remdőrségi csekket is ez vajon benne van valahol vagy nem? Itélhetik emiatt az apának a gyereket?)

2021. aug. 12. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd?
2021. aug. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha régóta az anyánál van a gyerek, az apa nem tart vele kapcsoaltot, akkor kizárt, hogy neki adjanak felügyeleti jogot.

A bíróságra add be a kérvényt.

2021. aug. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Személyije van a gyereknek, csak beiratkozáshoz kell? Szerintem add be a kérvényt, suli felé meg jelzed, hogy folyamatban és pótolni fogod (mi éppen váltunk, elfogadták így). Ha iskolaköteles, valahogy muszáj járnia, szóval nem hinném, hogy ezért elutasítják. Ill. ha tudod az apa elérhetőségét, egy aláírást csak kérhetsz tőle, ha kormányablakhoz kell.

Ha nem veszélyezteted a gyereket, és apa eddig nem látogatta, akkor neked fogják ítélni.

De gyorsan bírósági végzést nem lehet kérni, pláne, hogy zárva vannak augusztusban, és amúgy is majdnem egy hónap, mire válaszolnak postán, hogy kitűzték a tárgyalást valamikorra, aztán még kipostázzák az ítéletet.

2021. aug. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ovis korú a gyermek 3 éves, de az is kötelező már ezért gondoltak valami gyorsabb folyamatot ha van. Apa elérhetősége nincs meg és jelenleg kb 150 km-re lakik tőlük.
2021. aug. 12. 16:01
 5/9 A kérdező kommentje:
Az apuka sosem volt jelen a kisfiu életében
2021. aug. 12. 16:02
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
A gyerek életét érintő lényeges kérdésekben (a tanulmányok pl pont ilyen) továbbra is együtt kell(ene) döntenetek, akkor is, ha kizárólagos felügyeleti jogot kapsz. Iskolai beiratáshoz is kellene apuka aláírása kizárólagos esetén is, szerintem már oviba is. Így tehát ezért hiába lenne kizárólagosod. Én pár éve júliusban indítottam el a folyamatot és novemberben lett ítélet, úgy, hogy volt egy hónap ítélkezési szünet augusztusban és ez gyors ítéletnek számít, most a korona miatt lehet hosszabb lesz ennél. Amúgy az ovis beiratás tavasszal szokott lenni, ha már ősszel oviba akarod adni a gyereket. Annyit tudsz tenni, hogy elinditod a bíróságon a dolgot és bemész a gyámhivatalba, elmondod, hogy ide is ide akarod beiratni a gyereket, még közös a felügyeleti jog, de születése óta nem tartjátok apukával a kapcsolatot. Ők első körben megpróbálhatják előkeríteni, de ha nem sikerül helyette írnak egy papírt hogy gyámhivatali engedéllyel beirathatod a gyereket, legalábbis úgy tudom így is mehet a dolog, de mivel én ilyet nem csináltam, ezért ezt nem írom száz százalékos bizonyossággal. A legkönnyebb ha a területileg illetékes gyámhivatalt felhívod és elmondod ezeket, telefonon is biztos adnak egy rövid tájékoztatást a lehetőségekről.
2021. aug. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6os tanácsait kövesd, maximálisan így működik, nem tudom, ki pontozta le.
2021. aug. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

6-7-es: AZT olvastátok, hogy az "apa" eddig sem volt jelen a gyerek életében, azaz nincs semmiféle kapcsolattartás, közös döntés, semmi.

Ilyen esetben semmi értelme nincs annak, hogy egy vadidegennek legyen beleszólása a gyerek életébe, illetve megnehezítse az anya életét, márcsak azért sem, mert egyáltalán nem is elérhetö.

2021. aug. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
8as, olvastuk, te nem érted a szöveget, vagy a magyar jogot. Amíg papíron közös a szülői felügyelet, addig mindenhez kell az apa beleegyezése, aláírása. Ha az apa nem elérhető, akkor a gyámhivatal szokta ezt megadni. Sajnos, ha az anya elintézni a kizárólagos felügyeleti jogot magának, az iskolaválasztásba pl akkor is van az apának papíron beleszólása. Ezt ilyen esetekben a gyámhivatal adja meg. Ébresztő a magyar valóságban!
2021. aug. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!