Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni? Voltál már...

Mit lehet tenni? Voltál már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

"Röviden": férjem és én több mint két éve külön élünk. Mikor szétmentünk, belementem hogy ő maradjon a házban, a válásig, illetve vagyonmegosztásig.

A válás még folyamatban van az elején járunk.

Van egy hét éves kislányunk, akit közösen nevelünk, heti váltással.

Attól függetlenül hogy külön váltunk, mindent meg tudtunk beszélni, normális viszonyunk volt.

Tartott ez egészen addig, még egy új párja lett, aki irányítja, befolyásolja, nagyon féltékeny , rosszindulatú.

Már kislányomat is ellenem hangolja. Legalábbis próbálja.

A csaj nagyjából ott lakik vele, amit tagadnak, de látom mindig ott a csaj kocsija, és a kislányom is meséli. Van ott egy munkaállomás is kiépítve neki.

Szelektálta az ott maradt dolgaimat, a kérésem ellenére egyedül vette meg az én lányomnak az iskolatáskàt, és estig sorolhatnám hogy milyen aljas húzásai voltak. A lányom nem vihet oda játékot ruhát , ennivalót ,édességet , semmit tőlem. Egy hétig amíg nála van a kislányom, fel sem hívhatom. Pedig igényelné, de az apja szerint erre nincs szüksége a gyereknek. A férjemet se hívhatom, csak emailben kereshetem, faceról tiltott , gondolom a csajt zavartam. (A szemembe is mondta hogy sajnálja hogy a csomag része vagyok)

Ràadásul a férjem kitalálta, hogy az ő szülei többet segítettek anno a házfelújításnàl, így nem jár a fele nekem. Ez nem így van.Konkrétan ki akar semmizni. Nagyon sokat ott van a nője, használják az egész házat. Mondtam hogy fogok kérni többlethasználati díjat, azt mondják nem fizetnek mert nem jár merthogy én önként költöztem el a házból. Amit már utólag bánok. Mert visszaélt a jóindulatommal.

Most ott tartunk, hogy be sem enged a házba.

Ha szeretnék bemenni, egyedül mehetek, a kislány nem vihetem, se a páromat (de az övé ott él vele), a házban nem fotózhatok, pedig ott vannak a közös ingóságaink. Ő viszont videó és hangfelvételt akar készíteni, mìg én ott tartózkodok.

A kulcsom nincs meg, valószínűleg ő nyúlta le még korábban. Nem ismerte be de nem is tagadta.

Másik kulcsot nem hajlandó adni.

Azt mondja ő lakik ott az ő magán szférája,nem köteles beengedni bármikor illetve kéri hogy ne zavarjam ott őt, hiába mondom hogy nem hozzá megyek.

Ügyvéd előtt azt is mondta, hogy el akarja adni a házat, míg el nem adjuk hagy lakjon ott, mondjak le a többlethasználatiról, cserébe ha eladtuk megkaphatom a ház felét.(ami amúgy is jár).

De később kiderült, hogy nem gondolta komolyan, csak időhúzás volt.

Mindeközben én albérletben..


Velem egyébként nagyon jól ki lehet jönni, alkalmazkodó is vagyok ha arról van szó, de nem szeretem ha hülyének néznek.

Elég volt...

Konkrétan a (még)férjem nője irányít mindent, az én házamból.



2021. jan. 6. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Huh ez rendesen felidegesit!



En oda mennek hogy fontos beszelni valom van mindkettojukkel! Es igenis meghallgatnak! Es megmondom nekik hogy eddig nem zaklattam oket semmivel es hogy lehetett velem normalisan lenni de ezt ok most elrontottak a viselkedesukkel ugy hogy te is valtoztatni fogok a hozzaalasomon. SENKI nem mondja meg hogy a sajat lanyommal mikor telefonalhatok! Mert be lehet vonni masokat is aki ezt meg mondja nekik ha nem ertik. Az EN szemelyes holmim meg ott van es a haz egy resze az enyem addig oruljenek hogy nem tettem semmit. Nem zavarom oket, nem jarkalok oda minden nap! Ha nem birnak normalisan viselkedni akkor johetnek a kovetkezmenyek! Adnek nekik egy hetet hogy eszhez terjenek ha ugyan ilyen fasok indulhat minden hulyeseg ugy birosag stb...

2021. jan. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd, méghozzá jó, itt más lehetőség nincsen. Hiába mész te oda és beszélsz velük, egyáltalán nem fogja őket érdekelni. Majd a bíróság ítélettel rendez mindent.
2021. jan. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd. Soha nem beszélni velük tanú nélkül. Legjobb csak írásban kommunikálni, hogy minden dokumentálva legyen.
2021. jan. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előttem már leírták, egy ügyvéd a megoldás, a házat pedig mielőbb eladni. A lányod ügyében pedig fordulj a gyámügyhöz, hogy apuka nem engedélyezi a kapcsolattartást számodra, mikor vele van a gyerek. Ha a helyzet változatlan, akkor kérni a bíróságon válásnál, hogy nalad legyen elhelyezve a gyermek, apa csak hétvégi kapcsolattartásra legyen jogosult, indoklásnak ott is meg lehet mondani, hogy a párja befolyása miatt korlátozza a te kapcsolattartásod. Majd ha változik a helyzet megegyezhettek másban, de ki tudja hány ilyen nője lesz (bár elég ha ez az egy marad ilyen), és befolyásolja a te és a gyereked kapcsolatát...
2021. jan. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Ezt a kérdést láttam az asszonysutyorgoban is. Ott szerintem már megvalaszoltuk bőven😏
2021. jan. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tied is a haz es nem engednek be?

Hahaha......rendort hivnek

2021. jan. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!