Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnál? Hisztis gyerek

Mit csinálnál? Hisztis gyerek

Figyelt kérdés

6 éves gyerekednél:


A szobája káosz, nem vagy a nagy rend híve, de nincs egy talpalatnyi terület sem a hatalmas szobában, ahol ne lenne valami mütyür kiszórva a földön, lábujjhegyen kell járni, hogy tudj lépni valahova, halmokban a plüssök, könyvek, limonádés kancsó, kagylók, dominó, társasdarabok, kártyajátékok, taknyos zsepik, ceruzák, színezők, kis gyöngyök, legók szétszórva. Nem túlzok, lábujjhegyen is figyelni kell, hova lépsz, asztalain, kanapéján, székein halmokban a sok cucc. Mindezt azért, mert eleged lett, hogy te takarítasz nála és nem tudtad rávenni a takarításra ordibálással, büntetéssel, rábeszéléssel, magyarázattal sem, gondoltad majd a kényszer ráviszi.


Csak játszani és aludni jár a szobájába, már az előszobát és a többi helyiséget is telejátékozza, mert szívesebben játszik tiszta helyen, mégsem rak rendet. Na, az egyik könyvkupaca felborult és elkezdett üvölteni, hogy elege van, utál mindent, hülyék és rosszak a cuccai és elege van belőlük. Mire téged elkap az ideg, mert másra hárítja a felelősséget(mindig), ha nekimegy az ajtónak az ajtó a hibás típus, és közlöd, hogyha mégegyszer így viselkedik a holmijával és nem vigyáz rá, elrakod örökre(korábban az volt a büntetés, hogy ideigelenesen pakoltad el, de az nem nagyon hatotta meg, ahogy jutalom sem érdekli). Miután ezt mondtad földhözvágja a játékot a kezében és közli, hogy nem teheted meg. Te elveszed a játékot és közlöd, hogyha nem pakol most azonnal(csak a könyveket, és nem is a helyére, csak az asztalra), akkor annyi annak a játékának. Mire mindennek elhord nem csúnya szavakkal, kiküld a szobájából és becsapja utánad az ajtót. Vársz egy kicsit, hallod ahogy az az asztalra dobja a könyveket mérgében, nem szépen pakol, majd borulás hang, pakolás közben leverte a limonádés kancsót, majd üvölt, csapkodja, rugdossa az ajtót, mindent utál, téged is, elege van, közben sír és dobálja a holmiját a könyveket is és téged is szid, amiért nem pakoltál el nála, meg a cuccait is, minden hibás, csak ő nem. Minden megoldás érdekel, ami nem tartalmaz erőszakot és még nem volt, mert én csak belöktem a szobájába, elvettem egy játékot és rázártam az ajtaját(nemkulcsra). Már nem üvölt, csak hallom hogy dobálja a holmiját és rugdossa.


Akármit mondok neki, engem szid, gonoszan néz, ő sosem hibás, pedig azt a szöveget nyomatom kiskora óta, hogy semmi gond, mindenki hibázik, én is, hozzuk helyre, vállalja a felelősséget.. kb 3-4 éves korig be is vált.


Ötlet? Mert fogalmam sincs hova tűnt az a szófogadó, aranyos, megbeszélős, érvelést elfogadó gyerek, aki 4-5 évesen volt. Mostanában is vannak jó pillanatai, de egyre több az ilyen, nekem meg csak az kattog a fejemben, hogy üssem meg, pedig nagyon nem akarom.. Na már nem pakol, játszik..


2021. aug. 14. 18:09
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon egyszerű

Nekem is 6 éves a lányom, ráadádul ő problémás fejletlen idegrendszerű . De nincs olyan,hogy nem pakol el,mert egyszerűen nem engedek belőle, nem érdekel a hiszti. Én a helyedben megfognék mindent és szépen elpakolnám, ami kacat felesleg ha nincs kisebb gyerekem, eladnám vagy odaadnám aki épp van kisgyerekes családban.. Kipucolnám a szobáját mint a szél.

Amennyiben nem hajlandó rendet tenni, nincs semmi amit szeret.

Valamit valamiért. Nálunk így működik.

2021. aug. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
84%

Mi az, hogy 6 évesen kiküld a szobájából? 16 évesen majd kivág a házból?


Le lehet pontozni, de ha ilyen gyerekem lenne, akkor olyan pofont adnék neki, hogy a fal adná a másikat.

Mi az, hogy könyörögni kell, hogy rakjon rendet meg te vagy a hibás, mert kupi van? Este 9-ig nem jöhet ki a szobájából, amíg rendet nem rak mindenhol. És nem, nem segít anya, mert ha ahhoz elég érett, hogy az anyját kiparancsolja a szobájából meg leszidja, akkor ahhoz is érett, hogy rendet rakjon. A limonádét meg feltörölheti egymaga.

Ha nem pakol el lámpaoltásig, akkor szépen be lehet pakolni egy kukás zsákba az összes játékát, és nem pár órára elvenni, hanem oda lehet valakinek ajándékozni. Ennyi. Hát nehogy már a nyúl vigye a vadászpuskát!

2021. aug. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Szóval te megfognád és kidobnád az összes holmiját örökre? Nincs olyan játéka, amivel nem játszik, pont azért vannak a földön, mert szokta használni.. felesleges dolga nincs(együtt szoktuk selejtezni).
2021. aug. 14. 18:20
 4/39 anonim ***** válasza:
86%

Én is fognék egy lapátot és ami a földön van megy a szemétbe.

Egyszer amikor nincs otthon kiüríteni a szobáját(nem kidobni csak levinni a garázsba vagy tárolóba), hogy csak az maradjon ami kell.

Ha magához tér visszakapja.

Nálunk játék csak a szobában, onnan nappaliba, előszobába, konyhába sehova nem viheti át, én nem kerülgetem.

2021. aug. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
64%
Elèg nehez termèszetű, 6 eves gyerekem van. Nàlunk ùgy megy a rendrakàs, hogy bekapcsolunk egy zenèt, együtt pakolunk. Versenyezünk az idővel, ha a zene vègère nem vagyunk kèszen, akkor megesz egy szörny. Eddig mindig sikerült. Ha a jàtèkaival be tud teríteni egy egesz szobàt, akkor tùl sok lomja van. Egy időre pakolj el egy adagot, mert csak zavarja a sok holmi. Ez nem csak kisbabàknàl van ìgy.
2021. aug. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

A szobáját hagyom neki, mint privát tér, ahova elvonulhat ha akar és lehet nyugta. Rendben tartást elvárok(nálam lehet pár cucc a földön, azért nem nyaggatom), de most 5 játék helyett 50 van a földön, már háromnál szóltam neki, hogy sok lesz, 5nél is, hogy most pakoljon..


Ja, akkor beállítom a csörgőórát és megmondom, hogy ami a földön marad, eladom. Kap mondjuk egy órát.

2021. aug. 14. 18:23
 7/39 anonim ***** válasza:
52%

Tv nincs, barátnőzés nincs, udvar nincs, játék nincs, kedves szó nincs. Ha ő úgy beszél veled már 6 évesen, mint a kutyával, akkor nem érdelem mást.


Kiparancsol téged a szobából meg elhord mindennek? Nem kell gyenge lelkűnek lenni neked se! Ez az a pont, ahol megérdemel egy nagy büdös pofont vagy elfenekelést! Minden cuccot, amit a házban széthordott behajigálnám hozzá. Ameddig nincs rend a szobájában, akkor nem jöhet ki csak wc-re. Az asztalnál se ehet, vidd be a szobájába, ha már ott úgyis kupi van nem kell, hogy a konyhát is összemorzsázza.

Ha nem csinálja, amit mondasz, egyre hosszabb lesz a büntetés. Ha duzzog, idegbetegeskedik, hajigál dolgokat, akkor ráordítani. Ha visszaszájal, le lehet keverni neki egyet, hogy egyszer már legyen a tetteinek is következménye. Szeptember 1-től iskola, előbb-utóbb otthon tanulás is lesz, majd ott is ez fog menni, hogy csapkod meg elküld a búsba?

2021. aug. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Nem lom.. csupa olyan cucc, ami hasznos, fejlesztő játék, logkai játék, társasok, pár plüss, festék, ceruzák, színezők, filcek, feketepéter, uno, memória, domino, sudoku.. meg rengeteg könyv. Na megmondtam neki, most pakol. Addig nálunk sem volt gond, amíg együtt pakoltunk, azóta van, hogy elvárom, hogy egyedül csinálja, mert már elég nagy hozzá. Lehet csak meg kellett várni, hogy lehiggadjon, de akkor sincs rendben, hogyha ideges így kiborul.. illetve még azzal sem lenne bajom, hogy kiabál ha ideges, de mást hibáztat maga helyett(aki legtöbbször én vagyok), ez zavar a legjobban.


Kíváncsi vagyok mikor unja meg a dolgot.

2021. aug. 14. 18:33
 9/39 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező nekem a problémás gyermekem viselkedik így. De én nem engedek és ezt a viselkedést sem engedem meg neki. Nálam ha nem pakol elveszem mindenét ami fontos, megvonok mindent amit szeret, sarokba áll, vagy büntiszékre. De el kell pakolnia ha lehiggadt. Ha elgondolkodott magán, bocsánatot kért éa megcsinálta amit kértem akkor visszakaphatja a dolgait. De csak ia akkor.


Igen volt amikor nekem mert jönni mert megkértem szépen 3x hogy pakoljon, majd rászóltam. Ő meg csak hisztizett egyre jobban, nem engedtem a hisztinek, robbant. Nekem jött. Nem vagyok híve a verésnek,mielőtt bárki azt hinné, de visszakézből olyat kapott, hogy csak lesett.

Nem tűrőm azt sem el ha felmeri emelni a hangját.

Amellett megszoktuk beszélni utána mi miért volt, mit miért nem szabad.

2021. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
75%

6 évesen kiküld a szobájából, mert nem pakolsz el neki.

8 évesen neked megy, mert nem csinálod meg neki a matek leckéjét.

10 évesen meg leszúr, mert nem tanulod meg helyette a verset.

2021. aug. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!