Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 eves gyerek anyjanak TBre...

2 eves gyerek anyjanak TBre csinalnak hasplasztikat (meg a terhessegbol maradtak a csikok)?

Figyelt kérdés
Hiaba edzek, hiaba dietaztam magam sovanyra,xxs meretre, a hasam undorito maradt. 41 hetesen szultem, az utolso hetekben repedt szet a bor. Szerintetek megcsinaljak?
2018. máj. 16. 14:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerinten csak akkor csinaljak meg TBre ha akadalyoz valamiben mondjuk a lelogo bor, vagy ilyesmi.. csikokra nem hinnem. De lehet tevedek.
2018. máj. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
22%
Abban az esetben igen,ha viszel róla pszihiátertől igazolást,hogy kihat a mindennapi életedre.Azért tőle,mert fizikailag semmiben sem akadályoz,de téged zavar,így ez fejben lévő probléma.
2018. máj. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Ezt tapasztalatbol mondod? Ugy ertem tenyleg pszichiater velemenye kell? Artalmatlan pigmentfoltot is leszedtek mar ami zavart es semmi sem indokolta a levetelet. Teljesen ingyen szedtek le.
2018. máj. 16. 14:25
 4/26 anonim ***** válasza:
53%

"Jo persze nem olyan mint mikor egy 200 kilos tehen fogy le"


Az undorító jellemedet kéne TB-re megcsináltatni, hátha az agybeültetést támogatja az OEP...

2018. máj. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Azért a pigmentfolt és egy hasplasztika nem ugyan az az ár kategória.Valamit áll a tb indok nélkül,mert annyira nem drága.Amúgy az orvosnak ott is indokolnia kellett a műtét,anélkül nem csinálják meg.Az anyajegyet is leszedik tb alapon,de oda is kell indok.

Személyes tapasztalatom nincs,mert nem végül érdeklődés szintjén marad a dolog,de onnamn tudom,hogy tini koromban nagyon kövér voltam,és mikor lefogytam a melleim csúnyán megereszkedtek.18 évesen ez rettenetesen zavart,mert melltartó nélkül nem vehettem fel ruhát.Akkor kaptam ezt a fülest,de nem éltem a lehetőséggel.

2018. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
En ugy ereztem h szimpi vagyok a dokinak es azert csinalta meg ingyen. Mondvacsinalt indokot szerintem barmilyen elvaltozasra lehet. De ez mondjuk nem mondvacsinalt, mert tenyleg nagyon zavar. Allandoan takargatom. Tobbszor sirogorcsot is kaptam mar hogy barhogy kuzdok nem tunik el. Biztos h meg fogom csinaltatni. De akinek van szemelyes tapasztalata irjon legydzi!
2018. máj. 16. 14:42
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen jellegű probléma plasztikázását nem finanszírozza a TB. Ami a pszichiáteri javaslat alapján elvégzett műtéteket illeti, pár éve azon is rengeteget szigorítottak, lévén nem volt olyan nehéz azt beszerezni, egy kis dráma pár alkalommal az orvosnál, (esetleg borítékban némi meggyőző erő) és adták is a papírt. Hozzáteszem ott sem akárkinek, bizonyos kritériumoknak már akkor is meg kellett felelni, különben boldog boldogtalan szaladgált volna műtétre, hogy "jajjvilágvégetúlkicsiamellem". Elég szigorúak most már a feltételek, szerintem ez kivételesen a jogos döntéseik között van. Striák eltüntetése nem a TB feladta, azt csináltassa meg privátban az, akinek a hiúságát bántja. Most már javarészt egészségügyi kockázatok esetén csinálják, vagy amennyiben életminőség romlást okoz egy állapot (régen ide tartozott a pszichiáteri szakvéleménnyel alátámasztott igény)és az alatt nem azt érti a szabály, hogy rosszul érzi valaki magát a bőrében. Természetesen esztétikai plasztika is van valóban, égési sérülteknél és egyéb állapotokban,műtéti hegeknél, amikor szükséges. Jómagam is rendesen utánamentem, nálunk majd a fiamnak lesz, mert koraszülött lévén a centrális kanülök helye a kétoldalt a nyakán elég problémás, gyulladásban van gyakran és csúnya is, de még annyit nyúlik majd a bőre (most 10), hogy még nem érdemes. No, az TB alapon megy, lévén pár napos korában lett szétszabdalva szegény és problémát is okoz gyakran, nem csak annyit, hogy nem túl szép. Amennyiben beírod a keresődbe, hogy "TB által támogatott plasztikai műtétek listája", meg tudod magad is nézni, mi a jelenlegi szabályozás, de azt előre megmondom, az xxs-esre visszafogyott kismami striáinak eltűntetése nincsen benne.
2018. máj. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem csináljak meg.
2018. máj. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Valahol azt olvastam hogy a logo bor, szetnyilt hasizmok indokolhatjak. Nekem ez van, meg ha csak csikos lenne az annyira nem lenne gaz. Utana fogok jarni.
2018. máj. 16. 14:46
 10/26 anonim ***** válasza:
70%
Nem csinálják meg TB-re, még szép is lenne.
2018. máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!