Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez mennyire normális?

Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés
5 éves húgom régebben rengeteg mesét nézett, de mióta látta a Hófehérkét csak azt hajlandó nézni, mást nem. Van olyan nap, amikor 3szor is megnézi, közben szerepjátékozik és utánozza Hófehérkét. Kicsit furcsa már, amit csinál.

2021. aug. 17. 17:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Kb két hónapja megy ez. Lehet, hogy valami traumát dolgoz fel így?
2021. aug. 17. 17:10
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Majd megunja.
2021. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Életkori sajátosság, oviban is dolgoztam, és folytatam tanulmányokat velük kapcsolatban is. Ezer oka lehet, h egy ovis miért ismétel egy adott szerepjátékot, hogy miért kéri naponta ugyanazt a mesét, hónapokon át. Viszont, igen, alapvetően ez egy gyakori jelenség, óvodás korban. Ami megragadja, sokáig foglalkoztatja. Miközben szivacsként rengeteg minden mást is magába szív. Ami viszotn különösen megragadja és ismétli, evvel -úgymond- elaborál, feldolgozza, taglalja, mint általában véve, a külvilágból való benyomásait. Spontán, szabad játéka közben, vagy adott esetben akkor is elaborál, amikor rajzol. (Az ovis sosem ábrázolás céllal rajzol, hanem érzelmi feldolgozás cvéllal, pont ezért lehet a rajzából olvasni a lelkét, akár egy felnőtt írásából a felnőtt lelkivilágát.) Tehát a rajzolás és a spontán játék: az ovisnak elsősorban egy ösztönös érzelem-feldolgozó folyamat.
2021. aug. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális.

A lányomnál a jégvarázs 1-2 és az oroszlánkirály összes része volt ilyen.

Egy nap 2-3x tuti megnézte, nézte volna többször is, de már nem engedtük.

Már a férjem is kívülről tudja, hogy “legyen hóóó…”😅

2021. aug. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális ebben a korban
2021. aug. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%
Én 12 évesen néztem reggel is meg este is a Szépség és a Szörnyeteget 1-2 hónapig🤭😁
2021. aug. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!