Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagáljak arra,ha a...

Hogyan reagáljak arra,ha a gyerek szó nélkül elveszi az édességet a hűtőből? 3,5 éves

Figyelt kérdés

Sokszor elmagyarázzuk neki,hogy miért nem kaphat,vagy ha szépen ebédel stb.

De ha kimegyek a mosdóba,elveszi az édességet és aranyosan kuncog.

Több figyelmeztetés,de úgy érezzük ez már nem elég neki.

És ott van az ajtó csapkodás,többször mondjuk neki hogy nem szabad,én ritkán vágok a kezére,sok sok figyelmeztetés után,férjem már nem.. ő 2x 3x rászól, és ha tovább csapkodja,akkor rá vág a kezére.


2021. aug. 25. 13:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
35%
Egyébként látsz összefüggést a kézre csapás/seggelveres és a hasadba fejeles között? A gyerek átveszi a mintákat. Neked nem tetszett, hogy csokit eszik, ezért racsaptal a kezére. Neki meg az nem tetszett, hogy gyümölcsöt vagsz, ezért belefejelt a hasadba.
2021. aug. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Nem,félre értitek.

Elkzedi az ajtót csapkodni,rászólunk (nem kiabálva) hogy fejezze be..

De ő tovább csinálja,leülünk vele beszélgetni,tovább folytassa.

Én úgy veszem észre,hogy a határokat kezdi feszigetni, hogy mi mennyit bírunk.

És ha tovább csapkodja a sok -beszélgetés után,akkor vágunk a kezére,akkor abba hagyja,de pár nap múlva ismét kezdi,holott -beszéltünk már vele


Az hogy nem normális a gyerek,ez nem volt szép tőled..

Nagyon okos,van vele foglalkozva.

A kérdésem az volt,hogy azt a részét hogyan reagáljuk le,hogy szó nélkül elcsen valamit a frizsiderből.

Látom itt sok a tökéletes szülő.


Itthon ki veszi a részét,segít teregetni,főzni,tanuljuk a betűket mert érdekli,nem azért mert rá erőltetem,mielőtt valaki ebbe is belekötne.

Van kinti medencénk,leültünk vele beszélni,hogy ne dobálja bele a kinti játékokat.

Ott voltam,és a szemem előtt dobta bele,majd rám nézett és várta a reakciót. Van mikor nem reagálunk,de ez ritkán van


Mondjuk neki hogy vigyázzon a játékaira,saját mesénk van,kitalált mese,ami részben róla szól,hogy mi történik ha eltörik az autó,akkor megy a szemétbe,persze ez egy kis dinóról szól és ilyen hasonló tanulságos mese

2021. aug. 25. 14:06
 13/23 anonim ***** válasza:
97%

Megfogod a gyereket, visszakíséred a hűtőhöz, és visszarakatod vele. Ennyi.

Higgadtan, verés nélkül.

2021. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
92%

A kaját visszateszi.

Amelyik játékra nem vigyázott az enyém, azt elvitte a kukásautó. Konkrétan fogtam és bezsákoltam a szemetesbe, ennyi.

Gyorsan tanulnak ám!

2021. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
77%
Hagyjátok már a kérdezőt. Egyrészt nem ez volt a kérdés, az eredetire válaszoljatok. Szinte csak azt olvasom, hogyan magyarázkodik... Mázli, hogy ti tökéletesek vagytok... Aki meg gyereknevelési tanácsot akár adni, az tegyen fel új kérdést vagy írja meg privátban.
2021. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
9%
Ti ehettek de ő nem?
2021. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

A játékokra mi is így reagáltunk,nekünk szemetes kukánk van,beledobtuk a játékokat,és mondtam a férjemnek hogy vigye ki,mutassa meg neki.

Oda szorította az ajtóhoz,és letörtek a kerekek,de nem igazán hatotta meg akkor.

Épp tegnap leültünk beszélni a férjemmel a gyerek nevelésről.

Észre vettük azt,ha a férjem testvérének a gyerekeivel van,utána változik meg leginkább,ők tényleg nincsenek nevelve,az anya mindent ráhagy a gyerekekre,pedig ő nem dolgozik,anyósom apósom nagyon haragszik rá,nem is tartsák a kapcsolatot emiatt.

Persze nem a férjem testvére tehet róla,ő reggeltől estig dolgozik.

Férjemnek soha nem veszekszünk,a gyerek tőlünk szépet és jót lát.

Sokszor hoz a férjem virágot a kertünkből,és van hogy nincs itthon,akkor a gyerek is.

Gyerekem egy angyal,ahogy írtam,határokat félszigeti

2021. aug. 25. 14:18
 18/23 anonim ***** válasza:
79%
Ez az oldal tele van tökéletes anyukákkal, akik egyszer sem ütöttek a gyerek kezére, valószínűleg minta gyerekek... Sajnos vagy nem sajnos, de náluk is előfordul 2,5 éves lányommal. Ő mostanában kezdte nyitogatni a hűtőt, szerencsére inkább csak azt nézi legtöbbször, hogyan működik, hogyha kinyitja, világít. De volt, hogy megtalálta a túró rudit és követelte. Olyankor elmagyaráztam neki, hogy most nem eszünk, tegyük vissza. Sikerült mással elterelni a figyelmét. Amúgy kb másfél éves volt, amikor a kistesót vártam, tudom, nem könnyű. Ő kb akkor kezdett el hihetetlenül kezelhetetlenné válni, nem tudom, van-e köze a terhességhez.
2021. aug. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
98%

Nincs itthon édesség, mi így oldjuk ezt meg :|

Ha esetleg sütöttem valami sütit, akkor azt a hűtő legmagasabb polcára rakom, ahol nem éri el (nekem is nyújtózkodnom kell).


Amúgy én is amondó vagyok, hogy ha elcsen valamit a hűtőből, akkor szépen kísérd vissza, rakjátok vissza és mondd el, hogy majd kiveheti ebéd után. Ezt mindig, következetesen. Ha egymás után 500x, akkor annyiszor.


A hasba fejelős dolgot viszont érdemes más oldalról közelíteni. Simán lehet, hogy már most kezd féltékeny lenni, esetleg egy csomó testvérekről, érkező tesókról, ilyesmiről szóló könyvet, mesét olvassatok, mutogass képeket, hogy hogy nő a pocakodban a baba (nyilván bababarát verzióban, rakás könyv van, ami kifejezetten nekik való).


Kitartást. Idővel jobb lesz. Nem a közeljövőben, főleg nem úgy, ha jön a tesó, de egyszer jobb lesz, tényleg :D

2021. aug. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
7%
Miért van otthon állandó jelleggel édesség? Miért nem lehet heti 1 alkalomra szorítkozni? Akkor mindjárt nem lenne ebből probléma. És akkor persze megy majd a rácsodálkozás, hogy ez a gyerek nem eszik semmit, csak édességet, meg kirohadnak a fogacskái.
2021. aug. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!