Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi édességet adtok egy 2...

Mennyi édességet adtok egy 2 éves gyereknek? és mit szoktatok adni turo rudin kivul?

Figyelt kérdés

2012. nov. 24. 08:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

csak túró rudit eszik, heti 2-3db.

ha csokit, sütit eszünk, természetesen ő is kap, de nem édesszájú a család, nem tartunk itthon édességet, sütit is ritkán sütök.

2012. nov. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Tejszelet, dörmi mackó, piskóta tallér, vaníliás karika, hit keksz.

Nápolyi. Linzer, isler.

Kinder csoki, Milka, boci táblás csoki, sport szelet, ABC csoki, Milka bonbon

M&M cukorka, smarties, tiktak ezt mindig megtalálja a pénztárnál a boltban.

2012. nov. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
33%
Jézusom második, ez komoly??? Ennyi édességgel tömöd a 2 éves gyerekedet? Nem azért, hogy bántsalak de szerintem ez még egy felnőtt szervezetnek is egészségtelen lenne. Nyilván az egyértelmű, hogy nem egyszerre adod oda a felsoroltakat, de akkor is! Szerintem ez nagyon sok cukros, édes dolog amire egy két évesnek semmi szüksége. Én csak túró rudit szoktam adni, meg nagyon nagyon ritkán ha észreveszi, hogy megeszek egy csokit, adok Neki kóstolót de egyébként semmi. Egy kis sajtos tallért szokott még enni, az nagy kedvence. Csokit előtte sosem eszünk, nem azért mert sajnálom, hanem mert szerintem Neki nem való. Az én lányom 14 hónapos.
2012. nov. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván nem egyszerre adja oda mindezt a második, csak ezeket evett már, attól függetlenül lehet hogy heti 2x kap édességet a gyerek. Mindenki maga dönti el mit kaphat a gyerek és mit nem, ebbe max az orvos szólhat bele.
2012. nov. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a túró rudiban is van cukor, meg csoki is....
2012. nov. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%
Az addig rendben van, de én túró rudit is nagyon ritkán adok! Szokás szerűen de ritkán, a kérdés is az volt, hogy mennyi édességet adtok általában? Nem az, hogy mit kóstolt már meg a gyerek. Azt írta, ezeket MINDIG megtalálja a pénztárnál. Tehát gondolom rendszeresen kap ilyesmiket. Nekem végül is teljesen mindegy, csak azt mondom szerintem nem kellene ilyenekkel tömni a gyereket. Túró rudiból is én, személy szerint igyekszek minél kevesebbet adni!
2012. nov. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
46%

Kell a cukor a szervezetnek. Az agy fejlődéséhez és karbantartásához elengedhetetlen.


Heti 3db túrórudi vagy heti 2-3db kisebb sport szelet elég. De megoldható gyümölcslével is (ebből sem dobozszámra).

2012. nov. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

3 éves múlt a kisfiam. Amit eddig adtam neki édességek közül, az túró rudi, kinder tejszelet, kinder pingui, dörmi, müzliszelet, zizi, gyümölcsös ízű szőlőcukor, gumicukor (Müllerben szoktam venni olyat, ami hozzáadott cukor nélkül készül - kicsit keményebb, mint pl. a Haribo, de ez talán kicsit egészségesebb, ebből max. 2 db-ot kap), csokik közül csak mini csokitojást evett húsvétkor, nagy ritkán veszek kinder tojást vagy kinder csokit, abból is max. 1 db-ot kap egyszerre.

Soha nem evett még például cukorkaféléket vagy nyalókát, és nem is tervezem, hogy adnék neki egyhamar ilyesmit. Egyszer csórt egy darab Negrót, de megnyalogatta, és ki is köpte, hogy ez erős. :)

Sajnos mi nagyon fogbajosak vagyunk, nem akarom, hogy neki is gondja legyen a szép kis fogacskáival idő előtt. Sok olyan kisgyereket látni, akinek már óvodás korában ki vannak rohadva a fogai...

2012. nov. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A Gesztenye Marci a kedvence. De mást is kaphat, mértékkel. Érdekes módon a sütit nem szereti, csak ha nagyon csokis, de olyat ritkán sütök.
2012. nov. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%

Dörmi (ezt kb. 2 hónapja kapott először), túró rudi és kinder pingu. Nagy ritkán havonta kap 1-2 db chipset vagy ropiperecet. Cukrot egyáltalán nem evett még, nem is nagyon akarok adni még egy darabig.


29 hónapos kislány anyukája

2012. nov. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!