Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Többszöri vérvétel lesz...

Többszöri vérvétel lesz holnap 5 évesnek, előre retteg, egy órát önkívületben zokogott, most forgolodik, hogy ő nem akar menni. Hogy lehet megkönnyíteni?

Figyelt kérdés

1,5 éve volt utoljára. Előtte is volt, de akkor mindig elfelejtette, hogy mivel is jár ez. Most viszont teljesen felhergelte magát. Ismerem, üvölteni és kapálózni fog.

Beszélgettem vele erről délután, el is jatszottuk, ahogy máskor is. Kitaláltam mesét a kedvenc szereplőivel, de most nem segített.

Én nyugodt vagyok, ha sír majd, akkor is az leszek, tehát nem én ragasztom rá a félelmet.


Akinél betegség miatt gyakran kell vért venni, hogy lendül túl ezen a félelmen a gyermeke?


Köszönök minden segítséget



2021. szept. 1. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam neki valami jutalmat ígérni, akkor arra koncentrál, azt várja, és így simán ki szokta bírni. Mondjuk szerencsére életében 3-szor kellett eddig vérvételre menni.
2021. szept. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ígértem, azt mondta nem kell így. :/
2021. szept. 1. 22:35
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk minden nagy orvosi vizsgálat végén a büfében kaptam játékot, így alig vártam a következő alkalmat, de sajnos mindig ezt kellett volna csinálni. Erre most nincs bevált recept hisz az észérvek nem fognak hatni. Érdemes a nővérkét viszont felkészíteni, hogy mi fogja várni.
2021. szept. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3as, játékot kapott már motivációként pl fogorvos ill. Szemészet után (ahol cseppentettek a szemébe). Ha erre gondolsz, itt nem bevált bevált recept

Egyszerűen arról van szó, hogy annyira fél hogy nem érdekli a játék.

2021. szept. 1. 22:56
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Tudatosítani kell benne sajnos szigorúbban, hogy ez meg fog történni, sajnos a hiszti nem fogja kimenteni, mert ez neked is kötelező megtenned, itt te sem tudod kimenteni akkor sem ha szeretnéd. De mint mondtam itt észérv nem segít:( de egy próbát megér.

Azért kérdezd meg ha játék nem kell, mit szeretne cserébe?

2021. szept. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%
Miért nem viszed magán rendelőbe, ahol van fájdalom mentes vérvétel gyerekeknek.
2021. szept. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Elmondod, hogy ez nem kívánságműsor. Nem azert vesznek vért tőle, hogy ártsanak neki, hanem azért, hogy meggyógyítsák. Tehát a lehetosegei: nagyfiú lesz és ügyesen állja, hogy megcsinaljak, amit kell. Ez esetben is fájni fog, nyilván, de gyorsan készen lesz, te ott maradhatsz vele és fogod a kezet, utána meg mehettek tudom is én, a Mekibe és már el is lehet felejteni az egészet. Vagy hisztizni fog és kapálózni, ez esetben vagy lefogjak, vagy lekötözik, téged kiküldenek, az egészet fájdalmasabbnak fogja erezni és jóval tovább is fog tartani. Egy 5 éves már nem csecsemő, meg érti ezt.
2021. szept. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

3 hetes korától hordjuk vérvételre.

Először 3 hetente, majd 3 havonta. Később már félévente, most meg évente. Májbeteg volt 3 éves koráig.


Nemrég voltunk az éves kontrollon. A tavalyi nálunk kimaradt a Covid miatt, úgyhogy én is tartottam tőle.


Eddig mindig a "lefogom, kibírjuk" stratégiát választottuk, mert kicsi volt nagyon.

De most megpróbáltuk, hogy sikerül-e sírás nélkül. És sikerült!!


Itthon mi is eljátszottuk, meg persze ő is tudja már, hogy miről van szó.

Az is segített, hogy mostanában sokszor kell nekem is vérvételre járnom. Látta, hogy nem kisírt szemmel jövök ki.


Én amúgy azt mondtam neki, hogy ha pityereg, az nem baj. Lehet. De ne hisztizzen, és ne vagdalkozzon, mert NEM fáj annyira, mint amennyire fél tőle. Bejött.

Vérvétel után, mikor elállt a vérzés, már tudott nyugodt hangon beszélgetni.

És kapott utána kürtös kalácsot (éhgyomorra kellett mennie, vérvétel +uh).

2021. szept. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, ma teljesen rendben ment minden. Tegnap kiadta a dühét és a félelmét, ma nyugodtan kelt és ellenkezés nélkül indultunk. Ez most fizetős volt, magán és új helyen, mert a kórházban is fizetős akkor meg már inkább ide hoztam. Az új hely kedves doki felvillanyozta, végül csak akkor sírt amikor a tű már bent volt, de ott sem kapálózott, nem rugdalt.

Stikeezt adtam utána. Vidáman ment oviba.

2021. szept. 2. 10:36
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szuper. Ügyes kisgyerek. 🤗
2021. szept. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!