Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vérvételre kell vinnem a...

Vérvételre kell vinnem a gyerekeimet, képtelen vagyok rávenni magam. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

A kisfiam 5, a kislányom 3 éves. A férjem örökletes vérképzési problémáját kellene a gyerekeknél kivizsgáltatni. Tudom, hogy szükséges, elkerülhetetlen, és abszolút az Ő érdekük...mégis annyira sajnálom Őket. Tudom, hogy elég nagyok, lehet már beszélgetni Velük a dologról. El is kezdtem, a kisfiam megkérdezte, hogy fájni fog-e, természetes hangon elmondtam, hogy picit fájni fog, de hamar túllesz rajta.

Mégis annyira aggódom. Még sosem voltunk vérvételen. Ja, a kisfiam 4 hónapos korában volt, de akkor még olyan pici volt, nyilván semmire nem emlékszik.

Más is tart az olyan helyzetektől, amikor a gyereknek fáj a vizsgálat?

Nem lesz gond, tudom, erőt gyűjtök, Ők pedig okos, nagy gyerekek...de mégis...

Biztosan meg fogom kapni, hogy nem vagyok normális, meg mit nyavalygok...ezekkel én is tisztában vagyok.


2018. júl. 17. 07:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Elkepzelesem sincs, mit kell ezen aggodni.
2018. júl. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írod. Túl kell esni rajta mert csak magadat idegeled vele. A vérvétel az nem veseműtét már nem azért.. fiamat is vittem kb. 3 évesen, semmi nem volt. Még csak nem is fáj, inkább picit kellemetlen de helyette mondhatod nekik hogy furcsa érzés. De ne ragaszd át rájuk ezt az irreális rettegést!
2018. júl. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az oltásokat is beadattad nekik.Az se jobb mint egy vérvétel.

Szedd össze magad, ne ragadjon át rájuk a félelmed.Lehet lesz sírás pár percig.És ne egyedül vidd őket, legyen melletted valaki.

2018. júl. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Gyerekapolo vagyok tobb mint 10 eve. Szerintem szedd ossze magad ... Ezt a viselkedest hagyd meg azoknak akiknek haldoklik a gyereke, es adj halat, hogy a tieid egeszsegesek!
2018. júl. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%

3 évesen vittem őket először.

Mindent elmeséltem neki, hogy mi fog történni: busszal megyünk, sorszàmot húzunk, addig rajzolhat, lesz egy nővérke, aki biztos kedves lesz vele. El kell szorítani picit a karját, de az nem fáj, utána egy tűt szúr bele. Ha akarja, nézi, ha nem, akkor becsukja a szemét, vagy elfordul. Ülhet közben az ölemben. Egy picit fog fájni, szó szerint egy tűszúrás. Piros lesz a vére, és olyan sűrű, mint a szörp, és csak pici fiolányi kell a vizsgàlathoz.

Utána kap rá ragrapaszt, majd otthon leáztatjuk, hogy ne fájjon, mikor lehúzom.

Utána megyünk haza, és ha bátor volt és nem húzta el a kezét, akkor lehet szó egy fagyiról/játszótérről.

Nem baj, ha kicsit izgul vagy fél, mi felnőttek is szoktunk, az se baj, ha sír, de nem ránthatja el a karját, ezért azt én fogom tartani, ezt muszáj lesz.


Aztán másnap annyit nem mondott a vérvételen, hogy nyekk.

Nagyon büszke volt magára (én is) és a nővér is el volt ájulva, hogy milyen bátor.

Nem maradt meg neki negatív élményként.


A gyerekek sokkal jobban viselik az ilyeneket, ha nem azon izgulnak, hogy mi fog történni, és fog-e fájni. Hazudni nem szabad.

2018. júl. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2018. júl. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Mi az otthonunkban szoktuk kerni a vervetelt. Par ezer ftert megcsinaljak. En vegig terhesseg alatt is itthon kertem amikor lehetett.
2018. júl. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A 2 évesem végig csacsogta, észre sem vette, hogy megszúrták.

Szedd össze magad!

A félelmed átragad és akkor csak lefogva tudják megcsinálni!

A gyermekeid érdeke, hogy bátor legyél, ráadásul nem haldoklik egyik sem!

2018. júl. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%
Ne aggód túl. Nem jó érzés, persze, meg ijesztő is egy gyereknek, de legalábbis nálunk nagyon kedvesek a nővérek a gyerekekkel, meg amúgy is. Nekem is két gyerek van, a vérvétel után kaptak a nővérektől egy kis apróságot, hogy ilyen ügyesek voltak. Minél hamarabb vidd el őket, legyenek túl rajta.
2018. júl. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Nem kell erre ráparázni meg nagy ügyet csinálni belőle, 1 perc az egész aztán el is felejtik. :)
2018. júl. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!